Hlavní navigace

AdvaICT představila novou službu pro dohled nad ICT infrastrukturou se zaměřením na bezpečnost

[Tisková zpráva] NetHound je on-line služba pro monitoring a bezpečnost datové sítě založená na vysoce výkonné objektové databázi InterSystems CACHÉ

Sdílet

Praha, Česká republika – 9. září 2010 – AdvaICT, aplikační partner společnosti InterSystems, uvedl na trh na začátku roku 2010 komplexní řešení pro monitorování a zabezpečení ICT infrastruktury MyNetScope®. Řešení, původně určené a dostupné pouze velkým podnikům, je nyní dostupné rovněž malým a středním organizacím formou vzdáleně poskytované služby. Ryze česká technologie, založená na vysoce výkonné objektové databázi InterSystems CACHÉ®, je výsledkem úspěšného inovačního procesu, na kterém spolupracovala AdvaICT s Masarykovou univerzitou od roku 2007. Nasazení služby NetHound zvyšuje bezpečnost datové sítě, snižuje provozní náklady ICT infrastruktury, náklady na její správu a přináší permanentní dohled nad kvalitou služeb v síti.

NetHound zpracovává statistiky o provozu na síti, které je možné získat z aktivních prvků síťové infrastruktury nebo specializovanými zařízeními, tzv. síťovými sondami. Veškerá komunikace se službou NetHound probíhá zabezpečeně, je šifrována.

NetHound upozorňuje své uživatele na nežádoucí situace, útoky, konfigurační a provozní problémy na síti. Součástí výsledků jsou rovněž dlouhodobé profily chování jednotlivých zařízení na síti a celková struktura provozu. Výsledky jsou dostupné nejen prostřednictvím prohlížeče událostí (webová aplikace), ale rovněž prostřednictvím pravidelných reportů. NetHound nabízí unikátní poměr cena/výkon, čímž chrání stávající i budoucí investice do ICT.

Hlavní přínosy produktů a služeb AdvaICT

  • Nezávislý dohled nad chováním a provozem sítě umožňuje efektivně kontrolovat dodržování bezpečnostních politik a ověřovat funkčnost technických prostředků zabezpečení sítě (např. firewallů nebo antivirů).
  • Předdefinovaná sada pravidel pro odhalování nežádoucího chování zajišťuje včasné varování před útoky nebo před využíváním nežádoucích aplikací a služeb.
  • Předdefinovaná sada pravidel pro odhalování konfiguračních problémů umožňuje efektivně řešit problémy se zpožděním sítě a dostupností aplikací.
  • Analýza chování jednotlivých zařízení v síti efektivně odhaluje zařízení, která jsou součástí botnetů nebo zařízení infikovaná různými formami virů a spyware.
  • Analýza chování sítě jako celku efektivně odhaluje významné změny a odchylky v chování sítě od běžného stavu, díky tomu předchází vážným bezpečnostním incidentům.
  • Integrace s renomovanými systémy monitorování nežádoucích IP adres upozorňuje na potenciálně nebezpečnou komunikaci nebo na aktivity známých útočníků ve vaší síti.
  • Metody dlouhodobého profilování chování sítě a zařízení v síti ukazují přehledně strukturu provozu v monitorované síti s možností zobrazení detailů až na úroveň jednotlivých datových toků v síti.

Referenční projekty
Technologie MyNetScope je s pozitivním výsledkem permanentně testována v jedné z největších sítí v České republice – v síti Masarykovy university, která čítá 14 000 počítačů generujících provoz s více než 200 mil. spojení denně.

Služby AdvaICT využívá např. společnost Datapac, přední poskytovatel komunikačních služeb na Slovensku nebo brněnská společnost Unis Computers.

Vývojový tým úzce spolupracuje s hlavními dodavateli řešení v oblasti ICT s předpokladem budoucích strategických partnerství (OEM).

Cena a dostupnost
Více informací o službě NetHound získáte prostřednictvím www.nethound.eu, službu NetHound si můžete rovněž bezplatně vyzkoušet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).