Hlavní navigace

Adobe Photoshop Lightroom 1.1 je již k dispozici

[Tisková zpráva] San Jose, 3. července 2007 – Společnost Adobe Systems oznamuje, že program Adobe Photoshop® Lightroom™ 1.1 s novými funkcemi a podporu pro Windows® Vista™je k dispozici jako bezplatná aktualizace pro stávající uživatele. Photoshop Lightroom 1.1 nyní obsahuje pružný systém správy fotografií podporující pracovní postupy zahrnující více počítačů, vylepšení redukce šumu a zostření a podporu souborů camera raw pro dalších 13 digitálních fotoaparátů od předních výrobců, včetně fotoaparátů Canon, Nikon, Olympus a Phase One.

Sdílet

„Přestože období beta testování již skončilo, můžeme s radostí konstatovat, že v této nejnovější aktualizaci pokračujeme v začleňování připomínek od uživatelů do programu Photoshop Lightroom,“ říká Tom Hogarty, manažer produktu pro Photoshop Lightroom. „Jsme odhodláni pokračovat v tomto partnerství s našimi zákazníky a budeme s nimi spolupracovat při vytváření programu, který co nejlépe splní jejich požadavky na pracovní postupy digitálního zpracování obrazů.“

Lightroom umožňuje profesionálním fotografům importovat, spravovat a prezentovat velká množství digitálních fotografií, a pomůže jim strávit více času za objektivem a méně času u počítače. Vylepšení ve verzi Lightroom 1.1 zahrnují nový systém správy fotografií, umožňující pružné pracovní postupy zahrnující více počítačů.

Systém využívající katalogy umožňuje fotografům rychle přenášet fotografie a informace mezi počítači. Lightroom 1.1 dále zjednodušuje pracovní postupy digitální fotografie přidáním pohodlného způsobu, jak synchronizovat složky v programu novými nebo změněnými fotografiemi. Mezi další změny patří vylepšené funkce pro redukci šumu a zostření, reagující na požadavky od uživatelů a technologii z programu Photoshop, který je v této kategorii standardem.

Vysoce kvalitní zpracování obrazů Camera Raw
Lightroom využívá technologii Camera Raw z Adobe Photoshopu a podporuje také formáty souborů JPEG a TIFF, což začleňuje převod z tohoto formátu do jednotného pracovního postupu. Ve verzi Lightroom 1.1 je přidaná podpora pro dalších 13 digitálních fotoaparátů, včetně Canon EOS-1D Mark III, Fuji FinePix S5 Pro; Nikon D40×; Olympus E-410 a Olympus SP-550 UZ; Ricoh Caplio GX 100; Sigma SD 14; Phase One H 20, Phase One H25, Phase One P 20, Phase One P21, Phase One P 25, Phase One P 30 a Phase One P45. Tato podpora znamená, že fotografové mohou používat Lightroom dokonce i s nejnovějšími fotoaparáty na trhu, a mohou si být jisti, že jejich obrazové soubory budou rozpoznány nejen dnes, ale i v budoucnosti.

V průběhu importu je možné převést fotografie do specifikace digitálního negativu (DNG) nebo je přejmenovat a rozdělit podle složek nebo data. DNG je celooborová iniciativa usilující o vytvoření univerzálního formátu souboru pro řešení problémů v pracovních postupech a při archivaci. Zaměřuje se na vyloučení překážek při zavádění nových fotoaparátů, a přitom poskytuje profesionálním fotografům jistotu, že jejich digitální práce budou bezpečně archivovány a zůstanou dostupné i při dalším vývoji technologií pro digitální zpracování obrazů.

Ceny a dostupnost´
Aktualizace Adobe Photoshop Lightroom 1.1 je pro stávající zákazníky dostupná k bezplatnému stažení z webu www.adobe.com. Program Photoshop Lightroom lze zakoupit za 7 068 Kč. Minimální systémové požadavky jsou Macintosh OS X 10.4, procesor PowerPC® G4 na 1 GHz nebo Microsoft® Windows® XP SP2 nebo Windows Vista Home Premium, Business, Ultimate nebo Enterprise, procesor Intel® Pentium® 4, 768 MB paměti RAM a rozlišení obrazovky 1024×768. Adobe Photoshop Lightroom je aplikace ve formátu Universal Binary, která běží v nativním režimu na počítačích Macintosh na PowerPC i na nových počítačích Macintosh založených na Intelu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).