Hlavní navigace

Adobe uvádí významný upgrade FrameMakeru

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 24. července 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe® FrameMaker® 8, kompletní nástroj pro tvorbu a publikování dokumentů, který kombinuje jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. Nová podpora pro více formátů, včetně souborů .SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash® Player a souborů 3D umožní uživatelům vylepšit statické dokumenty o bohatý multimediální obsah, a tím vytvářet poutavější interaktivní dokumenty. Navíc integrace formátu XML urychluje vytváření, lokalizaci a distribuci obsahu určeného pro výstup na různých operačních systémech, zařízeních a platformách a nová podpora pro Unicode umožní autorům snadno publikovat jeden dokument ve více jazycích.

Doba čtení: 3 minuty

„Hodnotný obsah generovaný technickými autory by neměl být omezen na jeden jazyk, geografickou oblast nebo zařízení,“ řekl Naresh Gupta, viceprezident a výkonný ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Integrace obsahu vytvořeného se softwarem Flash, 3D a Unicode dělají z verze FrameMaker 8 významný milník, zjednodušující vytváření důležité dokumentace, bez ohledu na použitý jazyk nebo technologickou platformu.“

Na FrameMaker se spoléhají autoři technických dokumentů, specialisté na dokumentaci, školitelé a profesionálové, kteří vyžadují vysoce kvalitní výstup rozsáhlých dokumentů z jednoho zdroje do více kanálů. FrameMaker 8 vychází z bohaté historie tohoto produktu, používaného pro vytváření složitých dokumentů na celém světě.

Snadné zvládnutí složitých dokumentů v pružném tvůrčím prostředí Adobe FrameMaker 8 umožňuje autorům pracovat ve známém režimu textového procesoru s označováním stylů pomocí tagů nebo v plně strukturovaném tvůrčím prostředí optimalizovaném pro vytváření XML a SGML. Začleněním snadno přístupných tvůrčích nástrojů a hotových přizpůsobitelných předloh FrameMaker 8 zjednodušuje proces tvorby technické dokumentace. Podpora pro standardizovanou architekturu DITA (Darwin Information Typing Architecture) zjednodušuje psaní, korektury, publikování a výměnu informací v XML orientovaných na témata a vytváření mapování DITA. Technické dokumenty lze nyní snadno udržovat a aktualizovat pomocí výkonných funkcí pro vytváření knih a rozvržení stránek, včetně automatického číslování a křížových odkazů. Nová funkce dovolí technickým autorům zvýraznit provedené úpravy textu v dokumentu, což zjednoduší proces korektury.

„S vydáním programu Adobe FrameMaker 8 máme konečně k dispozici editor XML se stoprocentní podporou DITA, který lze snadno přizpůsobit a představuje také kompletní publikační řešení,“ řekl Thomas Aldous, prezident americké společnosti Integrated Technologies, zaměřené na technická školení, správu dokumentů a vývoj zákaznických aplikací. „Všechny ostatní významné editory DITA vyžadují navíc nákladné zakoupení tiskového serveru.“

Začlenění 3D modelů a souborů .SWF
Se softwarem FrameMaker 8 mohou autoři začlenit 3D modely a bohatý multimediální obsah obsažený v souborech SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash Player přímo do svých dokumentů Adobe PDF. To umožní každému uživateli aplikace Adobe Reader prohlížet dynamické a interaktivní materiály, jako je 3D, video a animace, přímo v dokumentu. Tyto nové funkce lze snadno využít k začlenění nahraných sekvencí z obrazovky, simulací, výukových lekcí a testů vytvořených v softwaru Adobe Captivate® 3, což je nejnovější verze produktu pro e-learning od Adobe Systems.

Podpora a publikování materiálů pro uživatele na celém světě Adobe FrameMaker 8 podporuje kódování textu Unicode, umožňující autorům publikovat technickou dokumentaci ve více jazycích. V kombinaci s nástroji pro podporu slovníků a dělení ve více jazycích tvoří FrameMaker 8 efektivní a pružné prostředí pro správu technické dokumentace pro organizace, které potřebují nabízet podporu ve více jazycích.

V souvislosti s tímto oznámením společnost Adobe Systems také uvedla software Adobe FrameMaker Server 8, který integruje funkce pro tisk a publikování v Adobe PDF programu Adobe FrameMaker se serverovými aplikacemi.

Ceny a dostupnost
Očekává se, že Adobe FrameMaker 8 se začne na celém světě dodávat koncem července 2007 za odhadovanou cenu 31 400 Kč dolarů pro Windows® a za 49 340 Kč pro Solaris™ Unix®. Registrovaní uživatelé mohou upgradovat na Adobe FrameMaker 8 za 10 320 Kč pro Windows a 15 680 Kč pro Solaris Unix. Software Adobe FrameMaker Server 8 se začne dodávat na podzim 2007. Další informace o softwaru Adobe FrameMaker 8 a FrameMaker Server 8 najdete na adrese www.adobe.com/fra­memaker nebo se zúčastněte bezplatného elektronického semináře na vyžádání na adrese www.adobe.com/go/tech­com_eseminars.