Hlavní navigace

Adobe přijímá přihlášky do soutěže Adobe Design Achievement Awards 2009

[Tisková zpráva] Partnerství s organizací Icograda (International Council of Graphic Design Associations) zvýší globální význam slavnostního předávání cen

Sdílet

Praha, 24. listopadu 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) oznámila, že začala přijímat přihlášky do devátého ročníku soutěže ADAA (Adobe Design Achievement Awards). V této významné soutěži budou oceněni nejlepší studenti grafického designu, fotografové, ilustrátoři, animátoři, digitální filmaři, vývojáři a počítačoví výtvarníci z uznávaných světových institucí poskytujících vyšší vzdělání. Slavnostní předávání cen, na kterém se nyní bude partnersky podílet organizace Icograda (International Council of Graphic Design Associations), se uskuteční v říjnu 2009 v čínském Pekingu v rámci kongresu Icograda World Design Congress. Tohoto kongresu v areálu čínského národního kongresového centra, které je v srdci olympijského parku Olympic Green v Pekingu, se zúčastní na 2500 delegátů z celého světa.

„Adobe se vždy inspirovalo ohromnou kreativitou, kterou jsme viděli v návrzích na Adobe Design Achievements Awards,“ řekla Ann Lewnes, viceprezidentka pro marketing u Adobe. „Naše partnerství s organizací Icograda nám pomůže představit výrazné talenty na globální scéně a nahlédnout do budoucnosti interaktivního designu.“

„Designéři sdělení hrají významnou roli ve vývoji zpráv, které ovlivňují sociální a obchodní vjemy,“ řekl profesor Don Ryun Chang, prezident organizace Icograda. „Jsme nadšeni, že se můžeme spojit se společností Adobe při pořádání prestižního udílení cen ADAA, které oceňují inovace v designu a podněcují neustálý pokrok na poli grafického designu a vizuální komunikace.“

Protože se zvyšuje poptávka po talentovaných návrhářích a vývojářích v oblasti interaktivního designu a vývoje, ceny ADAA se zaměřují na práce talentovaných studentů ve třech kategoriích: Interaktivní média, Pohyblivá média a Tradiční média.

  • Interaktivní média zahrnují kategorie Design pro prohlížeč, Design mimo prohlížeč, Vývoj aplikace, Design instalace a Mobilní design.
  • Pohyblivá média zahrnují kategorie Animace, Živá akce a Filmová grafika.
  • Tradiční média zahrnují kategorie Ilustrace, Balení, Fotografie a Tisková sdělení.

Soutěž, která je vypsaná pro studenty ze 40 zemí, soustředí pozornost také na studijní programy interaktivního designu a vývoje v některých z nejlepších institucí poskytujících vyšší vzdělání. Studenti mohou přihlásit své projekty přes webové stránky soutěže Adobe Design Achievement Awards. Z těchto stránek se návštěvníci mohou dostat také na interaktivní webové stránky ADAA Live!, které jim umožní v reálném čase sledovat, jak účastníci přihlašují své projekty.

„Bylo mi ctí být finalistou soutěže Adobe Design Achievement Awards v roce 2007 v kategorii animace,“ řekl Johnny Kelley, který nedávno absolvoval dvouleté studium MA v oboru animace na škole The Royal College of Art. „Můj úspěch v této soutěži pro mne bude profesionálním přínosem, protože se připravuji na dlouhou kariéru ve vytváření působivých animací s použitím řešení od Adobe.“

Příspěvky do soutěže 2009 Adobe Design Achievement Awards budou posouzeny a ohodnoceny nezávislou porotou významných osobností. Mezi porotci budou Leimei Julia Chui (Japonsko), ředitelka globálních komunikací organizace International Design Center NAGOYA (IdcN); Louis Gagnon (Kanada), spoluzakladatel společnosti Paprika Communications; Cristina Chiappini (Itálie), zakladatelka konzultační firmy z Říma; Garth Walker (Jižní Afrika), zakladatel společnosti Orange Juice Design, grafické firmy, která pracuje pro mnoho nejznámějších jihoafrických společností a značek; Tarek Atrissi (Holandsko), vedoucí svého vlastního grafického studia a učitel na katedře umění, médií a technologií na umělecké škole v Utrechtu; Kyle Kim (Korea), profesor na katedře designu na univerzitě v Hongiku a spoluzakladatel grafické firmy UM & Partners a Lance Wyman (USA) vedoucí své vlastní kanceláře environmentálního grafického designu v New Yorku.

Přihlášky se budou přijímat online až do 5. června 2009. Online přihlášky budou digitálně posouzeny do konce června. Pro závěrečnou fázi posuzování budou semifinalisté vyzváni, aby poskytli své zdrojové soubory a fyzické ztvárnění svého příspěvku tak, jak by měl být prohlížen. Finalisté budou pozváni do čínského Pekingu na kongres Icograda World Design Congress, kde získají ceny v hotovosti a software.

Další informace týkající se soutěže Adobe Design Achievement Awards 2009 najdete na adrese www.ADAAentry.com.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

O organizaci Icograda
Icograda (International Council of Graphic Design Associations)je světový orgán pro profesionální grafický design a vizuální komunikace. Organizace Icograda, založená v roce 1963, podporuje důležitou roli grafických návrhářů ve společnosti a obchodu. Další informace najdete na www.icograda.org.