Hlavní navigace

ADSL o 10 % levněji a bez datových limitů

[Tisková zpráva] (Praha, 17. března 2008) – Z aktuálního srovnání tržních cen internetového připojení pro domácnosti vyplývá, že České Radiokomunikace a. s. (ČRa) nabízejí svým stávajícím i novým zákazníkům domácí ADSL připojení k internetu o 9 % až 12 % levněji (počítáno při standardních cenách, bez krátkodobých zvýhodněných nabídek) než největší poskytovatel této služby na trhu, konkurenční společnost Telefónica 02 Czech Republic, a.s. (TO2ČR).

Doba čtení: 2 minuty

Ke standardní nabídce TO2 je nutno připočíst i paušál za pevnou telefonní linku, která je ke službě účtována. Pro podnikatelské subjekty toto srovnání s TO2 vychází pro ČRa ještě výhodněji. ADSL služby ČRa jsou navíc zcela bez datových limitů, a to již od uvedení na trh. Výhody neomezeného přenosu dat tak mohou zákazníci využívat již několik let. Služba Premium ADSL je k dispozici ve třech rychlostních variantách – 2Mbit/s, 4Mbit/s a 10Mbit/s. Od března mají navíc všichni noví zákazníci z řad domácností možnost vyzkoušet si na 6 měsíců rychlejší připojení za cenu pomalejšího (4Mbit/s internet za cenu 2Mbit/s). Ve srovnání s běžnou cenou 4Mbit/s tak zákazníci ušetří přes 1500 Kč.

„V České republice se najde málo příkladů, kdy někdo nabízí svůj produkt o více než 10 % výhodněji a přitom v ‘čtyřnásobném množství‘,“ říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. Jako příklad uvádí ADSL připojení ČRa 2 048/512 kbit/s, které má oproti TO2ČR 2 048/128 kbit/s čtyřnásobnou rychlost uploadu a je přitom ve standardní nabídce o 12 % levnější. Díky vyšší rychlosti si zákazník může pohodlněji a rychleji stahovat video, obrázky či hudbu, sledovat online televizi anebo poslouchat rádio přes internet. V absolutní hodnotě zákazník ušetří ročně např. při nejrychlejším 10Mbit/s připojení 1980 Kč oproti TO2. „Službu Premium ADSL navíc nabízíme bez jakýchkoliv datových limitů, a to již od roku 2005,“ dodává Mašát.

Službu Premium ADSL, která je vlajkovou lodí ADSL služeb Českých Radiokomunikací, si nyní mohou zákazníci objednat ještě výhodněji.

  • Od 1. března mají zákazníci kromě bezplatného zřízení služby také možnost vyzkoušet si rychlejší 4Mbit/s internet za cenu 2Mbit/s (akce je omezena do 30. dubna).
  • Ke každému ADSL připojení také zákazníci získají dárkovou kartu ve výši 500,– Kč na nákup v síti ElectroWorld (platí do vyčerpání zásob).
  • V případě zájmu si také mohou pořídit ADSL modem za 99,– Kč s DPH.

„Chceme zákazníkům ukázat, že mají možnost volby a že s námi mohou na výdajích za připojení k internetu výrazně ušetřit,“ říká Mašát.