Hlavní navigace

Adobe na výstavě IBC oznamuje převratné novinky pro video

[Tisková zpráva] Adobe nabízí nové způsoby vytváření poutavých uživatelských zážitků a rozvíjení obchodu na základě obsahu

Sdílet

Praha, 15. září 2009 – Na výstavě IBC 2009 představuje společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) novinky v další generaci softwarových technologií pro video a dynamická média, které poskytují televizním a mediálním společnostem kompletní integrované pracovní postupy. Mezi nejvýznamnější novinky na této výstavě patří veřejná beta verze softwaru Adobe® Story, nového nástroje pro online a offline spolupráci při vytváření scénářů, kterým začíná plánovací a předprodukční fáze pracovního postupu výroby videa, stejně jako uvedení softwaru Adobe® Flash® Access 2.0, řešení pro ochranu obsahu umožňující distribuci a zhodnocení kvalitního obsahu, které může pro vydavatele médií vytvořit nové zdroje příjmů.

Společnost Adobe předvádí na svém stánku (hala 7, stánek 721) v kongresovém centru RAI v průběhu výstavy IBC 2009 od 11. do 15. září svá nová řešení a klíčové iniciativy zaměřené na zákazníky a partnery.

„Adobe dále inovuje a zjednodušuje pracovní postupy tvorby videa, od scénáře až po promítání,“ řekl Jim Guerard, viceprezident a generální ředitel pro dynamická média u Adobe. „Naším cílem je pomáhat zákazníkům zvýšit efektivitu jejich pracovních postupů, poutavost zážitků pro diváky a ziskovost jejich obchodních modelů. Od vytváření obsahu po jeho distribuci a přehrávání představuje společnost Adobe a její zákazníci z televizní a mediální oblasti špičku oboru a přinášejí revoluci do způsobů vytváření a přehrávání digitálního videa a bohatých médií.“

Plánování budoucnosti zjednodušených pracovních postupů pro video
Společnost Adobe poskytuje svým zákazníkům nové způsoby vytváření poutavějších uživatelských zážitků. Software Adobe Story, který je nyní dostupný na webu Adobe Labs, zjednodušuje pracovní postupy produkce videa, počínaje plánovací a předprodukční fází pomocí automatického převedení obsahu ve scénáři na odpovídající metadata, která lze používat v celém pracovním postupu Adobe pro digitální video. Jakmile je obsah vytvořený a připravený k distribuci, nabízí software Flash Access 2.0 – dříve nazývaný Flash Media Rights Management Server – nové škálovatelné a pružné řešení ochrany obsahu, které umožňuje rozšiřování, distribuci a zhodnocení kvalitního obsahu.

Zákazníci využívají nové pracovní postupy pro dynamická média
Kromě nabídky nových softwarových technologií ukazuje společnost Adobe, jak některé z předních světových mediálních společností využívají a mění pracovní postupy pro dynamická média s využitím kompletních pracovních postupů pro video společnosti Adobe, aby rozšířily své publikum, rozvinuly své podnikání a nabídly svůj obsah novými a poutavými způsoby.

Oficiální web Nobelovy nadace, Nobelprize.org, používá standardně software Adobe Creative Suite 4 Production Premium pro produkci videa a platformu Adobe Flash Platform pro distribuci obsahu ve formě online videa. Společnost Hearst Television spolupracuje se společností Adobe při vytváření nové generace řešení pro střih videa ve zpravodajské místnosti bez pásků, které bude integrované se základními systémy společnosti pro produkci zpráv.

Prosazování klíčových strategických iniciativ
Na výstavě IBC 2009 společnost Adobe dále prosazuje a ukazuje novinky projektu CinemaDNG, klíčové iniciativy zaměřené na definování univerzálního otevřeného formátu pro soubory digitálních filmů, umožňující zjednodušit pracovní postupy a pomáhající zajistit snadné archivování a přenášení souborů. Společnost Adobe a další účastníci z oboru dokončili finální verzi specifikace formátu CinemaDNG, a Adobe také vytvořilo pro programy Adobe After Effects CS4 a Adobe Premiere Pro CS4 zásuvné moduly CinemaDNG, které jsou dostupné online na webu Adobe Labs.

Špičkové technologie – od plánování až po přehrávání
Významné televizní a mediální společnosti z celého světa, které navštěvují výstavu IBC, dávají přednost video řešením od Adobe, umožňujícím vytváření a distribuci kvalitních dynamických médií. Sada programů Adobe Creative Suite 4 Production Premium nabízí tvůrčím profesionálům, kteří pracují s videem, zvukem a interaktivními médii na světové úrovni, kompletní řešení pro postprodukci. Pro distribuci online obsahu je platforma Adobe Flash nejpoužívanější technologie pro video na webu. Podle zdroje informací Media Metrix společnosti comScore se přibližně 75 procent online videí přehrávaných na celém světě přenáší s použitím technologie Adobe Flash. Přehrávač Adobe Flash Player, který je již nainstalovaný na více než 98 % počítačů připojených k internetu, umožňuje divákům přístup k bohatému obsahu bez toho, aniž by museli stahovat nějaký další software.

* Data z července 2009 od nezávislé výzkumné firmy comScore.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.