Hlavní navigace

Adobe odhaluje plány na dvě různé edice programu Photoshop CS3

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 8. března 2007 - Společnost Adobe Systems dnes ohlásila, že rozšíří svou nabídku produktů pro zpracování digitálního obrazu a nabídne dvě různé edice aplikace Adobe® Photoshop® CS3. Kromě očekávaného softwaru Photoshop CS3 pro designéry a profesionální fotografy uvede společnost Adobe ještě Photoshop CS3 Extended, který otevře profesionálům z oblasti multimediální tvorby novou dimenzi práce s digitálním obrazem. Photoshop CS3 Extended vedle všech funkcí aplikace Photoshop CS3 přinese nové nástroje pro integraci 3D a pohyblivé grafiky a pro měření a analýzy obrazu. Nová edice také dále zjednoduší pracovní úkony odborníků z oblasti architektury, konstrukce, zdravotnictví a přírodních věd.

Sdílet

Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended budou oficiálně představeny 27. března 2007 v rámci nového produktového balíku Creative Suite 3. Očekávaná dostupnost produktů je na jaře 2007.

„Nikdy v minulosti jsme si nepředstavovali, že by Photoshop jednoho dne stál u zrodu významných filmů nebo dokonce zachraňoval životy,“ říká John Loiacono, senior vicepresident pro kreativní řešení společnosti Adobe. „Ať již budeme sledovat přípravu textur pro výrobu nejnovějších filmů nebo vědce počítající stovky rakovinných buněk, najdeme celou řadu odvětví, která se spoléhají na profesionální standardy práce s digitálním obrazem. Díky edici Photoshop CS3 Extended můžeme těmto velmi specifickým způsobům použití ještě lépe vyjít vstříc a nabídnout funkce, které těmto oborům usnadní práci.“

Rozsah pokročilých funkcí ve Photoshop CS3 Extended
S Photoshop CS3 Extended budou moci profesionálové z oblasti filmu, videa a multimédií, stejně jako grafici a tvůrci webů využít sadu editačních a kreslicích nástrojů aplikace Photoshop při práci s 3D a pohyblivým obsahem. Specialisté na film a video mohou realizovat 3D modelování a úpravu, kresbu či duplikaci textur v několika snímcích najednou. Animátoři mohou nyní renderovat a integrovat multimediální 3D obsah přímo do 2D kompozic. Grafici a tvůrci webů mohou vytvářet animace ze série snímků – například z časosběrné sekvence – a exportovat je do široké škály formátů, včetně QuickTime, MPEG-4 a Adobe Flash® Video.

„Profesní sdružení NAPP (National Association of Photoshop Professionals) má přes 60 000 členů a stále roste – podobně rostou i způsoby využití Photoshopu,“ říká Scott Kelby, president sdružení NAPP. „Photoshop CS3 Extended mění definici naší členské základny, rozšíří možnosti profesionálů pracujících s různými typy médií a otevře dveře technikům, vědcům a architektům, aby do svého arzenálu zařadily i výkonný nástroj s názvem Photoshop.“

Photoshop CS3 Extended uživatelům rovněž umožní získat z obrazu cenné kvantitativní a kvalitativní údaje. Kromě nástrojů pro měření a analýzy bude pro architekty, zdravotníky a vědce zajímavá rovněž širší podpora speciálních obrazových formátů, která jim umožní obrázky prohlížet, komentovat a upravovat přímo v jejich původním formátu. Radiologové mohou detailně sledovat vývoj u pacienta v průběhu času, vědci si mohou z lékařských snímků pro potřeby prezentace vytvořit animaci a architekti si přesně změří objekty přímo v 3D zobrazení.

„Společnost Adobe a její dvě edice aplikace Photoshop posunují hranice možností inovativních nástrojů a otevírají lidem cestu k novým způsobům působivé vizuální komunikace,“ uvádí Alexis Gerard, autor knihy „Going Visual“ a president společnosti Future Image, pořadatele konference 6Sight® Future of Imaging. „Zatímco Photoshop CS3 zůstane i nadále standardem ve zpracování digitálního obrazu především pro fotografy, Photoshop CS3 Extended přináší osvědčené schopnosti aplikace Photoshop nové skupině uživatelů a zpřístupňuje nové sady nástrojů, které mohou přinést výhody ještě širší skupině zákazníků.“

Dostupnost
Jak bylo oznámeno již v prosinci 2006, beta verze aplikace Adobe Photoshop CS3 pro Macintosh a Windows jsou k dispozici ke stažení všem uživatelům Photoshop CS2 na webových stránkách Adobe Labs: http://labs.a­dobe.com.

Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended v univerzálním binárním formátu pro platformu Macintosh a rovněž pro počítače s Microsoft® Windows® XP a Windows Vista®budou oficiálně představeny 27. března 2007. Finální prodejní verze programů Adobe Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended se očekávají v průběhu jara 2007. Pro další informace navštivte http://www.ado­be.com/go/pho­toshop.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).