Hlavní navigace

Acronis Backup & Recovery 10 usnadňuje obnovu po ztrátě dat ve virtuálních prostředích

[Tisková zpráva] Praha 7. července 2009 — Acronis dnes uvolňuje Acronis Backup & Recovery 10, portfolio produktů pro obnovu po ztrátě dat, které kombinuje deduplikaci dat, vylepšenou podporu virtuálních prostředí a centralizovanou správu založenou na špičkových technologiích diskového imagingu a obnovy na holé železo. Produktová řada je dostupná u prodejců v celé České republice a na Slovensku.

Sdílet

Acronis Backup & Recovery 10 je další generací programů Acronis True Image. Nabízí deduplikaci dat, což je technologie, která může pomocí eliminace kopií záloh nadbytečných dat snížit požadavky na úložiště až o 90%. Doposud ale byla tato technologie vzhledem k vysokým nákladům vyhrazena pouze pro větší organizace. Acronis Backup & Recovery 10 nabízí cenově nejvýhodnější řešení softwarové deduplikace a to bez nutnosti dokupovat další hardware.

Acronis Backup & Recovery 10 umožňuje zálohovat a obnovovat jakékoliv servery a pracovní stanice s operačními systémy Microsoft nebo Linux do plně funkčního stavu před jejich selháním. Záloha zahrnuje celý pevný disk včetně operačního systému, jednotlivých aplikací, aktualizací, nastavení a dat. Nové vlastnosti Acronis Backup & Recovery 10 tak umožňují malým, středním a velkým organizacím jednoduše automatizovat procesy zálohování a obnovy ve skutečných a virtuálních prostředích včetně možnosti migrace z fyzického do virtuálního prostředí v jediném řešení.

Acronis Backup & Recovery 10 podporuje virtuální prostředí VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xensource a Parallels. Produkt zahrnuje nového agenta zálohování založeného na hostiteli virtuálního stroje (VM), který umožňuje obnovovat a zálohovat živé VM prostřednictvím VMware ESX a Microsoft Hyper-V API, a to bez instalace klienta do každého VM.

Acronis Backup & Recovery 10 zahrnuje centralizovanou správu založenou na politikách pro ditribuované IT systémy a infrastruktury, čímž dokáže šetřit čas i personál. Řešení je možné nasadit až na tisíce strojů. To administrátorům dovoluje snadno navrhovat a spravovat globální strategie zálohování a přizpůsobovat se růstu podniku.

Jak uvedl Dave Russell, viceprezident výzkumu společnosti Gartner Inc.: „Zákazníci v IT nyní požadují, aby řešení zálohování a obnovy poskytovaly hodnotu, která přináší vyšší efektivitu, lepší ovladatelnost a škálovatelnost. Společným jmenovatelem je to, že organizace, a to bez ohledu na jejich velikost usilují o co největší účinek svých technologických iniciativ. Budou požadovat takové důležité funkce jako je: možnost používat jeden produkt pro virtuální i fyzické prostředí, deduplikace dat pro rychlejší a efektivnější zálohování a možnost ovládat veškeré zálohovací procesy z jediné konzole.” Jason Donahue, prezident a generální ředitel společnosti Acronis, uvedl: “Společnost Acronis rozšířila své zaměření na trhu, aby lépe reagovala na potřeby velkých organizací a zároveň poskytovala dosud nebývalé vlastnosti a funkce pro malé a středně velké podniky. Acronis přejmenoval celou produktovou řadu, aby zdůraznil, že Acronis Backup & Recovery 10 přináší podstatně větší možnosti než naše již úspěšná rodina produktů Acronis True Image. Zároveň Acronis zůstává nejsnadněji použitelnou aplikací pro zálohování a obnovu.“

Malé a středně velké firmy mohou nyní využívat služeb podnikové třídy za velmi přijatelné ceny, ve snadno použitelném produktu pro zálohování a obnovu kritických dat na nebo z disku, ftp, optických a páskových zařízení. Obnovu celého systému, PC, pracovní stanice nebo serveru je možné provést během několika minut, nikoliv hodin nebo dnů.

V době, kdy organizace snižují výdaje na hardware, Acronis umožňuje administrátorům využít stávajících platforem bez dalších investic. S doplňkem Acronis Backup & Recovery 10 Universal Restore lze systémy obnovit na rozdílný hardware, což eliminuje nutnost pořizovat si totožný náhradní hardware.

Acronis Backup & Recovery 10 poskytuje:

  • Úspory nákladů na úložiště a sítě pomocí deduplikace dat www.acronis.cz/bac­kup-recovery/advanced-server/deduplikace/
  • Centralizovanou správu distribuovaných systémů www.acronis.cz/bac­kup-recovery/
  • Vylepšenou podporu virtuálních prostředí www.acronis.cz/bac­kup-recovery/advanced-server-virtual
  • Snadnou instalaci, použití a údržbu pro redukci provozních nákladů

Ceny a dostupnost
Acronis Backup & Recovery 10 je nyní k dispozici v anglickém jazyce u prodejců Acronis v České republice a na Slovensku. Česká verze bude uvedena na trh v září tohoto roku. Doporučené ceny produktů se pohybují od 1 568 Kč u samostatné pracovní stanice až do 25 172 Kč pro verzi Advanced serveru, který zahrnuje možnost centralizované správy. Cena doplňku Acronis Backup & Recovery 10 Deduplication se pohybuje v rozsahu od 616 Kč u pracovních stanic až po 5 320 Kč u serverů. Podnikové produkty Acronis zahrnují jeden rok prioritní podpory Acronis Advantage Premier – 24×7×365.

O společnosti Acronis
Acronis je předním poskytovatelem softwaru pro správu úložišť a obnovy po ztrátě dat. Patentovaná technologie správy a diskového imagingu společnosti Acronis umožňuje společnostem i jednotlivcům udržovat, spravovat a migrovat digitální aktiva ve fyzických a virtuálních prostředích. Díky produktům Acronis pro zálohování, obnovu, konsolidaci serverů a virtualizační migraci chrání uživatelé svá digitální aktiva, zachovávají kontinuitu provozu a redukují výpadky ve výpočetních prostředích. Softwarové produkty Acronis jsou dostupné ve 13 jazycích a prodávají se ve více než 180 zemích. Další informace získáte na www.acronis.cz a www.acronis.com.