Hlavní navigace

Adobe uvádí nové nástroje pro platformu Flash

[Tisková zpráva] Beta verze umožňují kompletní pracovní postupy s produktivnější spoluprací mezi vývojáři a návrháři

Sdílet

Praha, 2. června 2009 – Společnost Adobe Systems ohlásila další vylepšení platformy Adobe Flash – dostupnost beta verzí programu Adobe Flash Builder 4 (dříve nazývaného Adobe Flex Builder), programu Adobe Flash Catalyst a open source frameworku Flex 4. Adobe Flash Builder je profesionální vývojářský nástroj navržený tak, aby pomohl vývojářům softwaru rychle vytvářet bohaté internetové aplikace (RIA). Adobe Flash Catalyst je nový profesionální nástroj pro rychlé vytváření uživatelských rozhraní aplikací bez programování. Tyto nástroje nabízejí vysoce integrované pracovní postupy a jsou založeny na novém open source frameworku Flex 4 určeném pro vytváření bohatých internetových aplikací, který umožní snadnější spolupráci vývojářů a návrhářů na projektech. Veřejné beta verze těchto produktů jsou dostupné ke stažení na webu Adobe Labs na adrese http://labs.a­dobe.com/techno­logies/flash/.

„Lidé nyní od svých běžných aplikací očekávají stejnou bohatost a jednoduchost používání jako ve webovém prostředí, které denně používají, ale společnosti mají dnes omezené vývojářské zdroje a méně času na vytváření intuitivních aplikací,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident Platform Business Unit u Adobe. „Nové nástroje pro platformu Adobe Flash pomohou řešit tuto výzvu zkrácením doby potřebné k uvedení atraktivních aplikací a obsahu na trh. S použitím programů Adobe Flash Builder a Flash Catalyst mohou nyní vývojáři a návrháři produktivněji spolupracovat při vytváření bohatých prostředí, která zaměstnanci, zákazníci a partneři očekávají.“

Celosvětové uvedení
„V následujicím měsíci proběhne více než 100 setkání Adobe User Group po celém světě, kde bude odborníky z Adobe představeno workflow mezi Flash Catalystem a Flash Builderem 4 včetně všech nových možností frameworku Flex 4 a propojení s datovými zdroji. Představení v Praze plánujeme na 1. července 2009. Více informací naleznete na www.adobegroup.cz”, řekl Tomáš Krcha, Platform Evangelist společnosti Adobe.

Zjednodušený přístup k vývoji
Program Adobe Flash Builder 4 je založen na open source frameworku Flex a přináší výkonnou sadu nových funkcí, které zjednoduší vývoj bohatých internetových aplikací. Nové integrované prostředí, dříve nazývané Adobe Flex Builder, má vylepšené základní vývojářské funkce, přidané významné nové funkce pro vývoj založený na datech a zjednodušuje pracovní postupy návrhu a vývoje.

Nové funkce pro vývoj založený na datech umožňují vývojářům analyzovat služby a použít jednoduchý přístup založený na přetahování pro rychlé navázání metod ke komponentám uživatelského rozhraní, jako jsou interaktivní schémata, grafy a tabulky dat. Tyto funkce usnadňují analýzu informací a integraci obchodních dat z databází a webových služeb různých organizací. To umožní společnostem vytvářet aplikace pro řídicí panely, e-komerci a samoobslužné webové portály zaměřené na uživatele, které zjednoduší obchodní procesy pro jejich zaměstnance, zákazníky a partnery.

„S nástupem ‚digitální generace‘ do pracovního procesu začínají pracovníci očekávat nový přístup k podnikání a chtějí používat obchodní aplikace stejným způsobem jako ostatní nástroje na internetu,“ řekl Herver Couturier, výkonný viceprezident společnosti SAP pro výzkum a vývoj platformy NetWeaver a obchodních objektů. „Zavádění platformy Adobe Flash, zejména s použitím programu Adobe Flash Builder, pomáhá společnosti SAP vytvářet lepší uživatelská rozhraní a interaktivní obsah pro naše aplikace nové generace, jako je například nová aplikace SAP BusinessObjects Explorer.“

„Komponenty uživatelského rozhraní v programu Adobe Flash Builder mají pro vývojáře ohromnou hodnotu. Široký výběr komponent mi umožňuje rychle vytvářet nástroje a aplikace s malou až žádnou předběžnou podporou od návrhářů a s mnohem kratší dobou programování,“ řekl Andreas Heim, technický ředitel společnosti Smashing Ideas, Inc. „Proto mohu vytvářet bohaté internetové aplikace rychleji než kdy dříve a můžeme zkrátit cykly vývoje.“

Společná základna pro návrh i vývoj
Představena byla také nejnovější verze open source frameworku Flex, který poskytuje společné základy pro vývojáře a návrháře, umožňující vytvářet atraktivní uživatelská prostředí běžící na platformě Adobe Flash. Aktualizovaný framework Flex vylepšuje produktivitu a konzistenci. Umožňuje vývojářům importovat funkční uživatelské rozhraní vytvořené návrhářem v programu Adobe Flash Catalyst a doplnění aplikační logiky se zachováním návrhu a rozvržení uživatelského prostředí.

Rychlejší návrh a vývoj
Nový nástroj pro platformu Adobe Flash, program Adobe Flash Catalyst, mění návrh interakcí z vývojářského úkolu na návrhářskou disciplínu. Umožňuje návrhářům převést kresby vytvořené v programech Adobe Photoshop nebo Adobe Illustrator na uživatelská rozhraní, která pak mohou vývojáři přímo využít pro vytvoření aplikace nebo webu. Tento vylepšený pracovní postup ponechává návrhářům kontrolu nad uživatelským prostředím a vývojáři se mohou zaměřit jen na základní aplikační logiku. Program Adobe Flash Catalyst umožňuje návrhářům demonstrovat a postupně vylepšovat funkční uživatelské rozhraní aplikací v dřívější fázi vývoje , takže mohou dříve získat odezvu od klientů. Soubor projektu se pak předá vývojářům, kteří přidají funkčnost a integraci se servery a službami pomocí programu Adobe Flash Builder.

S programem Adobe Flash Catalyst mohou navíc návrháři publikovat výsledné soubory ve formátu Flash (SWF) pro zobrazení ve webovém prohlížeči. Střídání úprav s úpravami v nástrojích Adobe Creative Suite dovolí návrhářům kdykoliv upravit strukturované návrhy interakcí, zvýší jejich produktivitu a umožní nepřetržitý proces návrhu.

O platformě Adobe Flash
Platforma Adobe Flash je kompletní systém integrovaných nástrojů, frameworků, klientů a serverů pro vývoj webových aplikací, obsahu a videa běžící shodně na různých operačních systémech a zařízeních. Obsah pro Adobe Flash Player se dostane na více než 98 procent počítačů připojených k internetu , technologie Adobe Flash je nejpoužívanější platforma pro video na webu. Flex si navíc dodnes stáhlo více než milión zájemců. Více informací o platformě Adobe Flash najdete na adrese http://www.ado­be.com/flashpl­atform.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.