Hlavní navigace

Adaptec rozšiřuje produktovou řadu SATA II o nové 4portové a 8portové řadiče RAID

[Tisková zpráva]

Sdílet

Adaptec rozšiřuje produktovou řadu SATA II o nové 4portové a 8portové řadiče RAID

Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT), přední poskytovatel v oblasti bezpečných úložných řešení, dnes představil novou rodinu podnikových RAID řadičů pro vlastní produktovou řadu Serial ATA (SATA) – Adaptec Serial ATA II RAID 2420SA a Adaptec Serial ATA II 2820SA. U produktů Adaptec 2420SA a 2820SA se jedná o první podnikové SATA II RAID řešení s integrovaným čipovým řešením (ROC) – přinášející vysoký výkon ve srovnání s cenově srovnatelnými produkty, které jsou závislé na odděleném procesoru a řadiči I/O.
Nové řadiče SATA II zvyšují laťku datové ochrany spolu s optimalizovaným softwarovým upgradem, který obsahuje první řešení společnosti Array Snapshots pro jednodušší podnikové zálohování blokových dat a pokročilé vlastnosti řadičů RAID, jako například ochrana před simultánním poškozením dvou jednotek (Dual Drive Failure Protection). Platí pouze pro RAID 6 u modelu ADAPTEC 2820SA.
Adaptec 2420SA a 2820SA podporují vlastnosti standardu SATA II, včetně Native Command Queuing (NCQ) pro optimalizaci vykonávání příkazů. Navíc je tu několik volitelných vlastností, které mohou být kdykoliv snadno rozšířeny po zakoupení licence Advanced Data Protection Suit od Adaptecu.
Součástí Advanced Data Protection Suite je patentovaná technologie RAID 6 (platí pouze pro Adaptec 2820SA), která podporuje Hot Space (RAID 5EE) a Striped Mirroring (RAID 1E). Další významnou vlastností je funkce Snapshot Backup, která je součástí Advanced Data Protection Suite, umožňující vytvářet v konkrétním okamžiku kopie uložených dat na interním nebo externím seskupení disků za účelem lepších operací během podnikového zálohování; zatímco Copyback Hot Spare dovoluje systémovému administrátorovi označit část jednotky jako Hot Spare. V případě poškození jednotky nebo jejího přemístění, řadič automaticky vytváří originální konfiguraci.
“Adaptec stále vylepšuje produkty, založené na sériové architektuře a zároveň se a snaží zvyšovat výkon a nabízet cenově výhodná řešení, na která se mohou zákazníci při správě kriticky důležitých obchodních dat spolehnout,” říká Tim Connolly, vice president marketingu Adaptec Data Protection Solution group. “Adaptec 2420SA a 2820SA jsou první produkty nové řady přicházející před koncem roku, které poskytují pokročilou datovou ochranu, jež vychází vstříc každodenním obchodním potřebám.“
Adaptec Serial ATA II RAID 2820SA je 8portový SATA II RAID řadič navržený pro pracovní stanice a servery s 64bitovým 133MHz PCI-X host rozhraním a připojením maximálně osmi diskových jednotek SATA nebo SATA II. Adaptec Serial ATA II 2420SA obsahuje čtyři porty SATA II a je ideální pro servery a pracovní stanice s vysokou hustotou záznamu. Navíc, řadiče obsahují integrované karty ROC ASIC, standardně osazené 128 MB nebo volitelně rozšiřitelné na 256 MB, ECC chráněnou DDR DRAM a optimalizované bateriové jednotky. Podnikově osvědčený Adaptec RAID Code (ARC) nabízí důvěryhodnou ochranu dat dostupnou spolu s Adaptec Storage Manager™ pro jednoduché řídící rozhraní všech produktů Adaptec.
Funkce Adaptec PCI-X Serial ATA II RAID 2420SA a 2820SA: 

  1. Plná podpora funkcí SATA II včetně Native Command Queuing (NCQ), 3Gb/s na každý port, SES2 správa uzávěry (enclosure management);
  2. Funkční propojení s jednotkami SATA nebo SATA II;
  3. 128MB fixní paměť (256MB volitelná), ECC zabezpečená;
  4. Adaptec AIC-8210 SATA II ROC;
  5. Softwarová správa Adaptec Storage Manager management;
  6. Standardní RAID úrovně 0, 1, 10, 5, 50 a volitelné úrovně RAID 1E, 5EE, 6 a 60 (RAID 6 a 60 pouze u Adaptec 2820SA);
  7. Snaphost Backup volitelného uskupení a Copyback Hot Spare;
  8. Hot Swap, Hot Spares, RAID Level Migration, onlinové rozšíření kapacity, optimalizované vytížení disku;
  9. Volitelné bateriové moduly pro zálohování cache;
  10. Podpora Windows, Linux, Netware, a operačního systému FreeBSD.

Rodina produktů Adaptec SATA
Adaptec 2420SA a 2820SA jsou součástí SATA produktů rodiny Adaptec, které obsahují možnost 0, 2, 4, 8 a 16portových modelů. Adaptec 2420SA a 2820SA jsou kompatibilní s řadiči Attached SCSI (SAS) RAID připravených k prodeji ještě před koncem roku. To znamená, že zákazníci využívající řadič Adaptec SATA II mohou upgradovat svá zařízení řadičem Adaptec SAS a bez problému připojit své stávající SATA jednotky, umožňující rychlý a jednoduchý upgrade přenosových cest. Zákazníci mohou rozšířit stávající zařízení kdykoliv jsou připraveni přejít na rychlejší Serial Attached SCSI (SAS). Pro více informací navštivte sekci produktů SATA na stránkách společnosti Adaptec, www.adaptec.com
Cena a dostupnost
Serial ATA II RAID 2820SA se začal dodávat do sítě partnerských distributorů a resellerů již tento měsíc a Adapatec 2420SA se v síti partnerských distributorů objeví v prosinci. Oba produkty budou dostupné také online prostřednictvím prodejny společnosti Adaptec. Cena za 2020SA je stanovena na 375 euro a u 2820SA na 575 euro.  Pro více informací navštivte prosím www.adaptec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).