Hlavní navigace

Adobe uvádí Flash Media Rights Management Server

[Tisková zpráva] Nový serverový software ochrání multimediální obsah v přehrávači Adobe Media Player a v prostředí Adobe AIR

Sdílet

San Jose, USA, 25. března 2008 – Společnost Adobe Systems Inc. oznámila uvedení softwaru Adobe Flash Media Rights Management Server, nového škálovatelného řešení pro ochranu obsahu. To pomůže zabezpečit proti zneužití obsah videa vytvořeného pro technologii Adobe Flash. Nový server je určený pro televizní a mediální společnosti, které očekávají, že budou moci distribuovat a chránit video, které bude možné spouštět online i offline.

„Technologie Adobe Flash byla průkopníkem v distribuci poutavých video zážitků na webu a umožnila miliónům uživatelů snadno a rychle prohlížet kvalitní obsah,“ řekl Jim Guerard, viceprezident pro dynamická média v Adobe. „Nové schopnosti v softwaru Flash Media Rights Management Server poskytnou vydavatelům multimédií možnost kontrolovat a chránit jejich jedinečné multimediální vlastnictví a doufáme, že tím pomohou dostat ještě více skvělého obsahu online a na počítače uživatelů.“ Software Adobe Flash Media Rights Management Server je integrovaný s technologií Adobe AIR, revolučním runtime prostředím nezávislým na operačním systému, které přináší internetové aplikace přímo na plochu počítačů, a s přehrávačem Adobe Media Player, první aplikací od Adobe pro široké masy spotřebitelů vytvořenou pro spouštění v Adobe AIR. Adobe Media Player je uživatelsky přizpůsobitelný přehrávač na pracovní ploše, který umožňuje divákům zvolit, kdy a kde si chtějí spustit stažená nebo streamovaná multimédia. V současnosti je v beta verzi a jeho finální vydání se očekává na jaře roku 2008. Adobe Flash Media Rights Management Server propojený se softwarem Adobe AIR a Adobe Media Player rozšíří dostupnost lépe zabezpečeného video obsahu pro Adobe Flash Player i na offline diváky.

„Ve společnosti Sony Pictures Entertainment hledáme inovativní způsoby distribuce našich filmů a televizních pořadů tak, aby si je spotřebitelé mohli pustit kdykoliv a kdekoliv chtějí,“ řekl Richard Berger, viceprezident pro nová média a technologie v Sony Pictures Entertainment. „Ochrana digitálního multimediálního vlastnictví před neoprávněným užíváním je klíčovou součástí naší online strategie. Jsme rádi, že Adobe vydává software Flash Media Rights Management Server a těšíme se na prozkoumání jeho schopností, které umožní zavedení nových a zabezpečených distribučních modelů s našimi partnery.“

Ochrana multimediálního obsahu je klíčem k vývoji příští generace modelů televizního podnikání, ať chtějí vydavatelé multimédií omezit přístup k živému vysílání na webu nebo umožnit spouštění bezplatných, placených nebo reklamou podporovaných programů na vyžádání. Majitelé obsahu mohou použít software Adobe Flash Media Rights Management Server k zašifrování zvukových a video souborů FLV a F4V, které se budou stahovat a přehrávat lokálně a nastavit zásady pro přístup k těmto souborům. Přesná kontrola použití umožní poskytovatelům služeb určit řadu parametrů pro přístup uživatelů a omezení doby platnosti multimédií, zatímco dynamická správa práv jim dovolí změnit práva využití i potom, co byl již soubor distribuován. Navíc možnosti ochrany v prohlížeči Adobe Media Player pomohou zajistit, aby obsah nebylo možné použít znovu nebo remixovat bez souhlasu vydavatele multimédia.

Dostupnost
Software Adobe Flash Media Rights Management Server je nyní dostupný pro Windows Server 2003 a Red Hat Linux. Uživatelé budou schopni ochránit neomezené množství obsahu, jak jim to dovolí kapacita serveru. Schopnosti ochrany obsahu lze dále využít na straně klienta v nedávno vydaném runtime prostředí Adobe AIR nebo v připravovaném přehrávači Adobe Media Player, které běží na Mac OS a na Windows. Plánuje se také verze Adobe AIR pro Linux. Podrobnější informace najdete na www.adobe.com/go/fmrm­s.