Hlavní navigace

Televize Nova a Nadace ADRA vyhlašují 6. ročník Ceny Michala Velíška

[Tisková zpráva] Zítra, v úterý 13. září 2011, vyhlásí televize Nova společně s Nadací ADRA již 6. ročník Ceny Michala Velíška, projektu s podtitulem „Hrdinové mezi námi“. Od zítřejšího dne, tedy 13. září 2011, může veřejnost zasílat nominované příběhy, z nichž komise vybere tři finalisty. Rekonstrukci tří vítězných příběhů natočí a odvysílá pořad TV Nova Střepiny. Absolutní vítěz pak bude vybrán ve veřejném internetovém hlasování a slavnostně oceněn 15. prosince 2011 na Magistrátu hl. m. Prahy.

Sdílet

Praha, 12. září 2011 – Od 13. září do 9. října 2011 může veřejnost zasílat své nominace na Cenu Michala Velíška, a to pomocí formuláře, který je k dispozici na webových stránkách www.nova.cz, www.tn.cz a na webu Nadace ADRA www.nadace-adra.cz. Ze všech zaslaných příběhů vybere nominační komise tři příběhy, které budou natočeny a postupně odvysílány v publicistickém pořadu TV Nova Střepiny. O vítězi rozhodne veřejné hlasování na internetových stránkách www.nova.cz, www.tn.cz a www.nadace-adra.cz v době od 27. listopadu do 11. prosince. Vítězi pak bude při slavnostním ceremoniálu 15. prosince na Magistrátu hl. města Prahy předána Cena Michala Velíška.

Ocenění je určeno všem dosud neznámým hrdinům za jejich občanskou statečnost. Nominován může být každý, kdo v uplynulých dvanácti měsících zachránil na území ČR lidský život nebo zdraví a není profesionálním záchranářem, policistou, hasičem nebo lékařem.

Televize Nova a Nadace ADRA vyhlašují cenu od roku 2006 na počest hrdinství střihače TV NOVA Michala Velíška, od jehož smrti letos uplynulo 6 let. Michal Velíšek byl zastřelen 13. září 2005 při záchraně neznámé studentky, jíž v parku na Karlově náměstí v Praze přepadl v minulosti několikrát trestaný recidivista.

Mediálními partnery projektu jsou portály nova.cz a tn.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).