Hlavní navigace

Adobe uvádí Director 11

[Tisková zpráva] SAN JOSE, Kalif. –19. února 2008– Společnost Adobe Systems dnes představila software Adobe Director 11, výkonný nástroj pro tvorbu interaktivních multimediálních aplikací. Nejnovější verze obsahuje přizpůsobitelné a snadno použitelné tvůrčí prostředí, umožňující autorům multimédií, animátorům a vývojářům vytvářet výkonné interaktivní aplikace, hry, e-learningové kurzy a simulace.

Sdílet

Pomocí softwaru Director 11 nebo kombinace softwaru Director 11 a přehrávače Adobe Shockwave Player lze vytvořit obsah jen jednou a současně ho publikovat na webu, CD/DVD i desktopu. Toto výkonné prostředí tak doplňuje ekosystém kreativních produktů Adobe. Umožňuje uživatelům přidávat do projektů v programu Director soubory Adobe Flash SWF, přehrávat je v tomto programu a v přehrávači Shockwave a snadno je upravovat pomocí programu Adobe Flash CS3 Professional. Director 11 navíc podporuje širokou řadu různých doplňků od třetích stran, které z něho vytvářejí prostředí s rozsáhlými možnostmi rozšíření. Tvůrcům obsahu program Director 11 umožňuje také lokalizovat aplikace s použitím kódování Unicode, vytvářet v hrách a simulacích realistické pohyby s fyzikálním modulem Ageia PhysX a vytvářet zajímavější prostředí s vylepšeným textem a nativním vykreslováním v 3D.

„S novou verzí Director 11 mohou uživatelé dát průchod svým tvůrčím schopnostem a rozšířit svůj záběr na trhu, neboť budou moci za kratší čas vytvořit více zajímavějších multimediálních aplikací,“ řekl Naresh Gupta, vedoucí viceprezident pro tisk a publikování u Adobe. „Nová verze poskytuje výkonné a pružné tvůrčí prostředí, které perfektně doplňuje širokou sadu tvůrčích produktů Adobe a rozšiřuje kreativní možnosti našich zákazníků do oblasti interaktivních 3D animací a her.“

Director 11 poskytuje podporu pro standardní formáty zvukových, video a obrazových souborů, může se pochlubit také novými výkonnými funkcemi, včetně podpory pro technologii Adobe Flash 9 a bitmapové filtry, které usnadňují přidávání takových vlastností, jako jsou stíny nebo záře k textu nebo obrazům. Produkt nabízí podporu pro jazyky JavaScript a Lingo, nativní skriptovací jazyk programu Director, podporu pro programování ve více než jednom jazyku a také vylepšený prohlížeč skriptů.

„Žádná jiná technologie než Director a Shockwave neumí vytvořit hardwarově akcelerovanou 3D zábavu na webových stránkách pro tolik lidí na celém světě,“ řekl Gene Endrody, výkonný ředitel a zakladatel firmy MaidMarian.com, vyvíjející webové hry a specializující se na hry pro více hráčů. „Director 11 zlepšuje naši schopnost vyvinout interaktivní 3D hry a virtuální produkty s rychlými akcemi, a to s nízkými náklady, kompatibilitou mezi platformami a rozšířením zásuvných modulů v prohlížečích, které je mnohem lepší než pro ostatní kreativní prostředí na trhu.“

Dostupnost
Adobe Director 11 by měl být dostupný koncem března 2008. Director 11 běží na více operačních systémech, včetně Microsoft Windows XP se Service Pack 2, Windows Vista a Mac OS X verze 10.4 na počítačích Macintosh s procesorem Intel. Shockwave běží na všech těchto systémech a také na systému Mac OS X 10.4 na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Další informace najdete na adrese www.adobe.com/pro­ducts/director.