Hlavní navigace

Adobe uvádí významný upgrade FrameMakeru

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 24. července 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe® FrameMaker® 8, kompletní nástroj pro tvorbu a publikování dokumentů, který kombinuje jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. Nová podpora pro více formátů, včetně souborů .SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash® Player a souborů 3D umožní uživatelům vylepšit statické dokumenty o bohatý multimediální obsah, a tím vytvářet poutavější interaktivní dokumenty. Navíc integrace formátu XML urychluje vytváření, lokalizaci a distribuci obsahu určeného pro výstup na různých operačních systémech, zařízeních a platformách a nová podpora pro Unicode umožní autorům snadno publikovat jeden dokument ve více jazycích.

Sdílet

„Hodnotný obsah generovaný technickými autory by neměl být omezen na jeden jazyk, geografickou oblast nebo zařízení,“ řekl Naresh Gupta, viceprezident a výkonný ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Integrace obsahu vytvořeného se softwarem Flash, 3D a Unicode dělají z verze FrameMaker 8 významný milník, zjednodušující vytváření důležité dokumentace, bez ohledu na použitý jazyk nebo technologickou platformu.“

Na FrameMaker se spoléhají autoři technických dokumentů, specialisté na dokumentaci, školitelé a profesionálové, kteří vyžadují vysoce kvalitní výstup rozsáhlých dokumentů z jednoho zdroje do více kanálů. FrameMaker 8 vychází z bohaté historie tohoto produktu, používaného pro vytváření složitých dokumentů na celém světě.

Snadné zvládnutí složitých dokumentů v pružném tvůrčím prostředí Adobe FrameMaker 8 umožňuje autorům pracovat ve známém režimu textového procesoru s označováním stylů pomocí tagů nebo v plně strukturovaném tvůrčím prostředí optimalizovaném pro vytváření XML a SGML. Začleněním snadno přístupných tvůrčích nástrojů a hotových přizpůsobitelných předloh FrameMaker 8 zjednodušuje proces tvorby technické dokumentace. Podpora pro standardizovanou architekturu DITA (Darwin Information Typing Architecture) zjednodušuje psaní, korektury, publikování a výměnu informací v XML orientovaných na témata a vytváření mapování DITA. Technické dokumenty lze nyní snadno udržovat a aktualizovat pomocí výkonných funkcí pro vytváření knih a rozvržení stránek, včetně automatického číslování a křížových odkazů. Nová funkce dovolí technickým autorům zvýraznit provedené úpravy textu v dokumentu, což zjednoduší proces korektury.

„S vydáním programu Adobe FrameMaker 8 máme konečně k dispozici editor XML se stoprocentní podporou DITA, který lze snadno přizpůsobit a představuje také kompletní publikační řešení,“ řekl Thomas Aldous, prezident americké společnosti Integrated Technologies, zaměřené na technická školení, správu dokumentů a vývoj zákaznických aplikací. „Všechny ostatní významné editory DITA vyžadují navíc nákladné zakoupení tiskového serveru.“

Začlenění 3D modelů a souborů .SWF
Se softwarem FrameMaker 8 mohou autoři začlenit 3D modely a bohatý multimediální obsah obsažený v souborech SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash Player přímo do svých dokumentů Adobe PDF. To umožní každému uživateli aplikace Adobe Reader prohlížet dynamické a interaktivní materiály, jako je 3D, video a animace, přímo v dokumentu. Tyto nové funkce lze snadno využít k začlenění nahraných sekvencí z obrazovky, simulací, výukových lekcí a testů vytvořených v softwaru Adobe Captivate® 3, což je nejnovější verze produktu pro e-learning od Adobe Systems.

Podpora a publikování materiálů pro uživatele na celém světě Adobe FrameMaker 8 podporuje kódování textu Unicode, umožňující autorům publikovat technickou dokumentaci ve více jazycích. V kombinaci s nástroji pro podporu slovníků a dělení ve více jazycích tvoří FrameMaker 8 efektivní a pružné prostředí pro správu technické dokumentace pro organizace, které potřebují nabízet podporu ve více jazycích.

V souvislosti s tímto oznámením společnost Adobe Systems také uvedla software Adobe FrameMaker Server 8, který integruje funkce pro tisk a publikování v Adobe PDF programu Adobe FrameMaker se serverovými aplikacemi.

Ceny a dostupnost
Očekává se, že Adobe FrameMaker 8 se začne na celém světě dodávat koncem července 2007 za odhadovanou cenu 31 400 Kč dolarů pro Windows® a za 49 340 Kč pro Solaris™ Unix®. Registrovaní uživatelé mohou upgradovat na Adobe FrameMaker 8 za 10 320 Kč pro Windows a 15 680 Kč pro Solaris Unix. Software Adobe FrameMaker Server 8 se začne dodávat na podzim 2007. Další informace o softwaru Adobe FrameMaker 8 a FrameMaker Server 8 najdete na adrese www.adobe.com/fra­memaker nebo se zúčastněte bezplatného elektronického semináře na vyžádání na adrese www.adobe.com/go/tech­com_eseminars.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).