Hlavní navigace

Adobe představuje Creative Suite 4 Web Premium

[Tisková zpráva] Nová spolupráce mezi návrháři a vývojáři zjednodušuje vytváření poutavého online obsahu

Sdílet

San Jose, USA, 23. září 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes představila sadu Adobe® Creative Suite® 4 Web Premium, upgrade svého oceňovaného softwaru pro návrh a vývoj webu. Sada Adobe CS4 Web Premium, plná významných nových funkcí a nabízející podstatný nárůst produktivity, zjednodušuje tvůrčí pracovní postupy a zkracuje čas, který tvůrčí profesionálové potřebují k vývoji působivých interaktivních webových stránek a online zážitků. Sada Adobe CS4 Web Premium obsahuje nové verze programů Adobe Fireworks® CS4, Adobe Dreamweaver® CS4, Adobe Flash® CS4 Professional, Adobe Photoshop® CS4 Extended, Adobe Illustrator® CS4, Adobe Contribute® CS4, Adobe Device Central CS4 a Adobe Acrobat® 9 Professional. V sadě Creative Suite Web Premium je také poprvé obsažen program Adobe Soundbooth® CS4, nejnovější verze novátorského nástroje pro střih zvuku. K dispozici bude také verze Adobe CS4 Web Standard.

„Technologie Adobe Flash způsobila revoluci na webu, a Creative Suite se prosadila jako standard pro vytváření a distribuci online obsahu, které těší publikum a zákazníky na celém světě,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Udělat dojem na webu je zásadní pro každou značku, produkt, společnost nebo organizaci, která si chce zachovat svůj význam, a Adobe Creative Suite 4 má nástroje pro využití internetu jako primárního komunikačního kanálu pro jakoukoliv myšlenku nebo zprávu.“

Nové funkce a vylepšení zjednodušují pracovní postupy spolupráce návrhářů a vývojářů
Tato verze Adobe Creative Suite obsahuje v programu Adobe Flash CS4 Professional nový model animace založený na objektech, který odstraňuje potřebu ručního umísťování klíčových snímků a nastavování doplnění mezilehlých snímků, což podstatně zjednoduší proces animace, který bude nyní mnohem přístupnější i pro nové uživatele. Program Flash CS4 Professional nyní obsahuje také možnosti transformací ve 3D, jako jsou nástroje 3D otáčení a posouvání, stejně jako nový nástroj Kost (Bones), který nabízí inverzní kinematiku pro vytváření jakoby řetězové animace, a nástroj Deco, který uživatelům umožní převést libovolný symbol na hotový grafický nástroj.

V Creative Suite 4 je také nově sjednocené uživatelské rozhraní, které umožňuje bezproblémové přecházení mezi nástroji, jako je Photoshop, Illustrator, Dreamweaver, Flash nebo Fireworks. Byly přidány nové možnosti exportu, které zjednoduší pracovní postupy spolupráce návrhářů a vývojářů, jako je v programu Fireworks CS4 možnost exportovat navržené kompozice jako dokumenty PDF, které lze kontrolovat jako interaktivní klikací soubory. V programu Fireworks CS4 jsou také nové možnosti exportu do CSS, takže návrháři mohou předávat vývojářům prototypy ve formátu, který je vhodný pro další zpracování.

„Vzhledem k tomu, že se stále více dětí a rodičů připojuje online, jsme 11. srpna spustili web sesamestreet.org, což bude pro nás dlouhodobě primární kanál pro distribuci,“ řekl Noah Broadwater, viceprezident pro informační služby u Sesame Workshop, tvůrce seriálu Sesame Street. „Funkce v sadě Adobe CS4 Web Premium nám umožní být na technologické špičce, takže budeme moci přesunout obsah z našeho prostředí televizní produkce do našich webových prezentací a do tiskových materiálů ještě rychleji než dříve.“

Program Adobe Dreamweaver CS4 obsahuje nové mnohostranné uživatelské rozhraní a nové funkce Související soubory (Related Files) a Navigátor v kódu (Code Navigator) pro zlepšení procesu práce s moderními webovými projekty a podpůrným kódem složených dokumentů, mezi které patří externí soubory CSS, knihovny JavaScriptu, navázané soubory nebo kód na straně serveru. V programu Dreamweaver CS4 je také nová funkce Živé zobrazení (Live View), která umožní uživatelům prohlížet dokumenty a provádět interaktivní úpravy kódu v podmínkách reálného prohlížeče s použitím open-source vykreslovacího modulu WebKit, což eliminuje potřebu stále opouštět aplikaci.

Creative Suite 4 rozšiřuje tvůrčí pracovní postupy
Řada produktů Adobe Creative Suite 4, do které patří sady Adobe Creative Suite Design, Adobe Creative Suite Web, Adobe Creative Suite Production Premium a Adobe Creative Suite 4 Master Collection, nabízí přístup k online službám* určeným pro tvůrčí profesionály a vývojáře, kteří pracují a spolupracují online. Ke službě Adobe ConnectNow na webu Acrobat.com je přístup z programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, Fireworks® CS4 a Acrobat® 9 Pro. Tato služba umožňuje spolupráci v reálném čase se dvěma kolegy nebo klienty. Návrháři mohou také sdílet barevné harmonie pomocí nástroje Adobe Kuler™, který je nyní dostupný z prostředí programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 a Fireworks CS4. K dispozici jsou také následující online zdroje: nápověda Adobe Community Help pro technické otázky; web Resource Central pro přístup ke zprávám a výukovým lekcím vztahujícím se k produktům pro video a audio, a také k záznamům, zvukovým efektům a dalším knihovnám zdrojů programu Soundbooth; a web Adobe Bridge Home, přizpůsobitelný zdroj tipů, výukových lekcí, zpráv a inspiračního obsahu. Software Adobe Device Central CS4, obsahující prohledávatelnou knihovnu více než 450 dynamicky aktualizovaných profilů zařízení od předních výrobců, umožňuje uživatelům snadno testovat obsah pro mobilní přístroje navržený v mnoha produktech z řady Creative Suite 4.

Ceny a dostupnost
Vydání produktů Adobe Creative Suite 4 Web Premium a Web Standard pro platformu Mac OS X na počítačích s procesory Intel® nebo PowerPC® a pro Microsoft® Windows® XP a Windows Vista® se plánuje na říjen 2008. Programy budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Odhadovaná koncová cena za Adobe Creative Suite 4 Web Premium bude 46 210 Kč. Ceny za upgrade na Creative Suite 4 Premium a Standard budou začínat na 11 280 Kč při upgradu z Creative Suite 3 a 11 280 Kč z upgradu z produktů Creative Suite 2.X a 1.X, Adobe Studio® 8 a Adobe Studio MX 2004. Po omezenou dobu budou moci zákazníci s platnou licencí na libovolnou verzi sady Adobe Creative Suite Design, Web a Production Premium upgradovat na Creative Suite 4 za cenu upgradu z CS3. Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích najdete na: www.adobe.com/cre­ativesuite_cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).