Hlavní navigace

AEC má novou verzi řešení ePodatelny

[Tisková zpráva] Brno 5. března 2009 – AEC, dceřiná společnost Cleverlance Enterprise Solutions, přichází na trh s novou verzí řešení elektronické podatelny pro oblast veřejné správy. AEC ePodatelna 5.0.3 obsahuje zpřehledněné rozhraní a je doplněna o možnost přímé aktualizace přes webový update. AEC ePodatelna tak bude vždy aktuální a bude obsahovat nově přidané vlastnosti, jako například možnost podepisovat odchozí komunikaci podle přednastavených pravidel.

Sdílet

Mezi dosavadními uživateli AEC ePodatelny patří například Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Statutární město Ostrava a Opava a další česká města jako Beroun, Čáslav, Dačice, Hradec Králové, Kolín, Ústí nad Orlicí, Velké Meziříčí a další. Řešení AEC ePodatelna respektuje jednoduchost a maximální efektivitu práce jejich uživatelů a je prakticky nezávislé na ostatních aplikacích v informačním systému zákazníka, jako jsou poštovní a webový server, antivirová/an­tispamová ochrana apod.

AEC ePodatelna se skládá z několika částí:

  • webové rozhraní klienta (předkladatele podání),
  • jádro PKI, které automaticky zpracovává podání, kontroluje jejich digitální podpis, časové razítko, dešifruje atd.,
  • webové rozhraní úředníka (referenta) – pro předání a vyřízení podání,
  • webové rozhraní administrátora – pro konfiguraci a technickou správu systému.

AEC ePodatelna plně splňuje požadavky právních norem, které se vztahují k problematice elektronického podpisu a elektronických podatelen v oblasti veřejné správy (Zákon o elektronickém podpis č. 227/2000 Sb., ve znění novel provedených zákonem č. 226/2002 Sb., zákonem č. 517/2002 Sb. a zákonem č. 440/2004 Sb., Nařízení vlády č. 495/2004 Sb., kterým se provádí zákon č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu, Vyhláška dříve Ministerstva informatiky č. 496/2004 Sb. o elektronických podatelnách, Vyhláška Úřadu pro ochranu osobních údajů č. 366/2001 Sb., o upřesnění podmínek stanovených v § 6 a 17 zákona o elektronickém podpisu č. 227/2000 Sb., a o upřesnění požadavků na nástroje elektronického podpisu).

O společnosti AEC
Společnost AEC, spol. s r. o., člen skupiny Cleverlance, je tradiční integrační a poradenská firma poskytující profesionální řešení, služby a produkty z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT Security zákazníkovi na míru. Strategickou orientací společnosti je projektový přístup, systémová integrace a outsourcing vybraných řešení a služeb.

AEC nachází řešení bezpečnostních problémů svých klientů s pomocí projektového řízení a optimální volby postupů i software a hardware zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu. AEC nabízí řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další. Komplexní portfolio obsahuje také penetrační testy, bezpečnostní audity a politiky a poradenství.

Společnost AEC se již čtyřikrát umístila v žebříčku „Českých 100 nejlepších“. Je držitelem certifikátu řízení informační bezpečnosti (ISMS) dle standardu ISO/IEC 27001, certifikátu řízení jakosti dle ISO 9001:2000 a potvrzení NBÚ ČR pro práci s utajovanými informacemi. K 1. 1. 2008 došlo k akvizici společnosti AEC, spol. s r.o. společností Cleverlance Enterprise Solutions a.s. V březnu 2008 vznikla vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC společnost TrustPort, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).