Hlavní navigace

Adobe rozšiřuje spolupráci se společností SAP

[Tisková zpráva] Společnost SAP vylepší své obchodní aplikace s využitím platformy Adobe Flash

Sdílet

Praha, 26. listopadu 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) oznámila rozšíření spolupráce se společností SAP AG, která pomůže podnikům na celém světě vytvářet bohatší obchodní aplikace. Společnost SAP plánuje v nejnovějším vylepšení své technologické platformy SAP NetWeaver® umožnit vývojářům používat komponenty Adobe® Flash® a Adobe® Flex® spolu s prostředím Web Dynpro k přidání vizualizace dat do aplikací SAP®, což zákazníkům pomůže maximalizovat jejich obchodní pružnost.

Začleněním klíčových elementů platformy Adobe Flash do svých podnikových řešení zamýšlí společnost SAP poskytnout svým zákazníkům konkurenční výhodu vysoce interaktivního a názorného uživatelského rozhraní, které zvýší produktivitu a umožní rychlejší rozhodování.

„Integrací osvědčených nástrojů pro vývoj rozhraní aplikací od Adobe s výkonným prostředím Web Dynpro umožní společnosti SAP převzít vedoucí roli ve vytváření obchodních aplikací, které maximalizují obchodní pružnost a umožní pracovníkům efektivní navigaci v procesech a informacích,“ řekl Sanjay Katyal, viceprezident skupiny globálního ekosystému a partnerů u společnosti SAP. „Naše pokračující spolupráce se společností Adobe podtrhuje zaměření společnosti SAP na strategii budování ekosystému a poskytování přidané hodnoty našim zákazníkům s využitím lepší spolupráce s našimi partnery. S touto integrací řešení plánujeme dodávat uživatelsky přívětivější aplikace pro znalostní pracovníky a zkrátit čas, který je potřebný pro shromáždění, analýzu a zpracování informací.“

Web Dynpro je standard pro vývoj uživatelského rozhraní pro veškerý vnitřní vývoj společnosti SAP při vytváření a rozšiřování podnikových aplikací. Komponenty Adobe Flash a Adobe Flex pro použití s prostředím Web Dynpro umožní vývojářům na platformě SAP vylepšit aplikace buď s použitím standardních komponent Flex nebo jejich vlastních komponent, vyvinutých s použitím programu Adobe Flex Builder™. Výsledkem budou graficky bohatá a zajímavá webová prostředí, kde jsou informace snadno pochopitelné a obsah se zobrazuje dynamicky.

„Tím, že se vývojářům SAP umožní využívat platformu Adobe Flash, se otevřou nesmírné možnosti pro budoucnost dnešních klíčových podnikových obchodních aplikací,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident pro obchodní jednotku platformy u Adobe. „Jsme nadšeni, že můžeme pracovat se společností SAP na tom, abychom umožnili společnostem na celém světě vylepšit uživatelské prostředí a urychlit rozhodování na základě kritických obchodních dat.“

Tato rozšířená spolupráce je součástí širší kooperace se společností SAP a využívá rozšířenost platformy Adobe mezi podnikovými vývojáři a zákazníky. Software SAP Interactive Forms od Adobe si již pořídilo více než 1000 zákazníků společnosti SAP na celém světě, aby zrychlili zavádění a zvýšili produktivitu procesů založených na formulářích v aplikacích SAP. Adobe Flex je navíc integrovaný s nástrojem SAP NetWeaver Visual Composer, který se používá k vytváření bohatých a poutavých uživatelských prostředí.

Platforma Adobe Flash umožňuje vývojářům podnikových aplikací rychle navrhovat a vyvíjet atraktivní webové aplikace, které běží shodně na více operačních systémech a prohlížečích. Možnosti graficky bohaté vizualizace dat této platformy umožňují vytváření výkonných aplikací podporujících rozhodování a zpracovávajících velké objemy dat. Aplikace s obchodními procesy vyžadujícími více kroků je možné zjednodušit do jednostránkového prostředí, které zvýší jejich použitelnost a výkonnost. Adobe Flash Player s jednotnými schopnostmi runtime prostředí a více než 98 procentním rozšířením na počítačích připojených k internetu na celém světě snižuje náklady spojené s údržbou a upgrady softwaru.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).