Hlavní navigace

Adobe MAX 2008 představil budoucnost digitálních zážitků

[Tisková zpráva] Konference upozornila na inovace v programování síťových a klientských aplikací pro přenosná zařízení i stolní počítače a sociální sítě

Sdílet

Praha, 21. listopadu 2008 – Na své každoroční konferenci MAX představila společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) inovace, které budou formovat budoucnost digitálních zážitků v 21. století a budou určovat způsoby, jak budou lidé zpracovávat své nápady a informace v různých médiích a na různých obrazovkách. Letošní konference, která přitáhla na 5000 návštěvníků z celého světa, je doposud největší akcí MAX společnosti Adobe.

„Konference MAX se stala předním odborným fórem pro odborníky, kteří vytvářejí budoucnost digitální scény,“ řekl Kevin Lynch, technický ředitel společnosti Adobe. „Je to akce, která spojuje světy vývoje a návrhu, a kde mohou vývojáři a návrháři sdílet své představy a dozvědět se o nejmodernějších technologiích. Naše vize je založena na uvolnění tvůrčího potenciálu celé komunity pomocí nových produktů, technologií a platformy pro další generaci digitálních zážitků.“

Inovace pro měnící se svět
Shantanu Narayen, výkonný ředitel společnosti Adobe, představil své pohledy na to, jak změny v ekonomice, vyvíjející se demografie a posuny v chování zákazníků zvyšují očekávání na technologie. Spotřebitelé i firmy se posunuly od světa omezeného na jednu obrazovku do prostředí s více obrazovkami, kde mizí hranice mezi pracovním a domácím používáním.

Kevin Lynch promluvil o trendech, které určují, jak se lidé připojují odkudkoliv, kde právě jsou – ať je to z PC, mobilních přístrojů nebo z televizoru. Věnoval se vlivu těchto trendů na tři hlavní oblasti inovací: jak se vyvíjí a používá software pro různé obrazovky; vliv síťového „cloud computingu“ na další generaci webových aplikací, a jak rozvoj sociálních sítí transformuje vývoj softwaru a podstatu digitálních zážitků.

Platforma Adobe Flash: univerzální přístup
Nové zprávy podtrhují rychlé rozšiřování platformy Adobe Flash, která je základnou pro inovované aplikace, obsah a video, dostupné bez ohledu na operační systémy a zařízení. Podle nezávislého výzkumu společnosti comScore více než 81 procent online videí se přehrává s použitím technologie Adobe Flash, takže se jedná o formát číslo jedna pro video na webu. Tato statistika, spolu s faktem, že software Adobe® Flash® Player je již nyní nainstalovaný na 98 procentech osobních počítačů připojených k internetu a rostoucím počtem mobilních zařízení, ujišťuje vydavatele obsahu, že formát Adobe Flash se spolehlivě dostane k divákům na operačních systémech a zařízeních, které si sami zvolí.

Nové produkty, technologie a partneři na konferenci MAX 2008
Společnost Adobe oznámila na konferenci MAX několik novinek:

  • Adobe Flash Catalyst (s dřívějším krycím názvem „Thermo“), vylepšující pracovní postupy spolupráce návrhářů a vývojářů; „Gumbo“, nová verze softwaru Adobe® Flex® Builder™; dostupnost softwaru Adobe AIR™ 1.5; a 64bitová verze přehrávače Adobe Flash Player pro Linux®.
  • Rozšířená spolupráce se společností SAP AG, která pomůže podnikům na celém světě vytvářet zajímavější obchodní aplikace.
  • Přehrávač Adobe Flash Player byl po celém světě dodán na více než 800 milionech mobilních přístrojů, a to jeden rok před plánovaným termínem, a nyní Adobe v předpremiéře předvede Adobe Flash Player 10 (FP10) pro telefony smartphone.
  • Společnosti Adobe a ARM oznamují technologickou spolupráci zaměřenou na optimalizaci a přizpůsobení prostředí FP10 a AIR pro přístroje na platformě ARM. Toto oznámení je výsledkem projektu Open Screen Project.
  • Společnost Qualcomm oznámila, že začíná distribuovat kit SDK pro svou novou mobilní platformu BREW Mobile Platform s plně integrovanou technologií Adobe Flash.
  • Software Adobe® Flash® Media Interactive Server 3.5 a Adobe Flash Media Streaming Server 3.5, dvě klíčové komponenty platformy Adobe Flash.
  • Adobe uvádí novou „platformu jako služba“ s krycím názvem „Cocomo“, která umožní vývojářům snadno přidat do aplikací RIA sociální možnosti fungující v reálném čase přes síťový „cloud computing“.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.