Hlavní navigace

93. ročník Tour de France na Eurosportu

[Tisková zpráva] Tuto sobotu začíná 93. ročník Tour de France – nejslavnější cyklistický závod světa. Diváci Eurosportu se mohou těšit na přímé přenosy i sestřihy jednotlivých etap, rozhovory s jezdci, experty a pohledy do zázemí „Staré dámy“.

Sdílet

Přímý přenos
Přímý přenos bude vždy začínat pohledem do mapy na trasu etapy. Pak se podíváme do cíle etapy, kde budou čtyři cyklističtí experti se svými předpověďmi na daný závod. Na startu bude další expert Richard Virenque, který jim bude případně oponovat (v případě, že bude mít nějaké zásadní informace získané těsně před startem) a doplní svou vlastní predikci.

Během přímého přenosu se opět objeví statistiky a tradičně i v české verzi budeme mít telefonáty komentátora Roberta Bakaláře známým českým cyklistům. Okamžitě po skončení přímého přenosu přijdou na řadu rozhovory s experty, připomenutí etapy a vypíchnutí nějaké zásadní věci, která rozhodla závod (počasí, pád atd.). Ve čtyřminutovém sestřihu uvidí diváci to nejdůležitější z celé etapy a pak již bude následovat rozhovor s vítězem.

Na konci přímého přenosu bude s cyklistickými experty v cíli představena další etapa.

Večerní sestřih
Večerní sestřih bude kombinací nového komentáře a repríz částí přímých přenosů. Komentátor vždy uvede situaci a pak bude do vysílání vloženo několik minut z přímého přenosu s původním komentářem.

Na konci sestřihů se vždy podíváme za čtyřmi vybranými lidmi. Tým Eurosportu bude celé Tour de France sledovat 4 různé osoby. Jsou to: cyklista Jens Voigt (jezdil i v českém týmu Jiřího Ženíška ZVVZ Giant AIS), ředitel Tour de France Christian Prud´homme (bývalý komentátor Eurosportu), Francoise Deneker – 55 letá žena, která je již mnoho let dobrovolnicí u týmu Cofidis (pro jezdce jak máma) a amerického fotografa Jamese Tarta, který jede již na svou 17.Tour.

Více než hodinové sestřihy z jednotlivých etap budou začínat většinou 21:45.

V případě dopoledního opakování se bude jednat jen o reprízu z přímého přenosu předcházející e­tapy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).