Hlavní navigace

Adobe začíná dodávat Font Folio 11

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 6. září 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe® Font Folio® 11, nejobsáhlejší sadu písem pro tisk, web, digitální video a elektronické dokumenty. Font Folio 11 s více než 2 300 písmy z knihovny Adobe Type Library nabízí rozšířenou jazykovou podporu, pokročilé typografické prvky a skutečnou kompatibilitu mezi platformami. Poskytuje přístup k tisícům možností písem pro návrháře, tiskaře a inzerenty, kteří hledají originální i klasická písma.

Sdílet

Font Folio 11 nativně podporuje systémy Mac OS X, Microsoft® Windows Vista® a Windows XP. Je založené na nedávné revizi a aktualizaci knihovny Adobe Type Library a obsahuje 176 nových písem od světově uznávaných písmolijen a špičkových návrhářů. Balík písem obsahuje také oceňovaná písma Adobe Originals – jedinečné návrhy a nové verze klasických písem vytvořené v Adobe.

„V sadě Font Folio 11 jsme využili naši standardní knihovnu písem OpenType a přidali jsme k ní nová písma, mimo jiné Arno Pro a Garamond Premier Pro,“ řekl Don Walker, ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Také jsme vylepšili naši implementaci standardu OpenType.“

Design s vynikajícími písmy
Písma Adobe nabízejí spolehlivou kvalitu, ať je výstup určen pro inkoustové tiskárny, laserové tiskárny, osvitové jednotky nebo pro přímou výrobu tiskových desek. Inzerenti mohou vylepšit marketingové materiály vytvořením animovaných obrazů GIF a dalších typograficky bohatých prvků pro webové stránky nebo přidáním účinných titulkových efektů k projektům pro digitální video a multimédia.

Font Folio 11 obsahuje speciální balíky Opticals, nabízející čtyři nebo více samostatných návrhů pro každé písmo. Písma jsou individuálně optimalizované pro různý rozsah velikosti, od malého textu poznámek pod čarou po velká písma pro nadpisy. Mnohá písma OpenType v sadě Adobe Font Folio 11 obsahují rozšířenou sadu glyfů a pokročilé typografické prvky, poskytující návrhářům možnost vylepšit jejich kompozice pomocí nadstandardních typografických doplňků, jako jsou ozdobná písmena, kapitálky a minuskové číslice.

Vytváření textu s pružností písem OpenType
S formátem OpenType se písma bezproblémově zobrazují i tisknou na počítačích Macintosh i PC a ve všech dokumentech je lze použít spolu se stávajícími formáty písem. Funkce OpenType v programu Adobe InDesign® CS3 také využívají rozšířené prvky mnoha písem v sadě Font Folio 11. S podporou Unicode v sadě Font Folio 11 mohou navíc tiskaři publikovat vícejazyčné dokumenty, včetně středoevropských a východoevropských jazyků, a také japonštiny, řečtiny a azbuky.

Ceny a dostupnost
Produkt Adobe Font Folio je dostupný od 6. září 2007 a bude se prodávat primárně přes Adobe.com a prodejní a licenční kanály Adobe. Cena standardní licence na 20 počítačů je 308 220 Kč. K dispozici jsou také upgrady z produktů Font Folio verze 8 nebo 9 nebo Font Folio OpenType Edition, jejichž ceny začínají na 109 750 Kč. Adobe také vydává speciální licenci produktu Font Folio OpenType Edition na 5 počítačů pro menší návrhářská pracoviště, která je dostupná za 111 260 Kč. Tam, kde se neprodává lokalizovaná verze, je k dispozici verze v mezinárodní angličtině. Další informace najdete na adrese www.adobe.com/pro­ducts/fontfoli­o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).