Hlavní navigace

Adobe uspořádal seminář věnovaný RIA aplikacím

[Tisková zpráva] Nové trendy a technologie představil Ben Forta, uznávaný guru v oblasti vývoje

Sdílet

Praha, 21. května 2009 – Společnost Adobe dnes uspořádala seminář pod názvem Budoucnost internetu je v Rich Internet Aplikacích (RIA), kde experti ze společnosti Adobe spolu s profesionálními vývojáři představili technologie Adobe spojené s vývojem RIA. Semináře se účastnil i Ben Forta, uznávaná autorita společnosti Adobe v oblasti vývoje aplikací a specialista na platformu ColdFusion.

V průběhu celodenní akce měli účastníci možnost seznámit se s ukázkami profesionálních webových aplikací vytvořených u nás a v zahraničí, dozvěděli se, jak vytvářet real-time aplikace pro sociální sítě typu Facebook nebo jak rozšířit možnosti Flash Playeru pomocí C++ či používat 3D ve Photoshopu CS4 při tvorbě textur pro SecondLife. Během své úvodní řeči se Ben Forta věnoval trendům ve vývoji softwaru a technologiím, které v budoucnu ovlivní vývoj. V odpolední prezentaci se pak zaměřil na podnikové aplikace vytvořené s použitím Adobe technologií a jejich integraci do stávajících podnikových systémů.

Bohaté internetové aplikace (RIA – Rich Internet Applications) jsou webové aplikace obohacené o charakteristiky klasických desktopových aplikací. Kombinují rychlost, interaktivitu, dostupnost a nezávislost na použitém prohlížeči, typu počítače nebo operačním systému s možností práce online a offline, s lokálním úložištěm dat nebo webkamerou. Základ technologické platformy Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace tvoří běhové prostředí Adobe AIR a Adobe Flash Player, jejichž možnosti doplňuje open-source framework Flex. Tyto technologie zahrnují nástroje, systémy (frameworks), servery, služby a runtimové moduly, které navzájem dokonale spolupracují a umožňují tvorbu přitažlivého obsahu s nejširším možným dosahem.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.