Hlavní navigace

Adobe on AIR European Tour brzy v Praze

[Tisková zpráva] Vývojářská konference zacílená na tvorbu bohatých internetových aplikací proběhne již 9. června

Sdílet

Praha, 28. dubna 2008 – Společnost Adobe Systems přijíždí do Prahy s konferencí on AIR European Tour, jejímž cílem je seznámit vývojářskou veřejnost s Adobe AIR, technologií pro tvorbu bohatých internetových aplikací. Pražská konference je součástí evropské roadshow uspořádané v jedenácti městech a bude se konat 9. června 2008 v prostorách pivovaru Staropramen.

Součástí programu je představení Adobe AIR, včetně nastavení a vytvoření jednoduchých AIR aplikací ve vývojovém prostředí Flex 3 a Flex Builder 3, nebo s využitím HTML a JavaScript.

„Bohaté internetové aplikace se stávají součástí našeho každodenního života,“ říká Michal Metlička, ředitel Adobe Systems pro Českou republiku a Slovensko. „Pomocí našich nejnovějších technologií chceme zpřístupnit jejich tvorbu co nejširšímu okruhu vývojářů, kteří mohou využít dosavadní zkušenosti s HTML, JavaScriptem nebo dalšími technologiemi. Cílem této konference je oslovit vývojářskou komunitu s ucelenou platformou pro tvorbu internetových aplikací a vytvořit prostor pro sdílení zkušeností s experty ze zahraničí.“

Softwarové produkty Adobe AIR a Adobe Flex 3, které byly uvedeny koncem února, posunují technologickou platformu Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace na novou úroveň.

Adobe AIR umožňuje vývojářům vytvářet poutavé aplikace na osobním počítači s využitím jejich zkušeností a webových technologií, jako je např. HTML, Ajax, Adobe Flash a Adobe Flex. Aplikace implementované na Adobe AIR mají všechny výhody jako bohaté internetové aplikace v prohlížeči – rychlost, snadnost použití a dostupnost prakticky odkudkoli. Zároveň mají také výhody desktopových aplikací, jako je možnost otevírání a ukládání lokálních souborů, spolupráce s jinými aplikacemi na počítači uživatele a lokální ukládání dat.

Flex je bezplatný, opensource framework, určený pro tvorbu vysoce interaktivních a přitažlivých aplikací. Vývojový nástroj Adobe Flex Builder urychluje vývoj aplikací Flex a přináší nové možnosti pro provoz internetových aplikací na technologii Adobe AIR.

Účast na konferenci on AIR European Tour je zdarma, je ale nutné se registrovat. Pro další informace a registraci navštivte http://onair.a­dobe.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).