Hlavní navigace

Aastra Technologies otevřela ve Vídni zastoupení pro region střední a jihovýchodní Evropy

[Tisková zpráva] Aastra rozšiřuje svůj mezinárodní dosah – další plánovaná expanze brzy zahrne Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovinsko

Sdílet

PRAHA, 2. prosince 2008 – Aastra Technologies Limited, (“Aastra”), globální společnost v segmentu podnikových komunikací s centrálou v Kanadě, oznámila, že ve Vídni oficiálně otevřela regionální zastoupení pro Rakousko a střední a jihovýchodní Evropu. Mezi aktivity zastoupení bude patřit mimo jiné marketingový rozvoj a servisní podpora. Vídeň se tak stává základnou pro expanzi na trhy ve střední a jihovýchodní Evropě, přičemž v nejbližší době přímo vstoupí na trhy v České republice, Maďarsku, Polsku a ve Slovinsku. Další rozšíření svých aktivit pak plánuje Aastra v příštím roce.

„Oblast střední a jihovýchodní Evropy je nyní těžištěm mezinárodní strategie naší společnosti, protože nabízí ty nejlepší perspektivy,“ řekl Frederic Boone, manažer Aastra Central and South East Europe. „Země tohoto regionu představují významné rostoucí trhy, které mají vynikající potenciál pro další obchodní rozvoj.“

V České republice je Aastra reprezentována svými prodejními a servisními partnery, stejně jako rozsáhlou sítí resellerů. Plánované posílení přítomnosti ve středoevropském regionu poskytne českým zákazníkům společnosti Aastra zkvalitnění obchodních vztahů. Dalším přínosem pro zákazníky bude lepší přístup k produktům a řešením získaným na základě akvizice divize podnikových komunikací společnosti Ericsson a vyšší úroveň služeb v oblasti migrace na nejnovější technologie, které umožní ochránit investice zákazníků do existujících systémů.

Společnost Aastra realizovala a úspěšně završila akvizici divize podnikových komunikací firmy Ericsson na jaře roku 2008. Výsledkem následné konsolidace bylo vytvoření vídeňského zastoupení Aastra Austria GmbH s působností v celém regionu. Společně s původním produktovým portfoliem firmy Ericsson vyvíjí nyní Aastra propojitelná a flexibilní komunikační řešení určená pro podniky všech velikostí a odvětví. Řešení společnosti Aastra pokrývají všechny oblasti, ať se jedná o podnik se třemi nebo 150 000 uživateli, organizaci veřejného sektoru, průmyslovou společnost nebo finanční či zdravotnickou instituci s vysokými nároky na komunikační bezpečnost. „Hlavním zaměřením společnosti Aastra je oblast podnikové komunikace. Díky úspěšným akvizicím pokrývá nyní naše společnost kompletní portfolio komunikačních řešení pro podniky a organizace,“ řekl Frederic Boone.

Společnost zvýšila přítomnost v segmentech integrované mobility (reprezentované např. telefony GSM plnohodnotně integrovanými do podnikové telekomunikační infrastruktury), Unified Communications, (tj. spojení různých komunikačních kanálů do jednotného, snadno ovladatelného řešení), Unified Messaging a rovněž multimediálních kontaktních center. K vlajkovým řešením společnosti Aastra se řadí komunikační software Aastra 5000 schopný zvládat provoz až 150 000 uživatelů, který je postaven na otevřených standardech a který podporuje tvorbu obchodní hodnoty a zefektivňuje obchodní procesy směrem k vyšší spokojenosti uživatelů a zákazníků. V nadcházejícím roce plánuje Aastra v úzké spolupráci se svými prodejními partnery další zlepšování své pozice na regionálním trhu.

Vzhledem k rychlému technologickému vývoji je nutné, aby byl podnikový telekomunikační systém připraven i na budoucí výzvy. Musí proto musí mít schopnost těsné integrace do zákaznických procesů, kontinuálního zlepšování a možnost dalšího rozvoje v souladu rostoucími potřebami podniku.

Aastra pracuje s otevřenými systémovými platformami a se standardizovanými řešeními nezávislými na hardwarové infrastruktuře s cílem zajistit zákazníkům a prodejním partnerům maximální flexibilitu a svobodu při individuálních úpravách komunikačních systémů. „Díky tomuto přístupu zpřístupníme zákazníkům v regionu mj. výhody původní řady produktů společnosti Ericsson a výjimečné koncepty (například koncept mobility) také v dalších produktech firmy Aastra,“ řekl F. Boone.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).