Hlavní navigace

AČRA podpořila Koalici pro digitální TV

[Tisková zpráva] TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 21. 6. 2007 - Na včerejším tříhodinovém pracovním jednání s Národním koordinátorem pro digitalizaci Pavlem Duspivou a náměstkem ministra vnitra Zdeňkem Zajíčkem přistoupila AČRA MK spolu s dalšími subjekty ke „Koalici pro digitální TV“, která se snaží opět přispět k „odmrazení“ procesu digitalizace vysílání v ČR.

Sdílet

Na koncepci mediální legislativy pracovala tři ministerstva: Ministerstvo kultury, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Prezident AČRA MK Pavel Brabec tak podpořil cestu k otevření větší konkurence na trhu televizní reklamy, které brání jak dominance TV NOVA a PRIMA tak útlum reklamy v České televizi.

Bylo schváleno znění prohlášení, které si klade za cíl odbourat současné bloky v jednání i legislativní situaci, jejíž dlouhodobé neřešení komplikuje nastartování procesu digitalizace v České republice. Podpisy k prohlášení připojila většina z přítomných zástupců společností, generální ředitelé TV NOVA a PRIMA své podpisy odložili s tím, že se vyjádří po právní analýze textu.