Hlavní navigace

Adobe zpřístupňuje on-line editaci videa

[Tisková zpráva] San Jose, 26. února 2007 – Uvedením webové technologie pro střih a ozvučení videa se společnost Adobe Systems stala průkopníkem nového “on-line” způsobu zpřístupnění svého špičkového kreativního softwaru. Společnosti Adobe a Photobucket ohlásily spolupráci na integraci webových technologií střihu a ozvučení videa Adobe do služeb pro uživatele Photobucket. Celkem 35 milionů uživatelů Photobucket tak získá přímý, bezplatný přístup ke špičkovým nástrojům digitálního střihu videa. Dohoda otevírá novou etapu nabídky uznávaných softwarových technologií Adobe pro práci s videem, které jsou základem produktů, jako je Adobe® Premiere® Elements či Adobe Premiere Pro.

Sdílet

Adobe předpokládá, že během nadcházejících měsíců představí další projekty spolupráce s internetovými společnostmi a vlastníky médií. Příjmy těchto bezplatně poskytovaných služeb by měly plynout z reklamy a ze zprostředkování přechodu uživatelů na software Adobe Premiere Elements a Adobe Photoshop® Elements, přední aplikace pro domácí práci s videem a fotografiemi na trhu.

"Doplnění portálu Photobucket o Adobe technologie pro on-line střih a ozvučení videa výrazně rozšíří možnosti milionů uživatelů Photobucket a rovněž kvalitu a pestrost obsahu distribuovaného v této činorodé komunitě,” uvádí John Loiacono, senior vicepresident Creative Solutions společnosti Adobe. “Naším cílem je zjednodušit výkonné editační funkce softwaru Adobe, aby se mohl o své působivé výtvory podělit on-line skutečně každý.”

Dohoda s Photobucket ukazuje novou cestu k budoucím partnerstvím a novým uživatelským možnostem, které společnost Adobe připravuje. Webové technologie střihu a ozvučení videa Adobe jsou zpřístupněny v jednoduše použitelném videoeditoru, který spotřebitelům přináší tvůrčí prostor pro úpravu jejich tvoreb ještě před uvolněním pro široké publikum. Uživatelé mohou pohybem myši přidat hudbu, efekty, přechody a titulky do videa nebo nahrávat, stříhat či spojovat klipy.

Webová technologie střihu a ozvučení videa Adobe se dodává jako nenáročná Adobe Flash® aplikace, využívající software Adobe Flex™, a lze ji tudíž v současnosti využít na více než 700 milionech osobních počítačů vybavených softwarem Adobe Flash Player. Editor se pouští přímo v prohlížeči na webových stránkách Photobucket, bez časově náročného stahování a potíží s kompatibilitou, které by možnosti jeho použití omezovaly. Nové funkce střihu videa jsou ve Photobucket v první fázi dostupné pouze k veřejnému testování uživateli Photobucket Pro a počátkem března 2007 budou zdarma zpřístupněny všem 35 milionům uživatelů služeb Photobucket.