Hlavní navigace

Společnost ABB a T-Systems, člen skupiny Deutsche Telekom, připravují řešení pro inteligentní energetické sítě

[Tisková zpráva] Podepsána smlouva o spolupráci. Nové příležitosti v oblasti energetiky. První nasazení v projektu T-City v Německu.

Sdílet

Společnost ABB, která se specializuje na energetická a automatizační řešení, spolu se společností T-Systems, členem skupiny Deutsche Telekom, připravuje řešení pro inteligentní energetické sítě. Nové technologie a systémy budou zákazníkům a provozovatelům energetických sítí přinášet výhody v podobě transparentního přehledu o spotřebě energií spolu s možností kontroly. Inteligentní sítě zvýší efektivitu i ve společnostech, které se zabývají distribucí energií.

“Potenciál, který představuje spolupráce mezi ABB a skupinou Deutsche Telekom, kombinuje know-how obou firem, které se perfektně hodí pro vytvoření řešení inteligentních sítí,” říká Peter Smits, CEO firmy ABB AG a šéf regionu Střední Evropa. “Pro energetický průmysl nabízíme jedinečné portfolio řešení pro přenos a řízení energií spolu s produkty a řešením, které pomůže k větší automatizaci a efektivitě.”

Reinhard Clemens, člen představenstva společnosti Deutsche Telekom a generální ředitel společnosti T-Systems, dodává: “Energetický trh prochází radikální změnou – silové a datové sítě k sobě stále více konvergují. Máme k dispozici potřebné zdroje, pevné a mobilní sítě, zaměstnance, kteří mají zkušenosti s řízením obrovského množství dat. V našich datových centrech například zpracováváme 40 milionů faktur každý měsíc.”

Chytré energetické sítě jsou klíčové pro integraci obnovitelných zdrojů elektřiny a především pro zajištění bezpečného a dostatečného zásobování odběratelů.

V Německu by do roku 2020 měl dosáhnout poměr obnovitelných zdrojů v energetickém mixu až na úroveň 30 procent. Rostoucí podíl obnovitelných zdrojů lze zaznamenat i v České republice. Zvyšující se množství decentralizovaných obnovitelných zdrojů klade velké nároky na kvalitu distribučních sítí. Do budoucna musí být tyto sítě připraveny na velké výkyvy v dodávkách energie do distribuční sítě – v současném stavu tak nebude možné celý systém efektivně řídit.

Chytré sítě, které připravuje společnost ABB a skupina Deutsche Telekom, budou poskytovat informace o stavu sítě v reálném čase. Na straně zákazníka se uplatní technologie chytrých odečtů a měření spotřeby. Zařízení zároveň umožní kontrolu nad spotřebou energií a následnou optimalizaci, která vede k úsporám ve spotřebě a nákladech zákazníků. Nové technologie také umožní napojení měřičů na další zařízení a optimalizaci spotřeby, například pomocí spuštění v levnějším tarifním pásmu, a to bez zásahu zákazníka. Tento systém zároveň umožní distributorům a výrobcům energií lépe optimalizovat výrobu a řídit spotřebu.

První projekt společností ABB a Deutsche Telekom bude spuštěn v T-City v Německu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).