Hlavní navigace

Adobe uvádí předběžnou verzi softwaru Acrobat 3D verze 8

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 29. března 2007 - Společnost Adobe Systems oznámila veřejnou předběžnou verzi softwaru Adobe® Acrobat® 3D verze 8, podstatného upgradu aplikace pro řízení spolupráce na 3D návrzích založené na dokumentech PDF. Acrobat 3D rozšiřuje možnosti práce na datech CAD (Computer-Aided Design) pro prakticky všechny uživatele v rozšířeném prostředí organizace.

Sdílet

Uživatelé si nyní mohou zdarma stáhnout beta verzi produktu ze stránek Adobe Labs a vyzkoušet si nové a vylepšené možnosti, které tento produkt přinese profesionálům ve výrobě, architektuře a stavebnictví. Předběžnou verzi lze stáhnout na adrese labs.adobe.com/techno­logies/acrobat3d_ver­sion8/.

„Acrobat 3D a PDF se v posledních letech podstatně rozšířil ve výrobě, architektuře a stavebnictví jako prostředek pro řízení procesů komunikace a spolupráce založené na 3D modelech, s využitím všeobecně rozšířeného a důvěryhodného formátu souboru,“ řekl Tom Hale, vedoucí viceprezident obchodní jednotky Knowledge Worker u Adobe. „Jsme rádi, že můžeme uživatelům na celém světě poskytnout bezplatný přístup k beta verzi programu Acrobat 3D verze 8. Vyzýváme zájemce o 3D, aby si vyzkoušeli dramatický pokrok, který jsme udělali v oblasti komprese souboru, přesnosti a práce s daty CAD z různých zdrojů. Těšíme se, že v průběhu předváděcího období uslyšíme názory a praktické zkušenosti uživatelů.“

Se softwarem Acrobat 3D verze 8 mohou konstruktéři, autoři technické dokumentace a tvůrčí profesionálové v oborech, jako je automobilový průmysl, letectví, těžké strojírenství, architektura nebo stavebnictví, převést prakticky libovolný 3D soubor CAD a další data projektu do vysoce komprimovaného souboru PDF s přesnou geometrií. Soubor PDF pak mohou sdílet s kolegy, dodavateli, partnery a zákazníky, s lépe zabezpečenou vizualizací, možnostmi spolupráce a používání dat CAD z různých zdrojů ve formátu s archivní kvalitou.

Jakmile jsou 3D modely v PDF, mohou uživatelé programu Acrobat 3D verze 8 členům širšího týmu umožnit účast v efektivním procesu recenzování dokumentů s využitím bezplatného, všeobecně rozšířeného softwaru Adobe Reader®. Uživatelé Adobe Readeru si mohou prohlížet detailní strukturu produktu, a když se jim to povolí v Acrobatu 3D verze 8, budou mít možnost používat nástroje pro přidávání poznámek, měření a průřezy přímo na 3D objektech v souborech PDF .

„Nestává se často, že by výrobní průmysl procházel skutečnou změnou svých pracovních procesů,“ řekla Gisela Wilson, ředitelka pro řešení řízení produktů, projektů a portfolia u společnosti IDC. „Na základě širokého rozšíření a přijetí Adobe Readeru, inovací v 3D PDF a s přístupem neutrálním ke specifickým formátům CAD má společnost Adobe s nejnovější verzí Acrobatu 3D potenciál pomoci změnit klíčové procesy spolupráce v širším výrobním prostředí.“

Acrobat 3D verze 8 přinese vylepšené možnosti vytváření komprimovaných dokumentů PDF s přesnou geometrií z velkých a složitých sestav v CAD. Produkt podporuje převod do 3D PDF z více než 40 formátů, včetně formátů pro Autodesk Inventor, Dassault Systemes CATIA, PTC Pro/ENGINEER, SolidWorks a UGS NX a I-deas. Nejnovější verze také umožní uživatelům distribuovat v PDF výrobní informace o produktu – používané pro vyjádření geometrického kótování a tolerancí, anotací a rozměrů přímo na 3D modelu. Uživatelé Acrobatu 3D verze 8 budou mít navíc možnost exportu přesných výrobních dat CAD z PDF do neutrálních formátů souborů, jako je STEP, IGES a Parasolid pro následující procesy, jako jsou obráběcí operace a vývoj nástrojů a forem.

Software Adobe Reader a přehrávač Adobe Flash® Player, klientské technologie společnosti Adobe nezávislé na platformě, jsou nainstalované na více než 700 miliónech připojených počítačů PC a zařízení na celém světě.

Ceny a dostupnost
Bezplatná, plně funkční beta verze softwaru Acrobat 3D verze 8 je okamžitě dostupná v anglické, francouzské a německé jazykové verzi na labs.adobe.com/techno­logies/acrobat3d_ver­sion8/. Předběžná verze je dostupná pro Microsoft® Windows® 2000 plus Service Pack 4, Windows XP Professional, Home nebo Tablet PC plus Service Pack 2 a Windows Vista™ Ultimate, Enterprise, Business, Home Premium nebo Home Basic. Beta verze přestane fungovat po 15. červnu 2007. Odezvu lze zadat a diskutovat o ní na fóru na stránkách Adobe Labs. V období testování předběžné verze k ní není k dispozici technická podpora.

Očekává se, že produkt Acrobat 3D verze 8 se začne dodávat ještě na jaře 2007. Očekává se, že tento produkt bude dostupný za odhadovanou koncovou cenu 39 310 Kč bez DPH. Registrovaní uživatelé, kteří si zakoupili Acrobat 3D od 18. září 2006 až do začátku dodávání produktu Acrobat 3D verze 8 budou mít nárok na bezplatný upgrade na Acrobat 3D verze 8. Více informací o produktu Acrobat 3D verze 8 je k dispozici na www.adobe.com/go/a­crobat3dv8.