Hlavní navigace

ABRA G2 při maturitách

[Tisková zpráva] Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská v Českém Těšíně používá při výuce studentů informační systém ABRA G2.

Sdílet

Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská v Českém Těšíně navazuje na více než stoletou tradici pokračovací živnostenské školy na území města Těšína. Ve své novodobé historii vychovala více než šestnáct tisíc absolventů, nové obory zavádí podle potřebnosti a uplatnitelnosti na trhu práce. Zaměření na obchod a gastronomii je rozšířeno o hotelnictví a turismus.

SŠ HOP Český Těšín pro praktickou výuku ekonomických předmětů používá informační systém ABRA G2. Z ABRY studenti skládají praktickou maturitní zkoušku v rozsahu 240 minut. Škola využívá několik desítek samostatně instalovaných systémů ABRA G2, studenti si tak na samostatných účetních jednotkách prakticky ověřují teoreticky nabyté znalosti. Škola se soustředí na přípravu mladých lidí pro praxi, její absolventi jsou schopni rutinně pracovat s ekonomickým systémem.

Vedení školy si výuku s využitím ABRY G2 pochvaluje, zejména pro modernizaci výuky účetnictví a přiblížení teorie k praxi. Proto chce zavést výuku ABRY i v oboru hotelnictví. Kantoři i studenti oceňují provázanost modulů a intuitivní ovládání systému. Studenti pro ověřování znalostí v průběhu studijního roku využívají také e-learningové kurzy a testy připravené společností ABRA Software, s následným získáním certifikátu úspěšně zvládnutého kurzu.