Hlavní navigace

Academia Film Olomouc ocenil koprodukční dokumenty České televize

[Tisková zpráva] Na 45. ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých a dokumentárních filmů Academia Film Olomouc (AFO) s podtitulem Vidět a vědět, který se konal od 13. do 18. dubna v Olomouci, byly oceněny tyto dokumenty ČT: Lise Forell – sem fronteiras režisérky Andrey Culkové, Hranice v psychosomatice Miloslava Nováka a Děti našich rodičů aneb Jak se kalifornský surfař naučil mít rád Československo režiséra Toma Feierabenda.

Sdílet

Vítězem české soutěže se stal koprodukční snímek ČT a Produkce Radima Procházky Lise Forell – sem fronteiras režisérky Andrey Culkové. Tento portrét nevšední brazilské dámy s českými kořeny tak získal Cenu za nejlepší český populárně-vědecký dokumentární film.

Cena časopisu Vesmír za nejlepší český populárně-vědecký film v oblasti přírodních věd byla udělena Miloslavu Novákovi za film Hranice v psychosomatice, který se věnuje psychosomatice jako nově uznávanému medicínskému oboru.

Cenu časopisu Dějiny a současnost za nejlepší český populárně-vědecký dokumentární film v oblasti humanitních věd získal dokument Děti našich rodičů aneb Jak se kalifornský surfař naučil mít rád Československo režiséra Toma Feierabenda, na jehož výrobě se podílelo TS Brno, Produkce Radima Procházky a společnost Tom Feierabend. Autor zde surfuje napříč světadíly i desetiletími, aby vystopoval osud své české rodiny od třicátých let až do současnosti.