Hlavní navigace

Adobe představuje rodinu produktů Creative Suite 4

[Tisková zpráva] Doposud největší vydání softwaru Adobe se vyznačuje radikálním vylepšením pracovních postupů a novou úrovní integrace s technologií Flash

Sdílet

San Jose, USA, 23. září 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes představila rodinu programů Adobe Creative Suite 4, převratné vydání softwaru pro prakticky jakékoliv tvůrčí postupy návrhu a vývoje, který je špičkou ve svém oboru. Nová řada produktů Creative Suite 4 přináší radikální vylepšení pracovních postupů, které odstraňuje odstup mezi návrháři a vývojáři, a také obsahuje stovky nových funkcí – sbližuje tvůrčí procesy pro tisk, web, mobilní přístroje, interaktivní soubory a produkci filmu a videa. Doposud nejrozsáhlejsí vydání softwaru v historii Adobe s novou úrovní integrace technologie Flash v celé řadě produktů zahrnuje sady Adobe Creative Suite 4 Design, Creative Suite 4 Web, Creative Suite 4 Production Premium, Adobe Master Collection a také 13 samostatných produktů, 14 integrovaných technologií a sedm služeb.

Adobe Creative Suite Master Collection 4 kombinuje prakticky všechny aplikace, technologie a služby společnosti Adobe pro tvorbu a vývoj obsahu v jediném balení. Je to nejobsáhlejší designové prostředí, které kdy bylo vydáno.

„Návrháři a vývojáři formují způsob, jak lidé konzumují informace, sdílejí spolu své nápady, prodávají produkty, vyprávějí příběhy a vytvářejí nezapomenutelné zážitky – pro tisk, online i mobilní telefony,“ řekl Shantanu Narayen, prezident a výkonný ředitel u Adobe. „Ať vytváříte bohatou internetovou aplikaci, video nebo časopis, Adobe Creative Suite 4 vám poskytne výkonné technologie pro různá média, které mají schopnost vyzvednout výrobky, značky a další způsoby prezentace nad ostatní.“

Široká integrace a efektivita vylepší tvůrčí pracovní postupy
Sada Adobe Creative Suite 4 nabízí nebývalou možnost volby mezi různými verzemi a samostatnými produkty s komplexní podporou nejlepších pracovních postupů pro prakticky jakoukoliv tvůrčí disciplínu. Zákazníci si mohou vybrat ze šesti sad programů nebo plných verzí a upgradů 15 samostatných aplikací, mezi které patří Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, InDesign CS4, Illustrator CS4, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, After Effects CS4 a Adobe Premiere Pro CS4.

Zjednodušené pracovní postupy v Adobe Creative Suite 4 umožňují uživatelům efektivněji tvořit pro různá média. Běžné úkony jsou zjednodušeny a je možné přepínat mezi výstupy na různá média bez opuštění projektu. InDesign CS4 obsahuje nový nástroj Živá kontrola před výstupem (Live Preflight), který návrhářům umožní zachytit chyby v produkci a nově přizpůsobitelný panel vazeb, se kterým je umísťování souborů efektivnější. Revoluční nový nástroj pro změnu měřítka s ohledem na obsah v programech Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended automaticky znovu složí obraz při změně jeho rozměrů a při jeho adaptaci na nové rozměry zachová důležité oblasti. Rozšířená verze dynamických vazeb v sadě CS4 Production Premium dovolí uživatelům přesouvat obsah mezi programy After Effects CS4, Adobe Premiere Pro CS4, Soundbooth CS4 a Encore CS4, takže provedené aktualizace jsou okamžitě vidět bez nutnosti přepočítávání.

Návrháři využívající Adobe Creative Suite 4 získají nevídanou kreativní kontrolu s využitím propracovaných funkcí a vizuálních vylepšení v Adobe Flash Player 10, díky nimž mohou dodávat poutavý webový obsah pro různé prohlížeče a operační systémy.

Adobe Creative Suite 4 posunuje 3D do středu zájmu, protože poskytuje schopnost malovat, skládat a animovat 3D modely s použitím známých nástrojů. Flash CS4 nyní nabízí možnost aplikovat doplnění mezilehlých stavů (tween) přímo na objekty místo na klíčové snímky, což přináší vyšší kontrolu nad atributy animace. V programu Flash je také nový nástroj Kosti (Bones), který pomáhá vytvářet realističtější animace mezi svázanými objekty. Software Adobe Device Central CS4, obsahující prohledávatelnou knihovnu více než 450 dynamicky aktualizovaných profilů zařízení od předních výrobců, umožňuje uživatelům snadno testovat obsah pro mobilní přístroje navržený v mnoha produktech z řady Creative Suite 4.

Adobe Creative Suite 4 podstatně rozšiřuje přístup ke službám* dostupným pro tvůrčí profesionály a vývojáře, kteří chtějí spolupracovat online. Ke službě Adobe ConnectNow na webu Acrobat.com je přístup z programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, Fireworks CS4 a Acrobat 9 Pro. Tato služba umožňuje spolupráci v reálném čase se dvěma dalšími kolegy nebo klienty. Návrháři mohou také sdílet barevné harmonie pomocí nástroje Adobe Kuler, který je nyní dostupný z prostředí programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Flash CS4 a Fireworks CS4. K dispozici jsou také následující online zdroje: nápověda Adobe Community Help pro technické otázky; web Resource Central pro přístup ke zprávám a výukovým lekcím vztahujícím se k produktům pro video a audio, a také k záznamům, zvukovým efektům a dalším knihovnám zdrojů programu Soundbooth; a web Adobe Bridge Home, přizpůsobitelný zdroj tipů, výukových lekcí, zpráv a inspiračního obsahu.

Beta verze Adobe Flash Player 10 je už zdarma dostupná na Adobe Labs na adrese www.adobe.com/go/as­tro. Finální verze se očekává do konce roku. U předchozího updatu na Adobe Flash Player 9 aktualizovalo na novou verzi rekordních 80 % majitelů počítačů připojených k internetu, a podobný úspěch se očekává i od Flash Playeru 10.

Ceny a dostupnost
Kolekce programů Adobe Creative Suite 4 a s ní spojené samostatné produkty se začnou dodávat v říjnu. Produkty budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Doporučená koncová cena sady Adobe Creative Suite 4 Design Premium bude 54 510 Kč, sada Adobe Creative Suite 4 Web Premium bude za 46 210 Kč, Adobe Creative Suite 4 Production Premium za 51 790 Kč a sada Adobe Creative Suite 4 Master Collection za 76 320 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Adobe plánuje nabídku odstupňovaných cen upgradů z předcházejících verzí. Po omezenou dobu budou moci zákazníci s platnou licencí na libovolnou verzi sady Adobe Creative Suite Design, Web a Production Premium upgradovat na Creative Suite 4 za cenu upgradu z CS3. Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích naleznete na adrese: www.adobe.com/cre­ativesuite_cz.

O společnosti Adobe Systems
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).