Hlavní navigace

Společnost AEC dokončila projekt bezpečného připojení do sítě Ústavu leteckého zdravotnictví Praha

[Tisková zpráva] Brno 6. října 2009 – AEC, dceřiná společnost Cleverlance Enterprise Solutions, úspěšně dokončila implementaci a ověření bezpečnosti řešení virtuální privátní sítě pro Ústav leteckého zdravotnictví Praha.

Sdílet

Cílem projektu bylo vybudovat bezpečný tunel pro vzdálené připojení k vybraným serverům a aplikacím v informačním systému ústavu. Projekt zahrnoval návrh řešení, jeho implementaci, definici bezpečnostních pravidel pro použití VPN a ověření bezpečnosti provedením penetračních testů.

Ústav leteckého zdravotnictví v Praze (ÚLZ) je diagnostické, léčebné, posudkové a výcvikové zařízení s celostátní působností pro civilní a vojenský létající personál s možností poskytování řady vysoce specifických výkonů, které jsou využitelné i pro potřeby ostatních pacientů i zdravých osob. ÚLZ provádí např. vstupní a pravidelná vyšetření příslušníků leteckého personálu, příslušníků řízení letového provozu a osob vykonávajících činnost ve specifických profesích (potápěči, hasiči, záchranáři, policisté).

Ing. Bohuslav Novotný, vedoucí odboru informatiky ústavu k projektu dodává: „K implementaci řešení VPN nás dovedla přetrvávající potřeba mít k dispozici možnost vzdáleného připojení do naší sítě. Současně však musíme zohlednit vysokou citlivost dat v našich informačních systémech a dodržet nezbytnou úroveň jejich zabezpečení. Komplexní řešení dodané společností AEC plně vyhovuje jak našim provozním, tak i bezpečnostním požadavkům.“

O AEC Data Security Company:
Společnost AEC, spol. s r. o., člen skupiny Cleverlance, je tradiční nezávislá integrační a poradenská firma poskytující profesionální řešení, služby a produkty z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT Security. Strategickou orientací společnosti je projektový přístup, systémová integrace a outsourcing vybraných řešení a služeb. AEC patří již od svého založení v roce 1991 k významným domácím výrobcům a poskytovatelům software a služeb pro bezpečnost dat a antivirovou ochranu.

AEC nachází řešení bezpečnostních problémů svých klientů s pomocí projektového řízení a optimální volby postupů i software a hardware zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu. AEC nabízí řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další. Komplexní portfolio obsahuje také penetrační testy, bezpečnostní audity a politiky a poradenství.

Společnost AEC se vloni již počtvrté umístila v žebříčku „Českých 100 nejlepších“. Je držitelem certifikátu řízení informační bezpečnosti (ISMS) dle standardu ISO/IEC 27001, certifikátu řízení jakosti dle ISO 9001:2000 a potvrzení NBÚ ČR pro práci s utajovanými informacemi. K 1. 1. 2008 došlo k akvizici společnosti AEC, spol. s r.o. společností Cleverlance Enterprise Solutions a.s. V březnu 2008 vznikla vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC společnost TrustPort, a.s.