Hlavní navigace

Aastra rozšířila své portfolio podnikových SIP telefonů řady 67xi

[Tisková zpráva] Dva nové základní modely 6730i a 6731i jsou bohaté na funkce a rozšiřují jednu z nejkomplexnějších nabídek IP telefonů na trhu

Sdílet

PRAHA, 23. června 2009 – Aastra Technologies Limited, (“Aastra”), globální dodavatel podnikových komunikací, oznámila rozšíření svého sortimentu oceněných desktopových a bezdrátových SIP (Session Initiation Protocol) telefonů o dva nové modely.

Modely Aastra 6730i a Aastra 6731i SIP telefonů byly navrženy tak, aby poskytovaly pokročilé podnikové funkcionality a výkon obvykle nabízený u telefonů vyšší cenové úrovně. Oba modely navíc sdílejí stejně výkonný firmware založený na otevřených standardech, který je možné nalézt u všech dalších SIP telefonů řady Aastra 67×i (dříve řady 5×i). Grafické uživatelské rozhraní je dostupné také v české jazyce, což přispěje lokálním zákazníkům k významnému zvýšení hodnoty jejich komunikačních řešení.

Vlastnosti nových telefonů zahrnují šestiřádkový informační displej, obousměrný (full duplex) reproduktor, interkom, paging, funkce automatických odpovědí či například podporu XML. Díky tomu jsou tyto SIP telefony ideálně přizpůsobeny pro každodenní provoz jak v prostředí malého tak velkého podniku, s využitím podnikových i domácích aplikací. Model 6731i vyniká především svými malými rozměry, cenou a výkonem. Telefon podporuje napájení po datovém kabelu (Power Over Ethernet – POE), nechybí další možnosti zabezpečení a celá řada dalších pokročilých funkcí.

„Věříme, že tyto nové, cenově dostupné přírůstky do našeho portfolia SIP telefonů budou kladně přijaty na současném trhu podnikových komunikací,“ říká Frederic Boone, manažer společnosti Aastra pro střední a východní Evropu. „Aastra nabízí svým zákazníkům jedno z nejobsáhlejších portfolií desktopových SIP telefonů na trhu, přičemž demonstruje svůj závazek maximálně využívat otevřených standardů. Uváděním nových modelů chceme naši nabídku neustále zlepšovat.“

Díky rozšířené interoperabilitě patří modely 6730i a 6731i do řady telefonů Aastra 67×i, které byly všechny vyvinuty pro snadnou integraci a součinnost s veškerými IP systémy Aastra i dalšími certifikovanými řešeními, mezi něž se řadí Broadsoft, Metaswitch, Nortel a Digium’s Asterisk Business Edition. Díky tomu jsou tyto telefony zajímavé jak pro široký segment malých a středních firem, tak i velkých podniků.

Oba nové telefony jsou vybaveny podporou pokročilých XML technologií, což umožňuje využívat zákaznicky přizpůsobené služby a tím dosáhnout vyšší produktivity. V kombinaci s internetovým připojením dovoluje tato technologie například přístup ke zdrojům RSS zpráv přímo z displeje telefonu. XML prohlížeč navíc nabízí neomezený potenciál pro vytváření vlastních menu nebo specifických akcí pro aplikaci konferenčního manažera, či pro vytváření adresáře a dokonce i vertikálních aplikací.

Oba modely 6731i a 6730i jsou již v současné době dostupné na trhu. SIP telefony Aastra je možné objednávat prostřednictvím obvyklých distribučních kanálů v regionech Severní Ameriky, EMEA, Střední a Latinské Ameriky, a Asie a Pacifiku. Více informací o těchto nových i dalších modelech řady 67×i najdete na www.aastra.com.

O společnosti Aastra
Aastra Technologies Limited, (“Aastra”) je globální společnost v segmentu podnikových komunikací. Globální centrála společnosti se nachází v kanadském Concordu. Aastra vyvíjí a dodává inovativní komunikační produkty a aplikace pro podnikovou sféru. Globální obchodní aktivity společnosti Aastra zahrnují více než 50 milionů instalovaných linek po celém světě a přímou i nepřímou přítomnost ve více než 100 zemích. Aastra se zaměřuje výhradně na podnikové komunikace a nabízí jedno z nejucelenějších portfolií řešení unified communications, jež jsou individuálně přizpůsobena požadavkům zákazníků. Portfolio produktů zahrnuje funkčně bohaté telefonní systémy pro malé a středně velké firmy, velká, škálovatelná řešení pro velké korporace, integrovaná řešení mobility a call centra, a také široký výběr terminálů. Díky zaměření na otevřené standardy Aastra umožňuje podnikům komunikovat a spolupracovat efektivněji. Více informací o společnosti lze nalézt na http://www.aas­tra.com