Hlavní navigace

ABradio spustilo internetové vysílání rádia Spin 96,2

[Tisková zpráva] Pražské rádio Spin 96,2 si vybralo pro realizaci svého internetového vysílání společnost ABradio. Spin je nejmladší pražskou rozhlasovou stanicí, která se ve svém vysílání zaměřuje na black music.

Sdílet

Praha, 1.6. 2007 – Společnost ABradio, přední provozovatel internetových rádií u nás, spustila internetové vysílání rádia Spin 96,2. Rozšířila tak svoji nabídku o další vyprofilovanou rozhlasovou stanici, která se orientuje na mladé posluchače.

„Vysílání prostřednictvím internetu je pro nás příležitostí jak oslovit i naše posluchače, kteří jsou v té chvíli mimo signál našeho pozemního vysílání, či dokonce mimo Prahu,“ říká programový ředitel Spinu Petr Kříček. „Internet s sebou rovněž přináší možnosti užšího hudebního zaměření prostřednictvím specializovaných internetových stanic. To je cesta, kterou se v krátké době chceme rovněž vydat“.

Spin 96,2 je nejmladší stanicí, kterou lze v pražském éteru zachytit. Začal vysílat na začátku letošního roku a i za poměrně krátkou dobu si vybudoval početnou základnu věrných posluchačů, jejímuž dalšímu rozšíření brání jen omezené pokrytí Prahy jeho signálem. Spin je hudební stanicí, která je určena mladým posluchačům ve věku 15–25 let. Hudebně se zaměřuje na progrsivní styly HipHop, Rap a R&B.

ABradio nabízí internetové vysílání Spinu ve formátu Windows Media a to ve třech kvalitách. Běžná kvalita 32 kbs je dostupná i posluchačům s modemovým připojením, střední a vyšší kvalitu 64 kbs a 192 kbs pak ocení všichni uživatelé rychlého připojení např. prostřednictvím AD­SL.

Posluchači mohou Spin 96,2 ladit na rozhlasovém portálu www.abradio.cz. Zde naleznou jeho streamy v sekci Ze vzduchu CZ. Internetové vysílání je dispozici rovněž na webových stránkách rádia http://www.ra­diospin.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).