Hlavní navigace

Adrenalin a taje architektury na Radiu Wave

[Tisková zpráva] Od února vám bude Radio Wave pravidelně servírovat lahůdky ze světa nejen adrenalinových sportů, ale také vás bude provázet taji a krásou architektury. Sport`s Take a Bourání – dva nové pořady na Radiu Wave. Novinky moderují odborníci a samozřejmě nebude chybět celá řada známých a zajímavých hostů.

Sdílet

Fanoušci sportu si přijdou na své hned 2. února v prvním vydání našeho nového pořadu nejen o adrenalinových sportech. Každé pondělí vždy od 17 do 19 hodin vás budou moderátoři Daniel Stach a Miroslav Lenc provázet sportovním děním v pořadu Sport`s Take. Oba kluci sportem žijí – jsou totiž bývalými juniorskými reprezentanty ve vodním slalomu. „Díky tomu budete mít možnost prožít onen těžko uchopitelný a těžko popsatelný pocit závodníka před vrcholnou akcí či vypjatým adrenalinovým prožitkem,“ slibuje Mirek. „Dělám to, co mě baví, a udělám maximum, aby se posluchači bavili také. Nechceme mluvit o sportu jen jako o metrech a vteřinách, vítězích a poražených, ale jako o zábavě a životním stylu,“ dodává Dan.

V první díle pořadu se dozvíte, jaké sportovní akce můžete navštívit v nejbližší době, a nebudou chybět ani unikátní reportáže. Podíváme se do historie adrenalinových závodů Red Bull Crashed Ice. S organizátory akce budeme hovořit i o jejich budoucnosti a představíme vám hlavní hvězdy. Ohlédneme se za Rallye Dakar a dalšími lednovými akcemi roku 2009. Zjistíte, co všechno se může stát během jachtařského závodu, a pozvali jsme i olympionika Stanislava Ježka (5. místo OH Peking). Představíme i nejlepšího hráče Snookeru Ronnieho O’Sullivana. „Posluchači budou zásobováni informacemi přímo od zdroje. Hosté našeho pořadu předvádějí maximální výkony na sportovní dráze nebo vytyčené trati. My se o to samé pokusíme z té druhé strany – od mikrofonu,“ říká Mirek.

Na Radiu Wave si samozřejmě přijdou na své i vyznavači jiného žánru, a to v pořadu Bourání, který poběží každou středu od 18 do 19 hodin. Jak název napovídá, jedná se o architekturu. I když se vám může zdát, že toto téma nemusí být na svůj vlastní pořad příliš obsáhlé, nesmíme zapomínat na to, jak důležitou roli v našem životě architektura hraje. Pořadem vás bude provázet zcestovalý Adam Gebrian, který se může chlubit nejen tím, že se v oboru jako architekt a publicista opravdu vyzná, ale také realizací projektu pro Dubaj na bienále v Benátkách 2008. Hned pro začátek si pro vás Adam připravil rozhovor s architektem Jaroslavem Wertigem ze studia A69, se kterým si upřesníme základy a hlavní témata architektury. Dále budou následovat rozhovory o budoucím vývoji, názorech na společnost a o způsobu a problémech tvorby. Rekonstruujete byt? Určitě oceníte rady přímo od profesionálů, hlavně to, jak je důležité předat práci odborníkovi hned na začátku. „Pokud je architekt do procesu výstavby zapojen až v momentě, kdy je zadání hotové, a architekt jej má pouze zhmotnit, žádné kvalitní architektury se v Česku nedočkáme,“ popisuje Adam.

Od února máte tedy o informace ze sportu a architektury opravdu postaráno.

Sport`s Take – každé pondělí od 17 do19 hodin.
Bourání – každou středu od 18 do 19hodin

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).