Hlavní navigace

Absolventi v síti… pracovního trhu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Absolventi v síti… pracovního trhu

Měsíc Absolventů on-line popáté: celý březen série on-line diskuzí mezi studenty a absolventy a prestižními zaměstnavateli

1.března 2005 -V březnu již popáté v každodenních on-line diskuzích komunikuje na www.jobs.cz přes třicet prestižních zaměstnavatelů s čerstvými absolventy či studenty posledních ročníků zejména vysokých škol a prezentuje jim pracovní podmínky, jež přijatým absolventům nabízí.

U studentů je Absolvent on-line již několik let dost populární: loni se jich zúčastnilo přes sedmnáct tisíc. Nejvíce si pochvalují možnost ptát se anonymně a bez zábran, a také výhodu komunikace i s firmami vzdálenými od jejich bydliště nebo školy. Studenti jsou totiž nejmobilnější kategorií na trhu práce a zajímavá pracovní nabídka je pro ně často dostatečnou motivací k přestěhování. On-line diskuze jim dávají u zaměstnavatelů stejnou šanci nehledě na místo, kde se nacházejí. Studenti a absolventi se také v diskuzích mají možnost poučit z dotazů ostatních, a zvyšuje se tak jejich celková informovanost o situaci na trhu práce. Diskuze jsou přístupné ze záznamu i po jejich skončení, dotazy je možné položit i předem.

Zaměstnavatelé považují akci za dobrý způsob, jak oslovit ty nejčilejší nováčky na trhu práce. I když je míra nezaměstnanosti absolventů vysoká, soutěž mezi firmami je jen o ty nejlepší, kterých je omezený počet. A studenti aktivně používající Internet jsou samostatnější a kreativnější než je průměr. Měsíc absolventů on-line je tudíž pro firmy dobrý nástroj sebezviditelnění jako atraktivního zaměstnavatele, ale i jeden z účinných způsobů náboru. Ti z absolventů, kteří už mají ve výběru zaměstnavatele jasno, totiž nezřídka z anonymity vystupují a přímo se ucházejí u zúčastněných firem o zaměstnání.

Součástí akce Absolvent on-line jsou i dva průzkumy. Jeden se týká studentů a nedávných studentů a mapuje jejich chování na trhu práce podle dosaženého vzdělání, lokality nebo ambicí. Druhý se zaměřuje na zaměstnavatele: jak hodnotí mladé lidi z hlediska jejich pracovního přínosu a jaké podmínky pro ně mají. Oba průzkumy probíhají ve spolupráci s mezinárodní studentskou organizací IAESTE.

Absolvent on-line potrvá celý měsíc březen; od pondělí do čtvrtka proběhnou každé odpoledne dvě devadesátiminutové diskuze – od 14.00 a od 16.00 hod. – s dvěma různými zaměstnavateli. Jsou mezi nimi poradenské společnosti jako Accenture nebo Ernst and Young, velké i střední výrobní firmy jako Plzeňský Prazdroj nebo Hella Autotechnik i bankovní ústavy jako Komerční banka nebo ČSOB. Letos se poprvé zúčastní i studenti ze slovenských univerzit, protože zaměstnavatelé postrádají na českém trhu práce dostatek vhodných kandidátů právě technických profesí.

Více informací na www.jobs.cz nebo u Aleny Kazdové, LMC, mobil 724033323.