Hlavní navigace

Adobe uvádí nový balík programů Photoshop Elements a Premiere Elements

[Tisková zpráva] Nejprodávanější software pro digitální fotografii a video nabízí lepší integraci, tvůrčí možnosti a sdílení

Sdílet

San Jose, USA, 25. září 2007 – Společnost Adobe Systems oznámila Adobe® Photoshop® Elements 6 a Adobe Premiere® Elements 4, dva významné upgrady na platformě Windows, určené domácím spotřebitelům pro zpracování digitálních fotografii a videa. Úzká integrace a sdílený Organizátor se společnou databází dostupnou z obou aplikací rozšiřuje možnosti uživatelů při jejich práci s fotografiemi a videozáznamy. Programy Photoshop Elements a Premiere Elements, které jsou dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíku, poskytují fotografickým a filmovým nadšencům více tvůrčích způsobů jak uspořádat, upravit, vytvořit a sdílet digitální fotografie a domácí videa.

„Protože videokamery a digitální fotoaparáty jsou již součástí našeho každodenního života a weby sociálních sítí jsou na vzestupu, lidé hledají nástroje, které jim umožní předvést jejich fotografie a videa,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Kombinací programů Photoshop Elements a Premiere Elements nabízí uživatelům nové možnosti, kterými je sdílení fotografických a video projektů snadné a zábavné. Očekáváme, že s takovými možnostmi, jako je export do YouTube, telefonu iPhone a interaktivních galerií založených na Adobe Flash®, budou naše nové produkty mezi nejžádanějšími vánočními dárky.“

Získání toho nejlepšího z fotografií
Software Photoshop Elements pomáhá fanouškům digitální fotografie rychle a jednoduše vytvořit požadované výstupy. Pomocí nové technologie spojování fotografií Photomerge® lze zhotovit perfektní skupinové fotografie zkombinováním nejlepších výrazů tváří a postojů z řady snímků. Nový nástroj pro rychlý výběr redukuje dříve časově náročnou operaci vytvoření a nastavení výběru na jedno klepnutí myší. Fotografové na kterémkoliv stupni zkušeností – od začátečníka až po experta – si mohou vybrat jeden ze tří režimů úprav, zaměřených na uživatele s různou úrovní znalostí. Nový režim úprav s průvodcem pomáhá provést uživatele jednotlivými kroky při vylepšování fotografie.

Photoshop Elements 6 zjednodušuje úpravu fotografií pomocí jasných a přehledných obrazovek a s novými záložkami, které poskytují snadný přístup k mnoha možnostem programu. Mezi další novinky patří zlepšený nástroj pro převedení barevných obrazů na elegantní černobílé fotografie s jemnými detaily. Zjednodušený Organizátor urychluje práci a usnadňuje import, označování visačkami i vyhledávání.

Působivé filmy s vlastním stylem a efekty
Premiere Elements 4 umožňuje vytvářet zábavné filmy za několik málo minut. Nový Organizátor, stejný jako je v programu Photoshop Elements, pomáhá uspořádat videoklipy a statické fotografie pomocí vizuálních visaček pro označení lidí, míst nebo událostí. Fanoušci videa mohou několika klepnutími aplikovat ucelená témata filmů na sekvence scén a tím vytvořit kompletní filmy včetně přechodů, efektů a nabídky DVD. Hudba na pozadí a zvukové efekty pomohou podtrhnout emoce, přidat důraz nebo vytvořit náladu. Nové okno pro míchání zvuku Audio Mixer funguje jako mixážní pult v nahrávacím studiu, s nastavováním hlasitostí různých zvuků pomocí posuvníků. Nové centrum sdílení (Sharing Center) nabízí různé způsoby, jak předvést svá videa. Uživatelé mohou použít více způsobů odeslání a sdílení videa, včetně disku Blu-ray, webu a mobilních přístrojů, jako je telefon Apple iPhone. Videa lze také exportovat ve formátu kompatibilním s přehrávačem Adobe Flash Player na takové weby, jako je YouTube, bez jakéhokoliv speciálního kódování.

Ceny a dostupnost
Produkty Adobe pro digitální zpracování obrazů a digitální video jsou okamžitě dostupné na www.adobe.com a u online prodejců. Programy Adobe Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4 pro Windows jsou také dostupné jako jeden balík za odhadovanou koncovou cenu 3 600 Kč bez DPH. Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4 pro Windows jsou dostupné samostatně za odhadovanou koncovou cenu 2 380 Kč bez DPH. Verze Photoshop Elements pro platformu Macintosh se očekává počátkem roku 2008. Informace o verzích v dalších jazycích, a také informace o cenách, upgradech a zásadách podpory v jiných zemích jsou dostupné na www.adobe.com/go/pse6­pre4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).