Hlavní navigace

Ach ty vraždy s Jiřinou Bohdalovou!

[Tisková zpráva] Česká televize právě v těchto dnech natáčí sérii komediálních detektivních příběhů pod názvem Ach ty vraždy. Režisér Zdeněk Zelenka oslovil pro roli právničky na penzi, která ochotně pomáhá svému vnukovi Kamilovi rozuzlit jeden kriminální případ za druhým, Jiřinu Bohdalovou. Vynalézavá babička pak k dopadení zločinců využívá nejrůznějších převleků. V prvním příběhu, který se nazývá Zabiják ze Sherwoodu, zvolí roli bezdomovkyně stejně nadšeně jako později převlek profesorky francouzštiny v případu druhém, nazvaném Hřích profesora Sodomky.

Sdílet

Jiřina Bohdalová má za sebou již několik spoluprací s režisérem Zdeňkem Zelenkou, z podobného žánru to byla například divácky velmi úspěšná inscenace Paní Piperová zasahuje.

Štáb, který nyní točí první dva díly současně, pohybuje se především v exteriérech a reálech v Praze a okolí a v ateliérech na Kavčích horách. První klapka padla 16. března a celkem se v první fázi počítá s téměř třiceti filmovacími dny. Od 25. dubna pak nastane pauza a pokračovat se bude v červenu a červenci, poslední díl se plánuje točit na podzim.

Vedle Jiřiny Bohdalové se v sérii objeví ještě například Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Václav Jílek, Petr Kostka, Filip Blažek a další.