Hlavní navigace

Adobe představuje Creative Suite 5 Web Premium

[Tisková zpráva] Integrovaná analytika od firmy Omniture a výkonné schopnosti platformy Flash doplňují dokonalou sadu nástrojů pro vytváření, testování a nasazování webového obsahu

Sdílet

Praha, 12. dubna 2010 – Společnost Adobe Systems Incorporated uvádí sadu Adobe® Creative Suite® 5 Web Premium, novou verzi své oceňované sady softwaru pro návrháře a vývojáře webu, která obsahuje plné verze upgradů programů Adobe Flash® Professional, Adobe Dreamweaver®, Adobe Photoshop® Extended, Adobe Illustrator®, Adobe Fireworks®, a nyní i Adobe Flash Catalyst™ a Flash Builder™. Kromě kompletní rodiny nástrojů pro Flash obsahuje nyní sada Web Premium CS5 také podporu pro nejpopulárnější open source systémy pro správu obsahu; přístup ke službám Omniture® SiteCatalyst® a Omniture Test&Target™ z programů Flash Professional a Dreamweaver; a integraci s novými online službami Adobe CS Live (online služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně).

„Integrace služeb Omniture v našich nástrojích Dreamweaver a Flash poskytuje webovým profesionálům a pracovníkům v marketingu prokazatelné informace o jejich online podnikání v reálném čase,“ řekl John Loiacono, viceprezident a generální ředitel pro kreativní řešení u Adobe. „Pomáháme profesionálům na webu nejen zachovat jejich konkurenceschop­nost, ale také zasáhnout maximální publikum, protože jim poskytujeme schopnost distribuovat obsah na různých operačních systémech, prohlížečích a mnoha zařízeních s ohromující sadou nástrojů platformy Flash.“

Sada Web Premium CS5 je kompletní řešení pro webové profesionály, kteří potřebují implementovat do svých návrhů webovou analytiku. Produkt také umožňuje vytváření obsahu a aplikací pro netrpělivě očekávané verze přehrávače Flash Player 10.1 a prostředí Adobe AIR® 2, které budou optimalizované pro vysoký výkon na obrazovkách mobilních přístrojů a navrženy tak, aby využily vlastní schopnosti těchto zařízení pro vytvoření bohatšího a poutavějšího uživatelského zážitku.

„Tři klíčové faktory pro vývoj úspěšných digitálních kampaní, které zaujmou a nadchnou potenciální diváky filmu, jsou rychlost, pružnost a rozšiřitelnost,“ řekl JP Richards, viceprezident pro digitální marketing společnosti Universal Pictures. „Ve společnosti Universal se obracíme na naše diváky tam, kde jsou – online, offline nebo na jejich mobilních přístrojích – a s novými doplňky v sadě Adobe Creative Suite 5 Web Premium budeme schopni vyvinout inovativní obsah rychleji než kdykoli dříve a s novými možnostmi integrace s Omniture sledovat metriky našich kampaní.“

Kompletní sadu nástrojů pro Flash
Novinkou v sadě Adobe Web Premium CS5 je kompletní sada nástrojů pro Adobe Flash, které mohou významně zvýšit produktivitu spolupráce mezi návrháři a vývojáři, takže budou moci rychle a spolehlivě navrhovat pro dnešní prostředí s mnoha různými obrazovkami s využitím dosahu a konzistentnosti rozšířené platformy Flash. Se sadou Web Premium CS5 budou mít nyní návrhářské organizace výhodu tří jedinečných nástrojů pro Flash, se kterými mohou jejich pracovní týmy pracovat: Flash Professional CS5 pro webové návrháře vytvářející poutavé zážitky; Flash Catalyst CS5 pro návrháře vytvářející rozhraní webových aplikací a navrhující interakce; a Flash Builder 4 pro vývojáře, kteří preferují práci s kódem programu a vytvářející aplikace RIA.

V programu Flash Professional CS5 mohou návrháři webu využít nový framework pro sazbu textu poskytující typografické schopnosti na profesionální úrovni s takovými funkcemi, jako je vyrovnání párů, ligatury, prostrkání, proklad řádků, zřetězené textové bloky a více sloupců, a také pokročilé funkce pro typografii a sazbu pro více než 30 jazyků, včetně arabštiny, hebrejštiny, čínštiny a japonštiny. Novinkou v programu Flash Professional CS5 je také panel zkompilovaných výstřižků kódu, umožňující návrhářům rychle do projektů injektovat kód pro navigaci na časové ose, akce, animace, zvuk a video. S použitím programu Flash Professional CS5 mohou návrháři a vývojáři vytvářet, testovat a distribuovat webový obsah pro široký výběr mobilních platforem a přístrojů, jako jsou telefony smartphone, tablety, netbooky, smartbooky a další spotřební elektroniku. Obsah mohou nasadit v prohlížeči s přehrávačem Flash Player 10.1 nebo jako samostatnou aplikaci v prostředí AIR 2. Navíc mohou nyní vytvářet aplikace AIR, které lze pomocí nového programu Flash Pro Packager nasadit na iPhone* a iPad, s plánovanou budoucí podporou přístrojů na platformách Android, BlackBerry a Palm webOS.

Podpora pro PHP a rychlejší aktualizace stránek
V sadě Web Premium CS5 je nyní v programu Dreamweaver CS5 nová podpora pro populární systémy správy obsahu od třetích stran založené na PHP, jako je Drupal, Joomla a WordPress, dovolující návrhářům získat přesné zobrazení dynamického webového obsahu přímo z programu Dreamweaver. Další vylepšení zvyšující produktivitu v programu Dreamweaver CS5 jsou dynamické související soubory, urychlující aktualizace stránek a zjednodušující správu komplexních webů, protože poskytují přímý přístup ke všem souborům souvisejícím s danou webovou stránkou. Zahrnuta je také rozšířená verze populární funkce živého náhledu, umožňující rychlou a přesnou kontrolu kódu a témat designu systému pro správu obsahu. Dreamweaver CS5 také obsahuje rozšíření pro službu Adobe Business Catalyst, online službu, kterou mohou návrháři webu použít pro rozvoj výkonných online obchodů bez toho, že by museli programovat serverovou část a za zlomek času a nákladů tradičních řešení.

Vyšší efektivita testování a recenzování návrhů
Sada Web Premium CS5 je také integrovaná s novými službami Adobe CS Live, sadou pěti online služeb, které urychlují klíčové aspekty kreativních pracovních postupů. Online služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně a v současnosti zahrnují tyto služby: Adobe BrowserLab, eliminující potřebu dalších zdrojů, které byly dříve vyžadované pro testování kompatibility s operačními systémy a prohlížeči, Adobe CS Review, Acrobat.com, Adobe Story a SiteCatalyst NetAverages™ od firmy Omniture.

Integrace programů Flash a Dreamweaver s řešeními Adobe Omniture
Sada Web Premium CS5 nově zahrnuje integraci se službami Omniture SiteCatalyst a Omniture Test&Target, poskytujícími robustní optimalizace a analytické možnosti přímo z kreativních pracovních postupů. Pro program Flash Professional jsou dostupná nová rozšíření pro službu SiteCatalyst umožňující uživatelům vytvářet a importovat/ex­portovat služby a aplikovat a upravovat sledování bez programování. Pro programy Flash Professional CS5 a Dreamweaver CS5 jsou dostupná nová rozšíření pro službu Test&Target, takže uživatelé mohou vytvářet digitální marketingové kampaně, spravovat nabídky a také sledovat metriky úspěšnosti.

Ceny a dostupnost
Uvedení sady Adobe Creative Suite 5 Web Premium na český trh se očekává v květnu 2010. Odhadovaná koncová cena za Adobe Creative Suite 5 Web Premium bude 38 660 Kč bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence. Sada Web Premium CS5 je integrovaná se službami Adobe CS Live, které jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.