Hlavní navigace

Aastra společně s HP ProCurve nabízí integraci VoIP a unified communications

[Tisková zpráva] Nová integrovaná nabídka posiluje partnerství a odhodlání obou společností dodávat prvotřídní řešení pro trh středních a velkých podniků

Sdílet

PRAHA, 2. prosince 2009 – Společnost Aastra Technologies Limited, (“Aastra”), globální dodavatel podnikových komunikací, oznámila posílení svého partnerství v rámci aliance HP ProCurve Open Network Ecosystem (HP ProCurve ONE), když dva z jejích produktů získaly certifikaci pro HP ProCurve Services zl module. Nabízí tak prvotřídní integrované řešení v oblasti IP unified communications. Vedle toho byly přepínače a bezdrátové LAN produkty řady HP ProCurve One plně certifikovány prostřednictvím programu A2P2 společnosti Aastra. Výsledkem této spolupráce je uvedení kombinovaného řešení umožňující úplnou integraci telefonní IP aplikace s pevnou i bezdrátovou síťovou infrastrukturou. Toto řešení nabízí jednodušší implementaci nižší náklady na vlastnictví – TCO (total cost of ownership).

Aastra jako zakládající člen aliance HP ProCurve ONE nyní zpřístupnila své produkty Aastra 5000 a MX-ONE pro HP ProCurve Services zl module, který představuje aplikační blade pro HP ProCurve Switch řady 5400zl a 8200zl. Řešení MX-ONE a 5000 jsou vysoce škálovatelné systémy pro správu hovorů navržené pro střední a velké firmy. Oba systémy jsou nyní dostupné jako součást kompletního balíčku řešení mobility a unified communications.

Spolupráce produktů Aastra a HP ProCurve přináší řešení jednotné sítě a unified communications s:

  • nižšími náklady na vlastnictví (TCO) díky minimalizaci nákladů na hardware a údržbu;
  • jednodušší implementací a správou síťové infrastruktury a uživatelů. Řešení ušetří IT manažerům čas strávený údržbou sítě a poskytne tak čas k dosažení strategické obchodní hodnoty.

„Toto zajímavé řešení otevírá nové příležitosti pro všechny distribuční kanály, které jsou podporované našimi společnými obchodními a marketingovými aktivitami. Obě společnosti jsou společně schopny nabídnout kompletní a spolehlivou platformu unified communications pro střední a velké společnosti,“ vysvětluje Pierre-Alexandre Fuhrmann, viceprezident Global Technology and Development ve společnosti Aastra.

„V dnešní době hledají firmy řešení, kterému mohou důvěřovat, a které lze snadno spravovat a rozšiřovat v souladu s potřebami organizace, aniž by se přitom nechaly chytit do pasti proprietárního řešení. Kombinovaná řešení od ProCurve a Aastry představují díky integrovaným průmyslovým standardům volbu s vysokou kvalitou a flexibilitou. Tato řešení pomáhají zákazníkům dosáhnout vyšší návratnosti investic a nižších celkových nákladů na vlastnictví,“ dodává Fuhrmann.

Aastra se v rámci spolupráce s HP ProCurve zaměřuje na síťové technologie založené na otevřených standardech. Díky tomuto přístupu mohou zákazníci využívat přizpůsobitelná, plně zabezpečená a spolehlivá řešení dnes i do budoucna. Kombinovaná řešení jsou pro firmy kvalitní volbou a architektura ProCurve představuje záruku stabilního, spolehlivého a kompatibilního prostředí pro implementaci IP telefonie Aastra.

„Zákazníci čelí stále vyšším tlakům na návratnost svých investic do technologií a na to, aby se jejich síťová infrastruktura uměla přizpůsobit měnícím se potřebám organizace,“ uvedl Frank Cohen, ředitel Worldwide Strategic Alliances pro HP ProCurve. „HP ProCurve a Aastra umožňují zákazníkům se s těmito tlaky vypořádat prostřednictvím svých řešení na bázi otevřených standardů, která zjednodušují a zefektivňují práci v síti.“

Více informací o Aastra 5000 a MX-ONE Telephony Server najdete na: http://www.aas­tra.com/cps/rde­/xchg/SID-3D8CCB6A-F4A6A70C/04/h­s.xsl/26927.htm a http://www.aas­tra.com/cps/rde­/xchg/SID-3D8CCB6A-F4A6A70C/04/h­s.xsl/29368.htm

Více informací o HP ProCurve Services zl module najdete na: http://h40060­.www4.hp.com/pro­curve/cz/cs/o­ne/index.html

O společnosti Aastra
Aastra Technologies Limited, (“Aastra”) je globální společnost v segmentu podnikových komunikací. Globální centrála společnosti se nachází v kanadském Concordu. Aastra vyvíjí a dodává inovativní komunikační produkty a aplikace pro podnikovou sféru. Globální obchodní aktivity společnosti Aastra zahrnují více než 50 milionů instalovaných linek po celém světě a přímou i nepřímou přítomnost ve více než 100 zemích. Aastra se zaměřuje výhradně na podnikové komunikace a nabízí jedno z nejucelenějších portfolií řešení unified communications, jež jsou individuálně přizpůsobena požadavkům zákazníků. Portfolio produktů zahrnuje funkčně bohaté telefonní systémy pro malé a středně velké firmy, velká, škálovatelná řešení pro velké korporace, integrovaná řešení mobility a call centra, a také široký výběr terminálů. Díky zaměření na otevřené standardy Aastra umožňuje podnikům komunikovat a spolupracovat efektivněji. Více informací o společnosti lze nalézt na http://www.aas­tra.com