Hlavní navigace

60 % společností z žebříčku Fortune Global 500 se nemůže mýlit

[Tisková zpráva] Společnosti z žebříčku Fortune Global 500 důvěřují schopnostem Dimension Data

Sdílet

PRAHA – 8. února 2011 – Dvě třetiny společností, které se umístily v žebříčku Fortune Global 500, a téměř 80 % společností z prestižního žebříčku Fortune Global 100 patří mezi klienty společnosti Dimension Data. Žebříčky každoročně vydává renomovaný ekonomický magazín Fortune a zahrnuje společnosti s nejvyššími tržbami. Analýza zdůrazňuje schopnost společnosti Dimension Data poskytovat odborné špičkové služby nejsilnějším korporacím po celém světě. 

Podle nejnovější analýzy, která srovnává seznam společností z Fortune Global a zákazníky společnosti Dimension Data, je 79 % společností z Fortune Global 100 a 60 % společností z Fortune Global 500 klienty předního poskytovatele IT služeb a řešení. 

Spojené státy zaujímají  největší podíl mezi světovými velikány, následovány jsou Japonskem  
a Čínou, které předběhly Německo a Francii na třetí pozici. Mezi deset vedoucích společností patří pět ropných společností, jeden maloobchodník, jeden automobilový výrobce, dodavatel elektrické energie a pojišťovací společnost. Ruská energetická společnost získala pozici nejziskovější společnosti, následuje ropný a plynový gigant ze Spojených států a čínská banka, která patří do „velké čtyřky“ komerčních bank vlastněných státem. První tři pozice světově nejrychleji se rozvíjejících společností zaujímají finanční a investiční skupina se sídlem v Jihoafrické republice, dále skupina poskytující finanční služby se sídlem ve Spojených státech a nizozemská společnost poskytující životní a důchodové pojištění. 

V roce 2010 bylo mezi předních 500 společností zařazeno 49 nových firem, z nichž 15 je klienty Dimension Data, což je téměř třetina. Nejvíce klientů společnosti Dimension Data, kteří se umístili v žebříčku Fortune Global 500, má své sídlo v Asii (36 %). Následuje Evropa (35 %), Amerika (25 %), Střední východ a Afrika (23 %) a Austrálie (17 %). Pokud se zaměříme pouze na předních 100 společností, bude rozložení mírně odlišné a nejvíce zákazníku má své sídlo v Evropě (59 %), následuje Asie (56 %), Střední východ a Afrika (46 %), Amerika (40 %) a Austrálie (32 %).

Mateřská společ­nost  Dimension Data, NTT, se umístila v žebříčku Fortune Global 500 na 31. místě. 
  

O společnosti Dimension Data 

Dimension Data (LSE:DDT) je specializovaným mezinárodním poskytovatelem IT služeb a řešení. Klientům pomáhá plánovat, budovat, podporovat a řídit jejich IT infrastruktury. Společnost Dimension Data poskytuje své odborné znalosti v oblastech budování sítí, řešení datových center, konvergovaných komunikací, technologií Microsoft a technologií pro kontaktní centra. Díky unikátním schopnostem v oblasti konzultací, integrace a řízení služeb vytváří společnost jedinečná klientská řešení.

www.dimension­data.com/cz