Hlavní navigace

Actelis ML650 EAD získal certifikaci Metro Ethernet Fóra

[Tisková zpráva] Vyšší rychlost, větší dosah, vysoká spolehlivost – to jsou tři základní charakteristiky nového ethernetového přístupového zařízení ML650 EAD (Ethernet Access Devices) od společnosti Actelis Networks. Pracuje nad konvergovanou paketovou sítí, a to bez jakýchkoliv ústupků z kvality nebo spolehlivosti – výhoda oproti dosavadním technologiím spočívá především v možnosti přesné časové synchronizace, což dosud na trhu chybělo a bylo brzdou nasazení nových technologií. ML650 EAD je navíc jedno z prvních zařízení na světě, které obdrželo certifikaci MEF 18 organizace Metro Ethernet Forum.

Sdílet

Ethernetové přístupové zařízení ML650 poskytuje vysokorychlostní ethernetové služby nad stávající kabelovou infrastrukturou. Je dostupné v provedení pro osm kroucených párů. Nasadit se dá do prostředí metropolitních ethernetových sítí, sítí IP DSLAM a nyní i do částí sítí mezi základnovými buňkami a páteří mobilních operátorů (backhaul). S tím, jak se mobilní sítě rychle vyvíjejí do čistě paketově založených sítí, požaduje se po nich, aby podporovaly TDM okruhy s přesnou časovou synchronizací.

Jde o zařízení poskytující dostatečnou šířku pásma mobilním základnovým stanicím přes konvergovanou paketovou síť. Poskytuje přitom až 4 E1/T1 TDM okruhy a zajišťuje vysoce spolehlivou síťovou synchronizaci. To v konečném důsledku dává mobilním operátorům možnost přicházet s novými službami, na které zákazníci čekají a které mohou přinést konkurenční výhodu – ale které nebylo možné se stávajícími technologiemi provozovat. Zařízení ML650 EAD je v zásadě standardní pseudowire řešení, ovšem s inovací v podobě časového mechanismu, který zajistí minimálně stejnou – ale zpravidla lepší – kvalitu než tradiční způsoby přenosu.

Nedávno zveřejněná studie organizace Infonetics Research ze San Jose v Kalifornii predikuje celkem 4,4 mld. uživatelů mobilních technologií v roce 2011. Nejde přitom jen o růst kvantity, ale také o růst objemu přenášených dat každým jednotlivým uživatelem. Raketový nástup totiž čeká datové a videoslužby, zvláště ve spojitosti s iPhony a jeho klony. Poskytovatelé spojení jsou tak tlačeni k neustálému vylepšování přenosové kapacity svých sítí. Ethernetové přístupové zařízení ML650 EAD jim přitom umožní držet krok s tímto trendem na straně jedné – a v maximální možné míře využít stávající infrastrukturu na straně druhé.

Zařízení ML650 EAD navíc bylo jako jedno z prvních na světě certifikováno organizací Metro Ethernet Forum (MEF) na plný soulad se specifikací CESoETH (Circuit Emulation Services over Ethernet) MEF 8. Jedná se o specifikaci upravující transport synchronních T1/E1 okruhů přes asynchronní ethernetové sítě. Zařízení v rámci certifikace prošlo všemi zkouškami a měřeními definovanými v testovacím balíku MEF 18 navrženém právě pro testování shody s MEF 8. Operátorům poskytuje certifikace MEF 8 (společně s testovacím balíkem MEF 18) jistotu, že všechna zařízení v síti budou spolupracovat bez problémů.