Hlavní navigace

Acronis uvádí na trh nové řešení pro správu a dělení disků

[Tisková zpráva] Acronis® Disk Director® 11 Home spojuje oblíbené funkce pro správu disků, nástroje pro obnovu diskových oddílů a správce zavádění disků v jednom uživatelsky přívětivém balíčku.

Sdílet

Ostrava, 23. června 2010 – Acronis, poskytovatel snadno ovladatelných řešení pro zálohování, obnovu a zabezpečení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí, dnes oznámil uvedení nové verze aplikace pro správu disků, Acronis® Disk Director® 11 Home. Tato aplikace pomáhá uživatelům uspořádat pevné disky, a tím zvýšit výkon a bezpečnost dat.

Acronis Disk Director 11 Home, první z řady nových nástrojů pro správu disků uváděných na trh společností Acronis, vkládá do rukou domácích uživatelů silný nástroj pro správu disků, s nímž mohou jednoduše a bezpečně provádět úlohy, jakými jsou změna velikosti, rozdělení nebo sloučení svazků.

Nejnovější verze aplikace přidává nové funkce zahrnující:

  • Podporu dynamických disků – umožňuje, aby byly svazky rozloženy na několika fyzických discích.
  • Schopnost přidávat nebo spravovat zrcadlené svazky – pomocí přidání zrcadlení můžete v jediné akci vytvořit svazky odolné proti chybám.
  • Podporuje velmi velké disky a umožňuje vytvoření svazků větších jak 2TB.
  • Schopnost klonovat nahrazované pevné disky bez nutnosti přeinstalovat operační systém a aplikace.
  • Nové uživatelské rozhraní zjednodušuje práci s disky a diskovými oddíly.
  • Nová verze poskytuje plnou podporu pro Windows 7 a 64bitové technologie.

Navíc umožňuje, aby bylo na jeden počítač nainstalováno několik operačních systémů  — takto lze mít nejnovější operační systém Windows a přitom zachovat schopnost spouštět starší aplikace v starších operačních systémech.

Acronis Disk Director 11 Home lze použít k rozšíření možností aplikace pro zálohování a obnovu Acronis True Image Home 2010 – s Acronis Disk Director 11 Home můžete na počítači vytvořit dva diskové oddíly, jeden pro aplikace a druhý pro data. Potom stačí, aby Acronis True Image Home 2010 zálohoval pouze datový diskový oddíl, čímž se eliminuje nutnost znovu zálohovat systémový diskový oddíl, dokud nenainstalujete nové aplikace nebo nové opravy.

„Tato nová verze vylepšuje mnoho oblíbených funkcí, které se nacházely v předchozích vydáních Acronis Disk Director, současně přidává nové funkce, jakými jsou podpora Windows 7, podpora dynamických disků a klonování nahrazovaného pevného disku. Acronis Disk Director 11 Home není hodnotný jen pro pokročilé uživatele, ale protože je snadno použitelný, jsou tyto funkce přístupnější i pro relativní nováčky, kteří nyní mohou provádět úlohy, které by jinak museli přenechat profesionálům“, řekl Jason Donahue, CEO Acronis.

Beta tester Hal Abernethy ze Salemu napsal: „Nové uživatelské rozhraní je nejpřehlednější a nejjednodušší, s jakým jsem kdy pracoval… Všechny možnosti jsou při ruce a jsou opravdu snadno pochopitelné… Rozhraní se skvělým designem!“

Acronis Disk Director 11 Home běží na počítačích, které jsou vybaveny podporovanými operačními systémy Windows (Windows XP, Windows Vista a Windows 7), podporuje systémy souborů FAT 16, FAT 32, NTFS, Ext2, Ext3, Reiser FS3 a Linux SWAP.

Acronis Disk Director 11 Home je nyní k dispozici v anglickém jazyce, uvedení české verze se plánuje na září tohoto roku. Licenční čísla jsou platná pro obě jazykové verze.

Doporučená koncová cena Acronis Disk Director 11 Home je 1133,– Kč bez DPH, pro upgrade z předcházejících verzí 839,– Kč bez DPH. Uvedení podnikové verze pro pracovní stanice a servery bude následovat později v tomto roce. Firemním zákazníkům, kteří si zakoupí Acronis Disk Director Suite 10 po 23. červnu 2010 až do vydání Acronis Disk Director 11 Advanced Workstation, Acronis nabízí bezplatný upgrade na tuto verzi. To stejné platí pro zákazníky, kteří si zakoupí Acronis Disk Director Server 10 po 23. červnu 2010 až do vydání produktu Acronis Disk Director 11 Advanced Server, ti také mohou využít bezplatný upgrade.

Chcete-li si tento produkt stáhnout, přejděte na:
http://www.acro­nis.cz/domacnos­ti-a-kancelare/pro­dukty/disk-director-home/.

O společnosti Acronis
Acronis je poskytovatelem snadno použitelných řešení pro zálohování, obnovu po haváriích a zabezpečení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí. Její patentované technologie imagingu a správy disků umožňují podnikům i jednotlivcům zabezpečit digitální prostředky ve fyzických i virtuálních prostředích. Aplikace Acronis pro zálohování, obnovu, konsolidaci serverů a virtualizační migraci pomáhají uživatelům chránit data, udržovat kontinuitu provozu a redukovat výpadky. Softwarové produkty Acronis jsou prodávány ve více jak 180 zemích a jsou dostupné v 13 jazycích. Další informace získáte na stránkách www.acronis.cz

Acronis můžete rovněž sledovat na Facebooku:
http://www.fa­cebook.com/pa­ges/Acroniscz/196049455­405

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).