Hlavní navigace

Adobe představuje novou generaci řešení pro video na internetu

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 17. dubna 2007 - Společnost Adobe Systems na výstavě asociace NAB (National Association of Broadcasters) ohlásila program Adobe Media Player, jenž rozšiřuje nabídku společnosti Adobe pro video na internetu. Přidá se ke vznikajícímu ekosystému, který umožňuje nové způsoby distribuce a zhodnocení multimédií, a přitom pomáhá divákům najít a prohlédnout si vysoce kvalitní obsah jak online, tak i offline.

Sdílet

Program Adobe Media Player, využívající architekturu Flash, přináší divákům zajímavější zážitky s videem, a vydavatelům obsahu nabízí nové možnosti, jak distribuovat a sledovat využívání jejich multimediálních zdrojů a provozovat na jejich základě obchod. Předběžná verze nového přehrávače se bude předvádět v průběhu výstavy NAB, 16. – 19. dubna (stánek SL 3220).

„Adobe Flash přinesl revoluci do distribuce videonahrávek přes internet a přehrávač Adobe Media Player staví na této vedoucí pozici,“ řekl Bruce Chizen, výkonný ředitel Adobe. „Výstava NAB je skvělé místo pro předběžnou prezentaci nových možností, které společnost Adobe později v tomto roce uvede na trh – tak, jak budujeme naše portfolio technologií, které urychlí další rozvoj vytváření a přehrávání videa na internetu a obchodování s ním.“

Nové možnosti pro vedoucí formát videa na internetu
Přehrávač Adobe Media Player, dodávaný jako malý soubor ke stažení, přináší inovace jak pro diváky, tak i pro majitele obsahu. Pro diváky nabízí vyšší kvalitu přehrávání formátu Flash, možnost stahovat videa a spouštět je offline, způsoby, jak objevit nové zajímavé programy, přehrávání na celou obrazovku, divácké hodnocení jedním klepnutím myší a výkonnou funkci Oblíbené, která automaticky stáhne nové díly oblíbených televizních seriálů nebo video podcastů. Přehrávač je pro více platforem, založený na otevřených standardech – včetně RSS a SMIL – a přináší uživatelům dlouho očekávanou možnost přehrávat nejpopulárnější formát videa na webu mimo webový prohlížeč.

Pro vydavatele obsahu umožňuje Adobe Media Player lepší způsoby přenášení, sledování a ochrany obsahu videa pod jejich značkou. Poskytuje řadu možností přenášení videa pro vysoce kvalitní přehrávání online i offline, včetně streamování na vyžádání, živého streamování, postupného stahování a chráněného stahování a přehrávání. Přehrávač Adobe Media Player umožňuje širší výběr možností zpeněžení a uplatnění značky, včetně dynamické reklamy zaměřené na diváka a schopnosti průběžně přizpůsobovat vzhled a chování přehrávače, aby odpovídal značce nebo tématu právě přehrávaného obsahu.

Rozšířené možnosti analýzy a ochrany obsahu
Tato technologie poskytuje vydavatelům obsahu standardizované nástroje pro nasazení nových formátů reklamy a pro sestavení analytických dat založených na svolení, jak online, tak i offline, aby lépe porozuměli svým divákům. Společnost Adobe, vycházející ze své bohaté historie technologií pro ochranu dokumentů, plánuje pro přehrávač Adobe Media Player nabídnout vydavatelům obsahu řadu možností ochrany, včetně zašifrovaného streamování, ochrany integrity obsahu a ochrany založené na identitě.

Vznikající ekosystém Adobe pro video na internetu
Adobe Media Player je klíčovou součástí vznikajícího ekosystému Adobe pro vytváření a přenášení nové generace internetového videa. Doplňuje a využívá další komponenty od Adobe, mezi které patří: přehrávač Adobe Flash® Player, nově oznámený program Adobe® Flash® CS3 Professional, serverový software pro streamování multimediálních aplikací Flash® Media Server 2, technologie pro mobilní přehrávání videa Flash® Lite™, řada nástrojů Adobe pro vytváření multimédií, jako je Adobe Creative Suite® 3 Production Premium pro produkci videa, zvuku a pohyblivé grafiky a Adobe Media Encoder pro kompresi a živé streamování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).