Hlavní navigace

8. výroční konferenci ČAKK uzavře beseda regulátora se zástupci podnikatelské obce

[Tisková zpráva] Praha 17. dubna 2007 8. výroční konferenci České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK), která se bude konat v Praze ve dnech 23. a 24. dubna 2007, uzavře beseda členů Rady Českého telekomunikačního úřadu se zástupci podnikatelské obce elektronických komunikací.

Sdílet

Hlavním tématem besedy bude obsah nedávno vydané 12. „implementační“ zprávy Komise, další odklad vyhlášení výsledků revize elektronických komunikací a s tím souvisejících návrhů na úpravu evropského předpisového rámce elektronických komunikací a názory na podobu nového Doporučení Komise o relevantních trzích.

„12. implementační zprávu ‚Předpisový rámec a trhy evropských elektronických komunikací v roce 2006‘ Evropská komise zveřejnila 29. března 2007. Lze konstatovat, že v porovnání s loňskou 11. zprávou je hodnocení České republiky výrazně příznivější. Nicméně bude nyní o to důležitější pečlivě posoudit ty výhrady Komise, které se týkají souladu českého práva s právem Evropských společenství, k němuž se Česká republika před přístupem k EU zavázala; proto se ČAKK rozhodla věnovat této zprávě jak úvodní diskuzní panel, tak závěrečnou besedu své výroční konference“ říká prezident ČAKK Zdeněk Vaníček.

TÉMATA BESEDY:

  • 12. zpráva Komise
  • další odklad výsledků Revize 2006 (včetně návrhů novel směrnic EP a Rady, které tvoří evropský předpisový rámec elektronických komunikací z roku 2002)
  • relevantní trhy – je v našem zájmu zachovat dosavadní rozsah, nebo je naopak účelné na základě výsledků prvního kola analýzy (ČR ji dokončila jako třetí členská země EU) omezit seznam trhů? (broadband – zaostáváme či postupujeme vpřed, srovnatelně s průměrem EU?, mezinárodní roaming
  • spolupráce regulačních úřadů v ČR navzájem
  • konvergence – její dlouhodobý rámec (splývání „telekomunikací“ s mediálním oblastí a vysíláním obecně), nové služby, NGN – jaký to má bezprostřední a očekávaný dopad na regulaci elektronických komunikací?
  • spolupráce ČTÚ s podnikatelskou obcí

Kromě členů Rady ČTÚ se besedy zúčastní vrcholní představitelé společností UPC, T-Mobile Czech Republic, Telefónica O2 Czech Republic a Alcatel/Lucent. Besedu bude moderovat Václav Moravec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).