Hlavní navigace

Adobe uvádí Creative Suite 4 Design Premium

[Tisková zpráva] Nové tvůrčí nástroje a zjednodušené pracovní postupy zvýší efektivitu designu pro více médií

Sdílet

San Jose, USA, 23. září 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) dnes ohlásila sadu Adobe Creative Suite 4 Design Premium, nejnovější verzi špičkové sady nástrojů pro vytváření a produkci poutavých návrhů pro tisk, web, interaktivní a mobilní média. Software Adobe Creative Suite 4 Design Premium kombinuje výkonné nové verze programů Adobe InDesign CS4, Adobe Photoshop CS4 Extended, Adobe Illustrator CS4, Adobe Flash CS4 Professional, Adobe Dreamweaver CS4, Adobe Acrobat 9 Pro a nově začleněný program Adobe Fireworks CS4 pro rychlé vytváření webových stránek a aplikací. K dispozici bude také nová verze sady Adobe Creative Suite 4 Design Standard.

„S řadou produktů Creative Suite 4 umožňujeme návrhářům využít výkon a potenciál interaktivního designu, posunujeme jejich podnikání dopředu pomocí radikálních vylepšení pracovních postupů a inovací, které mohou ušetřit čas a vést k lepším výsledkům,“ řekl John Loiacono, viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Lidé jsou denně bombardováni rozmanitými sděleními v tištěných materiálech, na webu a přes mobilní přístroje. Tvůrčí profesionálové nyní mají možnost dostat konzistentní a vynikající díla na různá média a být si jisti, že konečný výsledek určují jejich nápady a ne použité médium.“

Pracovní postupy pro různá média podporují experimentování
Toto nové vydání sady CS4 Design Premium, povyšující tvorbu pro různá média na novou úroveň, bylo doplněno výkonnými novými funkcemi, které umožňují zkušeným uživatelům programů Photoshop, Illustrator nebo InDesign rychle převést jejich projekty do programů Flash, Dreamweaver, Fireworks nebo Adobe Acrobat 9 Pro pro další vylepšení, produkci nebo kvalitní výstup pro tisk, web nebo mobilní přístroje. Atraktivní dynamické dokumenty lze vytvářet tak, že se rozvržení stránek z InDesignu exportuje jako soubor XFL, ten se otevře v programu Flash a upraví se v něm text, grafiky a přidají se interaktivní prvky. Návrháři mohou vytvářet prototypy svých webových stránek nebo webových aplikací v programu Fireworks s použitím obrazů s vrstvami z programu Photoshop nebo Illustrator. S novou animací založenou na objektech je navrhování v programu Flash jednodušší a podobnější práci v ostatních tvůrčích aplikacích Adobe, což zkrátí dobu zaškolení pro návrháře tištěných médií, kteří jsou zvyklí pracovat se statickými prvky návrhu.

Nové nástroje zjednodušují animaci a vytváření 3D obsahu
Pro návrháře, kteří se zajímají o přechod od 2D do 3D, jsou dostupné nové nástroje pro převedení jejich projektů na animace se zkrácením doby zaučení. S animací založenou na objektech je navrhování v programu Flash jednodušší a podobnější práci v ostatních tvůrčích aplikacích Adobe. Celé animace lze jedním krokem přesunout do nového umístění a pro nastavení polohy, natočení a měřítka objektu stačí jednoduché přetažení. Navíc s výkonnými funkcemi pro malování a kompozici ve 3D v programu Photoshop CS4 Extended jsou úpravy, vylepšování a manipulace s 3D obrazy vzrušující a snadné. Uživatelé mohou nyní převést dvojrozměrné obrazy na běžné 3D tvary, jako jsou kostky, válce nebo koule, a mohou malovat přímo na 3D modely s použitím výkonných nástrojů pro úpravy obrazů programu Photoshop.

„Často začínáme počátečním konceptem designu v programu Adobe Illustrator CS4 nebo Photoshop CS4, ale pak přenášíme tento koncept do více médií,“ řekl Bruno Selles, spoluzakladatel a creative director multimediální návrhářské firmy Vasava sídlící ve Španělsku a pracující pro takové klienty, jako je Budweiser, Diesel, MTV a BMW. „Adobe Creative Suite 4 Design Premium přinese našemu týmu zjednodušení pracovního postupu, které nám umožní znovu využít zdrojové soubory pro tisk, filmové grafiky, interaktivní projekty a video. Pracujeme se složitými nápady a pro různé výstupy a sada Adobe Creative Suite 4 Design Premium umožní všem členům našeho týmu udělat jejich část a pak vše sloučit dohromady v kontextu efektivního pracovního postupu zaměřeného na dodržení termínů.“

Creative Suite 4 rozšiřuje tvůrčí pracovní postupy
Řada produktů Adobe Creative Suite 4, do které patří sady Adobe Creative Suite Design, Adobe Creative Suite Web, Adobe Creative Suite Production Premium a Adobe Creative Suite 4 Master Collection, nabízí přístup k online službám* určeným pro tvůrčí profesionály a vývojáře, kteří pracují a spolupracují online. Ke službě Adobe ConnectNow na webu Acrobat.com je přístup z programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, Fireworks CS4 a Acrobat 9 Pro. Tato služba umožňuje spolupráci v reálném čase se dvěma kolegy nebo klienty. Návrháři mohou také sdílet barevné harmonie pomocí nástroje Adobe Kuler™, který je nyní dostupný z prostředí programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 a Fireworks CS4. K dispozici jsou také následující online zdroje: nápověda Adobe Community Help pro technické otázky; web Resource Central pro přístup ke zprávám a výukovým lekcím vztahujícím se k produktům pro video a audio, a také k záznamům, zvukovým efektům a dalším knihovnám zdrojů programu Soundbooth; a web Adobe Bridge Home, přizpůsobitelný zdroj tipů, výukových lekcí, zpráv a inspirativního obsahu. Software Adobe Device Central CS4, obsahující prohledávatelnou knihovnu více než 450 dynamicky aktualizovaných profilů zařízení od předních výrobců, umožňuje uživatelům snadno testovat obsah pro mobilní přístroje navržený v mnoha produktech z řady Creative Suite 4.

Ceny a dostupnost
Vydání produktů Adobe Creative Suite 4 Design Premium a Design Standard pro platformu Mac OS X na počítačích s procesory Intel nebo PowerPC a pro Microsoft Windows XP a Windows Vista se plánuje na říjen 2008. Programy budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Doporučená koncová cena za Adobe Creative Suite 4 Design Premium bude 54 510 Kč. Ceny za upgrade na Creative Suite 4 Premium a Standard budou začínat na 12 690 Kč při upgradu z Creative Suite 3 a 12 690 Kč z upgradu z produktů Creative Suite 2.X a 1.X, Adobe Studio 8 a Adobe Studio MX 2004. Po omezenou dobu budou moci zákazníci s platnou licencí na libovolnou verzi sady Adobe Creative Suite Design, Web a Production Premium upgradovat na Creative Suite 4 za cenu upgradu z CS3. Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích naleznete na adrese www.adobe.com/cre­ativesuite_cz.