Hlavní navigace

Adobe představuje Creative Suite 5 Master Collection

[Tisková zpráva] Průlomové nástroje pro interaktivní design a integrace s technologiemi Omniture umožňují maximalizovat dopad tvůrčího obsahu a digitálních marketingových kampaní

Sdílet

Praha, 12. dubna 2010 – Společnost Adobe Systems Incorporated představuje sadu programů Adobe® Creative Suite® 5 Master Collection, převratné vydání softwaru pro prakticky jakékoliv tvůrčí postupy návrhu a vývoje, který je špičkou ve svém oboru. Řada produktů Creative Suite 5, zaměřující se na interaktivitu, výkon a maximální působivost digitálního obsahu a marketingových kampaní, přináší plné verze upgradů hlavních tvůrčích nástrojů a také podstatná vylepšení pracovních postupů pro návrháře a vývojáře. Sada Creative Suite® 5 Master Collection poprvé integruje online obsah a možnosti optimalizace digitálního marketingu a zahrnuje přístup k technologiím Omniture pro zachycení, ukládání a analýzu informací, které generují webové stránky a další zdroje. Navíc je v sadě Creative Suite zcela nová komponenta Adobe Flash® Catalyst™, umožňující navrhovat interaktivní obsah bez programování a zlepšující procesy spolupráce mezi návrháři a vývojáři.

Rodina produktů Adobe CS5 také umožňuje vytváření obsahu a aplikací pro netrpělivě očekávané verze přehrávače Flash Player 10.1 a prostředí Adobe AIR® 2, které budou optimalizované pro vysoký výkon na obrazovkách mobilních přístrojů a navrženy tak, aby využily vlastní schopnosti těchto zařízení pro vytvoření bohatšího a poutavějšího uživatelského zážitku.

Adobe Creative Suite 5 Master Collection obsahuje v jednom balíku všechny renomované nástroje Creative Suite od Adobe, jako je Photoshop® CS5, Illustrator® CS5, InDesign® CS5, Flash Catalyst CS5, Flash CS5 Professional, Dreamweaver® CS5, Adobe Premiere® Pro CS5 a After Effects® CS5. Tyto nástroje jsou k dispozici také samostatně nebo v jednom z pěti vydání sady Creative Suite. Řada produktů Creative Suite 5 zahrnuje sady Creative Suite 5 Master Collection, Creative Suite 5 Design Premium, Creative Suite 5 Web Premium, Creative Suite 5 Production Premium, Creative Suite 5 Design Standard a také 15 samostatných produktů, související technologie a integraci s novými službami Adobe CS Live (služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně).

„Creative Suite 5 pokračuje v legendární historii přidávání nových tvůrčích funkcí. Toto vydání se zaměřuje především na výzvu, před kterou stojí vydavatelé a tvůrčí pracovníci na celém světě – jak vybudovat ziskové podnikání na základě digitálního obsahu,“ řekl Shantanu Narayen, prezident a výkonný ředitel společnosti Adobe. „Propojením online obchodní analýzy s našimi tvůrčími nástroji zaručíme, že vydavatelé, návrháři a pracovníci v marketingu mohou vytvářet, distribuovat a optimalizovat krásné a působivé digitální zážitky pro různá média a zařízení.“

Design bez hranic
Do sady Adobe Creative Suite 5 Master Collection bylo začleněno více než 250 nových funkcí. InDesign CS5 podporuje přechod na digitální publikování s novými interaktivními dokumenty a vylepšenou podporou pro elektronická čtecí zařízení. Nový impuls do vytváření a úprav obrazů přináší technologie Truer Edge v programu Photoshop CS5, která nabízí lepší metodu detekce okrajů, takže dostaneme výsledky maskování za kratší čas. Photoshop CS5 také obsahuje možnost odstranit nějaký prvek z obrazu a okamžitě nahradit chybějící obrazové body výplní respektující obsah. Nové volby tahu umožní uživatelům programu Adobe Illustrator CS5 vytvářet tahy s proměnlivou tloušťkou a přesně nastavovat tloušťku tahu v jeho libovolném bodě.

Rychlejší práce s větší přesností
Technické změny ve všech částech sady Adobe Creative Suite 5 Master Collection se podílejí na podstatném zvýšení výkonu. Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro a After Effects jsou nyní nativní 64bitové aplikace v Mac OS i Windows®, což umožní uživatelům plynulejší práci na projektech s vysokým rozlišením. Netrpělivě očekávaný přehrávací modul Adobe Mercury s akcelerací v GPU NVIDIA® umožňuje uživatelům programu Adobe Premiere Pro CS5 rychlejší otevírání projektů, úpravu HD sekvencí s bohatými efekty v reálném čase a přehrávání komplexních projektů bez rendrování. Revoluční nástroj Roto Brush šetřící čas v programu After Effects pomůže uživatelům oddělit pohyblivé prvky popředí za zlomek normálního času. Navíc program Dreamweaver CS5 nyní podporuje populární systémy pro správu obsahu Drupal, Joomla! a WordPress, takže umožní návrhářům získat přímo v rámci produktu přesné zobrazení dynamického obsahu webu.

Zrychlení a optimalizace kreativních pracovních postupů
Produkty z Adobe Creative Suite 5 jsou integrované s novými službami Adobe CS Live, sadou pěti online služeb, které urychlují klíčové aspekty kreativních pracovních postupů a dovolí návrhářům soustředit se na vytváření jejich nejlepších prací. Online služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně a v současnosti zahrnují tyto služby: Adobe BrowserLab, Adobe CS Review, Acrobat.com, Adobe Story a SiteCatalyst® NetAverages™ od firmy Omniture. Služba Adobe CS Review umožňuje online recenzování návrhů přímo z aplikací z Creative Suite 5, zatímco služba Adobe BrowserLab je nepostradatelným nástrojem pro testování obsahu webů v různých prohlížečích a operačních systémech. Služba NetAverages poskytuje data o využití webu, která pomohou omezit odhady v raných fázích tvůrčího procesu při navrhování pro web a mobilní přístroje. Služba Adobe Story je nástroj pro spolupráci při psaní scénářů, zlepšující pracovní postupy produkce a postprodukce v sadě CS5 Production Premium. Zahrnut je také přístup ke službám Acrobat.com, jako jsou například webové konference Adobe ConnectNow, vylepšující diskuze a výměnu informací s kolegy a klienty na celém světě.

Vytváření a distribuce pro více mobilních platforem
S použitím programu Flash Professional CS5 mohou návrháři a vývojáři vytvářet, testovat a distribuovat webový obsah pro široký výběr mobilních platforem a přístrojů, jako jsou telefony smartphone, tablety, netbooky, smartbooky, a další spotřební elektroniku. Obsah mohou nasadit v prohlížeči s přehrávačem Flash Player 10.1 nebo jako samostatnou aplikaci v prostředí AIR 2. Navíc mohou nyní vytvářet aplikace AIR, které lze pomocí nového programu Flash Pro Packager nasadit na iPhone* a iPad, s plánovanou budoucí podporou přístrojů na platformách Android, BlackBerry a Palm webOS.

Ceny a dostupnost
Uvedení lokalizovaných verzí produktů Adobe Creative Suite 5 na český trh se očekává v květnu 2010. Očekávané koncové ceny jednotlivých sad budou 59 930 Kč za CS5 Master Collection, 44 430 Kč za CS5 Design Premium, 38 660 Kč za CS5 Web Premium, 52 470 Kč za CS5 Production Premium a 32 850 Kč za CS5 Design Standard. Ceny jsou uvedeny bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence. Produkty Adobe CS5 jsou integrované se službami Adobe CS Live, které jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).