Hlavní navigace

Activa

[Tisková zpráva]

Sdílet

Jenom přes internet vytvořila Activa v loňském roce obrat 300 mil. korun

Praha, 5.4.2005 – Firma Activa zajišťuje komplexní dodávky kancelářských potřeb. Roční obrat Activy překročil v loňském roce 1 miliardu korun. Firma Activa působí na českém trhu od roku 1992. Představuje špičku v oblasti komplexních dodávek kancelářských potřeb pro právní subjekty. V současnosti jich zásobuje více než 12 500, což představuje přibližně 32 000 jednotlivých dodacích míst. Své služby poskytuje všem typům společností. Ve firmě pracuje přes tři sta zaměstnanců, její roční obrat již překročil magickou částku 1 miliardy korun. Vlajkovou lodí firmy jsou psací potřeby. Activa je přímým dovozcem a oficiálním distributorem psacích potřeb prestižních značek Parker, Rotring a Waterman.

Důležitou součástí obratu firmy je internetový obchod. V současnosti přes něj zrealizuje Activa 30 % objemu svých zakázek u koncových zákazníků, což denně znamená 300–400 zrealizovaných internetových obchodů.

„Každý rok se zvyšuje počet klientů objednávajících přes webový obchod. Souvisí to s vyšší dostupností vysokorychlostního internetu firmám. Cítíme se jedním z inovátorů a lídrů v dané oblasti,“ říká Tomáš Kot, který má webový obchod v Activě na starosti. Upgrade webového shopu probíhá nepřetržitě především podle přání zákazníků. První testovací verze byla spuštěna v lednu roku 2001. V současné době pracují odborníci v Activě na zvýšení jednoduchosti použití celé aplikace. Původní design webu byl náročnější pro zobrazování a zpomalilo to funkčnost stránek.

V internetovém obchodu si můžete vybrat z široké nabídky potřeb, které souvisí s kanceláří od kancelářských potřeb až po občerstvení. Po jednoduchém zaregistrování je možné pohodlně objednat z kompletního katalogového sortimentu, což dnes činí přes 6000 produktů. Elektronický obchod je pro zákazníky zajímavější z důvodu jednoduchosti, přehledu, dostupnosti a hlavně získání výhodnějších cen. Standardně Activa poskytuje slevu 2% na objednávky v e-shopu, vedle toho existují množstevní slevy, např. pokud objednáte za více než 20 tisíc korun a zaplatíte hotově, získáváte automaticky další slevu ve výši 8%.

Výjimečnost služeb Activy spočívá mj. v rychlosti celého procesu od výběru zboží zákazníkem do doručení přímo do kanceláře,což netrvá déle než do druhého pracovního dne. Zákazník zadá u požadovaného zboží množství, přidá je do internetového košíku a ihned vidí, za kolik peněz nakoupil. Po celou dobu tvorby objednávky má tak přehled o výsledné ceně. Může také klidně nechat objednávku otevřenou, vypnout počítač a po opětovném přihlášení je objednávka stále aktuální. To uživatel ocení např. ve chvíli výpadku elektrické energie. Po odeslání objednávky obdrží zákazník informaci o jejím odeslání, poté následuje informace, že v Activě se objednávka realizuje, což je zárukou, že do druhého pracovního dne má zákazník požadované zboží na svém pracovním stole. Co se děje v té době v Activě? Od obchodní referentky směřuje objednávka do skladu, kde dojde k jejímu zkompletování a pak již následuje rozvoz zákazníkovi.

Propracovaný logistický systém, který je doplněn pobočkami v Brně, Olomoucí, Ostravě, Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Plzni a v Českých Budějovicích, by se neobešel bez rozsáhlého vozového parku, který čítá více než 150 osobních a užitkových vozů.

Activa patří dlouhodobě ke společnostem preferujícím elektronickou komunikaci se svými zákazníky a v posledních letech je vedoucí firmou v oboru také díky využití nejnovějších technologií. „Jsme jediná firma na trhu v oboru, která u všech katalogových položek uvádí ceny, které si zákazník navíc může zjistit i bez registrace,“ dodává Tomáš Kot. Přesvědčte se sami na internetové adrese www.activa.cz.

Activa působí na českém trhu od roku 1992. Představuje špičku v oblasti komplexních dodávek kancelářských potřeb pro právní subjekty. V současnosti jich zásobuje více než 12 500, což představuje přibližně 32 000 jednotlivých dodacích míst. Své služby poskytuje všem typům společností. Ve firmě pracuje přes tři sta zaměstnanců, její roční obrat již překročil magickou částku 1 miliardy korun. Vlajkovou lodí firmy jsou psací potřeby. Activa je přímým dovozcem a oficiálním distributorem psacích potřeb prestižních značek Parker, Rotring a Waterman.