Hlavní navigace

Adobe jmenuje senior viceprezidenta pro rozvoj

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 27. dubna 2007 - Adobe Systems jmenuje Roba Tarkoffa senior viceprezidentem pro rozvoj společnosti. R. Tarkoff naposledy působil jako senior viceprezident v EMC Corporation Global Alliances.

Sdílet

R. Tarkoff zastával v EMC různé řídící pozice od roku 2003, kdy EMC koupila společnost Documentum. Působil např. jako senior viceprezident a generální ředitel divize EMC Captiva Software Division nebo jako senior viceprezident a vrchní strategický ředitel skupiny EMC Software Group se zodpovědností za rozvoj obchodu a distribučního řetězce. Předtím pracoval jako výkonný viceprezident a vrchní strategický ředitel ve společnosti Documentum.

Ještě dříve byl R. Tarkoff senior viceprezidentem pro celosvětový rozvoj obchodu ve společnosti Commerce One a zodpovídal za strategii elektronického obchodu a další oblasti rozvoje obchodních aktivit. Předtím byl ve stejné společnosti viceprezidentem a hlavním poradcem. Před nástupem do Commerce One působil jako advokát v právnické kanceláři Wilson Sonsini Goodrich & Rosati.

Rob Tarkoff je doktorem práv na Harvard Law School a bakalářem na Amherst College.

R. Tarkoff bude zodpovědný Shantanu Narayenovi, prezidentovi a vrchnímu provoznímu řediteli společnosti Adobe a převezme strategické plánování Adobe a dále bude zodpovídat za alianční a akviziční politiku a nové obchodní iniciativy. Ve své pozici nahrazuje Johna Brennana, který se nedávno stal senior viceprezidentem divize Platform Business Unit společnosti Adobe.

"Robovy rozsáhlé zkušenosti s vedením strategických rozvojových aktivit u technologických firem jsou ideálním předpokladem pro Adobe, neboť neustále nacházíme a využíváme nové tržní příležitosti. Jsme přesvědčeni, že Robovy zkušenosti ještě navýší naši schopnost zvyšovat hodnoty pro naše zákazníky, partnery a akcionáře,” řekl S. Narayen.