Hlavní navigace

Adobe představuje Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended

[Tisková zpráva] Nová verze je oslavou 20 let bezkonkurenčního zpracování obrazů a inovací

Sdílet

Praha, 12. dubna 2010 – Společnost Adobe Systems Incorporated představuje programy Adobe® Photoshop® CS5 a Photoshop CS5 Extended, nepostradatelné verze profesionálního standardu pro zpracování digitálních obrazů.

V době, kdy milióny uživatelů oslavují výročí 20 let od vzniku produktu, vychází Photoshop CS5 z bohaté historie inovací a svého vedoucího postavení a přináší zcela nové funkce a nárůst výkonu, podporující kreativitu a efektivitu pracovních postupů. Program obsahuje více technických vylepšení z laboratoří Adobe Labs než všechny předchozí verze a zahrnuje vylepšení pro každodenní úkoly požadované komunitou uživatelů Photoshopu. Software má nyní vyšší inteligenci a povědomí o obsahu v obrazech, umožňující složité a magické manipulace několika málo kliknutími myši. Adobe Photoshop CS5 Extended obsahuje všechny funkce programu Photoshop CS5 a navíc vyspělé nástroje pro 3D zaměřené na jedinečné potřeby ve videu, na webu, v medicíně a ve výrobních a technických oborech.

Programy Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended budou dostupné jako samostatné aplikace nebo jako klíčové komponenty rodiny Adobe Creative Suite® 5. „Poslední dvě dekády ukázaly úžasnou interakci mezi zákazníky, kteří chtějí rozšířit limity své osobní tvořivosti, a týmem odborníků v Adobe, kteří tyto vize převádějí do reality,“ řekl Kevin Connor, viceprezident pro řízení produktů pro digitální zpracování obrazu u Adobe. „Vyzkoušeli jsme si to před několika týdny, kdy jsme zveřejnili video s předběžnou ukázkou práce našeho týmu na funkci výplně respektující obsah. To se rychle stalo nejpopulárnějším virálním videem na webu s téměř 2 milióny přehrání a jeho „kouzlo“ bylo jedním ze žhavých témat diskuzí na Twitteru. Tato verze programu Photoshop obsahuje některé z nejvíce inovativních a pozoruhodných technologií, které kdy vyšly z našich laboratoří, a zákazníci je již netrpělivě očekávají.“

Nové způsoby úprav obrazů
Photoshop CS5, který je nyní nativní 64bitová aplikace v Mac OS i Windows®, přináší vynikající nástroje a tvůrčí kontrolu, takže uživatelé mohou snadno provádět vyspělé manipulace s obrazy a vytvářet jejich kompozice. Revoluční inteligence skrytá za funkcí výplně respektující obsah magicky odstraní jakýkoliv detail nebo objekt v obrazu, prozkoumá jeho okolí a bez viditelných přechodů vyplní vynechané místo. Osvětlení, barva i struktura perfektně odpovídá okolní ploše, takže výsledek vypadá, jako by odstraněný obsah nikdy neexistoval. Nová technologie Truer Edge umožňuje vytvářet v obraze téměř nemožné výběry. Tato inovativní technologie přesně detekuje a maskuje i ty nejkomplikovanější typy okrajů, jako jsou vlasy nebo vegetace, a přitom eliminuje vliv barvy pozadí.

Pro fotografy nyní Photoshop CS5 nabízí novou generaci schopností práce s obrazy s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Při kombinování více expozic do jednoho obrazu HDR zachová Photoshop CS5 plný tónový rozsah scény s nebývalou rychlostí a přesností. Nový modul HDR Pro nabízí výjimečné odstraňování stínových artefaktů a vyšší kontrolu mapování tónů a nastavení. S tónováním HDR mohou uživatelé emulovat zvláštní vzhled obrazů HDR v libovolném obraze s jednou expozicí.

Photoshop CS5 poskytuje revoluční nástroje, které maximalizují účinek tvůrčích výsledků uživatelů. Mezi převratné schopnosti malování patří míchací štětec (Mixer Brush), který míchá nekonečné kombinace barev do jednoho hrotu štětce, nebo štětinatý hrot (Bristle Tips) nabízející realistické tahy štětce. Loutkové pokřivení (Puppet Warp) umožní uživatelům přesně přemístit nebo zdeformovat libovolný prvek obrazu, například narovnat ruku na fotografii nebo roztáhnout text a vytvořit nové efekty.

„Adobe Photoshop byl od svého vzniku klíčovým nástrojem pro před a postprodukční práci ve filmu,“ řekl Jon Landau, producent filmů Avatar a Titanic oceněných Oskarem. „V programu Photoshop CS5 Extended dává společnost Adobe filmařům nové nástroje pro malování, HDR a 3D, které jim pomohou posunout limity jejich tvořivosti. Rychlejší výkon díky 64bitové podpoře na obou platformách a těsná integrace s dalšími programy sady Adobe Creative Suite 5 dělá z programu Photoshop CS5 ještě mocnější nástroj v arzenálu filmového tvůrce. Photoshop dovoluje filmařům a kreativním profesionálům v prakticky libovolném oboru převést jejich vymyšlené nápady do reality na plátně nebo obrazovce.“

Vylepšení reagují na podněty uživatelů
Do tohoto vydání bylo dále přidáno více než 30 funkcí a vylepšení přímo požadovaných komunitou uživatelů Photoshopu, včetně automatického narovnání obrazu, ořezávacího nástroje podle pravidla třetin, nový výběr barev a možnost ukládat 16bitové obrazy jako JPEG. Cílem tohoto vývojářského úsilí bylo zaměřit se na zdánlivě malá zlepšení, která mají přímý vliv na každodenní pracovní postupy, ale nejsou vždy až nahoře v seznamu požadavků pro nové vydání. V softwaru je také k dispozici nový přizpůsobitelný panel Adobe Mini Bridge pro rychlejší procházení souborů a jejich správu.

Nová úroveň pro 3D a pohyb
Photoshop CS5 Extended obsahuje vše, co je v programu Photoshop CS5, plus nástroje pro úpravy ve 3D a práci s obsahem založeným na pohybu. S novou technologií Adobe Repoussé mohou nyní uživatelé snadno vytvářet 3D loga nebo kresby z libovolné textové vrstvy, tvaru nebo masky, a také návrhy zkroutit, otočit nebo vytlačit, a tím vytvořit jiný vzhled. Pro napodobení reálnosti a vzhledu 3D objektů nabízí nyní nová knihovna materiálů množství bohatých možností, včetně chromu, skla nebo korku. Uživatelé mohou nyní také vylepšit vzhled 3D objektů rychlým vytvořením stínů pomocí nové funkce generující stíny. Pro pohyblivý obsah lze nyní nástroje, jako je malování, text nebo klonovací razítko, použít přímo přes více snímků sekvence videa se snadno použitelnými jednoklávesovými zkratkami.

Rodina produktů Adobe Photoshop
Společnost Adobe nabízí pod značkou Photoshop pro všechny úrovně uživatelů celou řadu řešení vycházejících z dvacetileté historie inovací a vedoucího postavení programu Photoshop. Srdcem rodiny produktů Photoshop jsou programy Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended poskytující nesrovnatelný výkon a volnost úprav. Photoshop Lightroom® se zaměřuje na potřeby pracovních postupů pokročilých amatérů a profesionálních fotografů, kterým pomáhá spravovat, vyhledávat, vylepšovat a působivými způsoby předvádět jejich obrazy. Software Photoshop Elements poskytuje snadno dostupné nástroje a volby sdílení pro ty, pro které je fotografování koníčkem. Ti, co fotografují příležitostně, mohou snadno a rychle sdílet a upravovat fotografie pomocí jednoduchých gest s použitím bezplatných aplikací Photoshop.com na svých telefonech iPhone* nebo Android™. Webová služba Photoshop.com doplňuje řadu produktů Photoshop a nabízí online sdílení fotografií, jejich úpravy a možnosti hostování pro každého.

Ceny a dostupnost
Uvedení programů Adobe Photoshop CS5 a CS5 Extended na český trh se očekává v květnu 2010. Odhadovaná koncová cena je 16 450 Kč za Adobe Photoshop CS5 a 23 170 Kč za Photoshop CS5 Extended. Ceny jsou uvedeny bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).