Hlavní navigace

AEC opět obhájila certifikát systému řízení informační bezpečnosti

[Tisková zpráva] AEC, člen Cleverlance Group, úspěšně obhájila dodržování požadavků definovaných normou ISO/IEC 27001:2005. Společnost se tak může i nadále prokazovat certifikovaným systémem řízení informační bezpečnosti (ISMS).

Sdílet

Pro AEC je tato certifikace klíčovou záležitostí, neboť v její nabídce jsou služby z oblasti informační bezpečnosti. Součástí jejího portfolia je nejen samotný návrh a implementace systému řízení informační bezpečnosti, ale s tím související služby jako identifikace a ohodnocení informačních rizik, definice a implementace vhodných protiopatření, návrh a implementace technické bezpečnosti, penetrační testy a audity informačních systémů, návrh bezpečnostních procesů a zpracování dokumentace, audity a prověrky bezpečnosti a další.

“Certifikace dle ČSN ISO/IEC 27001 je pro naši společnost nezbytností. Nejen, že její držení je pro nás vzhledem k nabízeným službám téměř dogma, ale stále častěji je nutnou podmínkou v řadě obchodních případů. Dáváme také jasný signál všem našim partnerům a zákazníkům, že data a citlivé informace našich klientů jsou u nás v naprostém bezpečí a podléhají těm nejvyšším bezpečnostním pravidlům,“ uvedl Managing Director společnosti AEC Vladislav Němec.

O společnosti AEC
Společnost AEC, spol. s r. o., člen skupiny Cleverlance, je tradiční integrační a poradenská firma poskytující profesionální řešení, služby a produkty z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT Security zákazníkovi na míru. Strategickou orientací společnosti je projektový přístup, systémová integrace a outsourcing vybraných řešení a služeb.

AEC nachází řešení bezpečnostních problémů svých klientů s pomocí projektového řízení a optimální volby postupů i software a hardware zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu. AEC nabízí řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další. Komplexní portfolio obsahuje také penetrační testy, bezpečnostní audity a politiky a poradenství.

Společnost AEC se již čtyřikrát umístila v žebříčku „Českých 100 nejlepších“. Je držitelem certifikátu řízení informační bezpečnosti (ISMS) dle standardu ISO/IEC 27001, certifikátu řízení jakosti dle ISO 9001:2000 a potvrzení NBÚ ČR pro práci s utajovanými informacemi.

K 1. 1. 2008 došlo k akvizici společnosti AEC, spol. s r.o. společností Cleverlance Enterprise Solutions a.s. V březnu 2008 vznikla vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC společnost TrustPort, a.s.