Hlavní navigace

Světová premiéra hry Abaku exkluzivně na Cilichili.cz

[Tisková zpráva] Praha, 18. května 2009 On line matematická hra Abaku bude od pondělí 18. května celý měsíc dostupná exkluzivně pouze na serveru www.cilichili.cz, kde si ji hráči z celého světa budou moci zahrát jako první. Hra Abaku se po uplynutí čtyř týdnů přesune na server společnosti Geewa, která hru vyvinula.

Sdílet

Abaku je početní hra podobná scrabble pro dva až čtyři hráče, kteří dobře ovládají pravidla matematiky. Pomocí hracích kamenů v ní hráč vytváří početní operace. Pravidla dovolují sčítání, odečítání, násobení, dělení i druhé a třetí mocniny a odmocniny. Hra končí, když hráč položí všechny svoje kameny a zásobník je prázdný nebo libovolný hráč třikrát za sebou úmyslně odešle prázdný tah. Hru lze hrát on line proti komukoli na světě, kdo je zrovna připojen. Hru naleznete na www.cilichili­.cz/abaku

Po uplynutí čtyř týdnů exkluzivity na serveru Cilichili.cz bude hra umístěna na serveru společnosti Geewa a Cilichili.cz zasponzoruje první týdenní ligu.

Ceny pro vítěze první týdenní ligy v Abaku:
1. místo – bílý iPhone 3G, 16 GB
2. místo – přenosné rádio v moderním designu
3. místo – digitální budík ve zlaté barvě

Server cilichili.cz, online verze úspěšného zákaznického časopisu Vodafonu, vznikl v listopadu minulého roku a kromě již zmíněné hry Abaku na něm čtenáři najdou nejen své oblíbené rubriky z tištěné verze obohacené o multimediální složky, ale také blogy různých autorů, videa, krátké filmy, soutěže nebo interaktivní aplikace. Především díky nim je možné si stránky personalizovat, vytvářet vlastní obsah, a ten navíc sdílet s přáteli.

Společnost Geewa je jedním z lídrů na trhu her pro více hráčů. Je tvůrcem populárních her jako je například Slovní fotbal nebo Horolezci. Kromě nich si návštěvníci na serveru Geewa mohou zahrát dobře známé hry z offline prostředí, jako je třeba kulečník, dáma, solitaire, nebo lodě.